Б. Вторинний огляд
1.Заспокойте жінку, зберіть загальний та акушерсько-гінекологічний анамнез: а) хронічні захворювання (серця, цукровий діабет, судоми та ін.); б) кількість вагітностей і пологів; в) початок схваток, їх частота і тривалість; г) тривалість попередніх пологів і пошкодження родових шляхів під час них; д) можлива дата очікуваних пологів; е) перебіг вагітності. 2. Огляд і пальпація живота (прийоми Леопольда). 3. Огляд промежини: а) якщо спостерігається видування промежини, підготуватися до ведення пологів; б) якщо пацієнтка вже мала нормальні пологи і відчуває, що вона зараз родить, бути готовим до ведення пологів; в) якщо немає ознак близьких пологів, транспортувати породіллю в пологовий будинок; г) при патологічних пологах або матковій кровотечі, потрібно НЕГАйно ТРАНСПОРТУВАТИ в найближчий половий будинок, попередивши про це його персонал. 4. Зв’язок з веною. 31. ФІЗІОЛОГІЧНІ ПОЛОГИ O 80.0 1. Якщо розпочалася пологова діяльність, розкрити акушерський пакет і підготувати жінку до пологів: а) забезпечитизахист промежини для уникнення швидкого просування плоду по родових шляхах; б) бути готовим відразу після виведення головки застосувати відсмоктувач для очищення дихальних шляхів дитини; в) ні в якому разі НЕ ТЯГНУТИ ДИТИНУ; г) зберігати контакт з породіллю, інформуючи її про перебіг пологів. 2. Після народження дитини: а) передбачити/зменшити втрату тепла: витерти дитину, зовнішнє зігрівання дитини (тепловентилятор, тепле покривало); загорнути дитину в теплу ковдру з головкою; б) покласти дитину на спину зі злегка зігнутими та розведеними ногами, підкласти під плечі маленький рушник; в) використати спринцювальну грушу для відсмоктування рідини з роту, носу; г) діяти згідно Педіатричних протоколів (див. далі). 3. Транспортувати породіллю і немовля в пологовий будинок: а) доглядати за матір'ю, диханням і кровообігом у немовляти, б) підтримувати постійну температуру дитини і матері; в) не чекати виділення плаценти. Якщо плацента виділилася: - поклади її в посуд з пластика, транспортувати в пологовий будинок; - легкий масаж матки через передню черевну стінку; - закрити родові шляхи стерильними серветками; - вкрити матір чистим простирадлом. г) призначити ОКСИТОЦИН 10 од. в 5 % розчині глюкози. 32. ПАТОЛОПЧНІ ПОЛОГИ
O 32.1 O 80.1 а) Сідничне передлежання: пологи можливі, підтримуйте корпус дитини, якщо головка народжується самостійно, діяти, як при фізіологічних пологах. Якщо головка НЕ НАРОДЖУЄТЬСЯ протягом 3 хвилин, виконати прийом Маріо-Левре-Лашапель. б) Передлежання ніг: положити матір в положення Тренделенбурга і розпочати зовнішній прийом по Цов'янову-І, призначити інгаляцію кисню і негайно транспортувати в пологовий будинок.
O 69.0 а) роділлю положити в положення Тренделенбурга, інгаляція кисню; б) за головним передлежанням, проникнути рукою в рукавичці в піхву і затримуватиголовку плода, не виймаючи руки до прибуття в пологовий будинок; в) при тазовому передлежанні і поперечному положенні плода - прикрити пульсуючу пуповину стерильною серветкою; г) негайно транспортувати в пологовий будинок, повідомивши про прибуття роділлі по дорозі.
O 84 а) підготуватись до прийняття багатоплідних пологів; б) проводити пологи як при одноплідній вагітності. 4. Післяпологова кровотеча O 72 а) контроль крововтрати - зовнішній масаж матки через передню черевну стінку; б) при продовженні кровотечі - затискання черевної аорти через передню стінкуна весь частранспортування до пологового будинку.
O 44 - 04 а) зв’язок з веною: б) негайне транспортування в найближчий пологовий будинок, повідомивши по дорозі про прибуття. 6. Загроза розриву матки O 71.0 – O 71.1 Можлива при тривалому перебігу пологів на догоспітальному етапі або на початку пологів у вагітних з оперованою маткою, поперечним положенням плоду. а) основні ознаки: біль внизу живота і біль при пальпації матки, значна збудженість і стривоженість роділлі; 6) протишокові і знеболюючі засоби з метою припинення пологової діяльності; в) негайне транспортування в найближчий пологовий будинок, повідомивши про прибуття по дорозі; 7. Прееклампсія і еклампсія O 10 – O 16 а) в/в за 10 хвилин ввести 16мл 25% р ну магнію сульфату з 100 мл 5% р-ну глюкози, 6) 2 мг діазепаму (реланіуму) на 10 мл 5% р- ну глюкози - в/в струйно, в) промедол 1%-2мл на 10мл 5% глюкози - в/в струйно, г) інгаляція кисню, ШВЛ у випадку еклампсії; д) екстрене транспортування у положенні «на боці» з язикоутримувачем або повітроводом в найближчий пологовий будинок, повідомивши про прибуття по дорозі 33. САМОВІЛЬНИЙ АБОРТ (O 03) 1. Можлива профузна маткова кровотеча. 2. Лікування шоку. 3. Негайно доставити в пологовий будинок. 4. Зберігати всі виділення з піхви і плід та транспортувати разом з пацієнткою.
|