Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Бланк відповідей
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой
Природа Техніка Інші люди Знакові системи Худож­ні образи Сама людина
 
   
    10а
  10б 11а   11б  
12а   12б 13а   13б
14а     14б    
    15а     15б
16а 16б 17а 17б 18а 18б
  19а 19б 20а 20б 21а
21б 22а   22б 23а  
23б 24а     24б 25а
  25б 26а   26б  
27а   27б 28а   28б
29а     29б    
    30а     30б
           

Обробка даних:В кожному з 6 вертикальних стовпчиків необхідно підрахувати суму плюсів. Кожен із стовпчиків відноситься до професій:

1 ст. - «людина - природа» (П);

2 ст. - «людина - техніка» (Т);

3 ст. - «людина - людина» (Л);

4 ст. - «людина знакова система» (3);

5 ст. - «людина - художній образ» (X);

6 ст. – «сама людина»

Максимальні суми плюсів в тих чи інших стовпчиках вказують на спрямованість до відповідної області професійної діяльності.

Природа.Така робота спрямована на об'єкти живої природи. Наприклад, це діяльність агронома, фермера, кінолога (професійного собаковода, дресирувальника собак), ветеринара, квітникаря, мікробіолога (спеціаліста за мікроорганізмів), бджоляра або лісника. Біологічні об'єкти складні, мінливі, нестандартні, для успішної роботи з ними важлива інтуїція, дбайливість, ініціативність і самостійність. Зазвичай люди позитивно ставляться до живих об'єктів. Зокрема, це відбувається тому, що природа асоціюється з відпочинком. Але щоб зробити роботу такого профілю своєю професією, однієї любові до відпочинку на природі мало, необхідно бажання постійно і активно взаємодіяти з рослинами і тваринами.

Техніка. Це професії, пов'язані з утворенням, обслуговуванням або експлуатацією технічних пристроїв, наприклад водій, пілот, машиніст поїзда, спеціаліст по обслуговуванню комп'ютерних мереж, інженер-технолог. До цієї ж групи належить і більша частина так званих «робочих» професій: токар, слюсар, зварювальник, верстатник, кранівник і т. п. Найбільше таких фахівців потрібно в різних галузях промисловості: для видобутку та обробки корисних копалин, металургії, машинобудуванні, будівництві, на транспорті. Для досягнення успіху в таких професіях потрібен технічний склад розуму, точність, схильність до конкретних дій, а не до абстрактних роздумів.

Інші люди. Це всі ті професії, які пов'язані переважно з спілкуванням між людьми, з їх впливом один на одного. Наприклад, це лікар, менеджер, учитель, психолог, соціальний працівник, продавець, тренер. Для успішного оволодіння такими професіями важливо вміти і бажати активно взаємодіяти з людьми, любить спілкуватися. Професійна підготовка в таких професіях включає два основних компоненти: один стосується виконання роботи (наприклад, тренер повинен дуже добре знати свій вид спорту, а продавець - специфіку пропонованих товарів), інший - підготовки до ефективної ділової взаємодії з людьми.

Знакові системи.У цих професіях переважає робота з текстами, документами, різними базами даних, математичними викладками і т. п. (все це психологи називають «знакові системи»). Приклади таких професій: перекладач письмового тексту, програміст, бухгалтер, економіст, коректор, діловод, експерт-аналітик. Для такої роботи важливі пунктуальність, педантичність, наполегливість, аналітичний склад розуму. Повинен бути присутнім інтерес до знакових систем: текстами, таблицями, формулами, схемами, картами, різного роду умовними сигналами і т. п.

Художні образи. Діяльність таких професіоналів спрямована на створення, вдосконалення, реставрацію художніх образів, створюваних з допомогою різних образотворчих засобів. Це сфера живопису, скульптури, архітектури, створення літературних текстів, кінематографії і т. д. Можна назвати тут такі професії, як художник, скульптор, письменник, літературний редактор, режисер, кінооператор, дизайнер, реставратор художніх творів. Як правило, подібні професії передбачають творчу роботу, для їх оволодіння важливими відповідні здібності, гарне уяву, готовність діяти в нових, незвичних ситуаціях, де немає готових, шаблонних способів вирішення виникаючих проблем.

Сама людина. Це професії, в яких основна праця зводиться до самовдосконалення, і гроші людина отримує за демонстрацію того, що в підсумку виходить. Таких професій небагато, зате їх представники часто знаходяться па очах у широкої публіки. Наприклад, це спортсмени, каскадери, актори кіно і театру, співаки, фотомоделі, циркові артисти. Для успіху в цих професіях потрібен дуже високий природний рівень задатків і здібностей у відповідній сфері, бажання і готовність демонструвати себе, працюючи «на публіку», а також тяга до самовдосконалення, подолання зовнішніх і внутрішніх обмежень.Дата добавления: 2015-04-16; просмотров: 298. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7