Участь у туристських виставках
Фірма виявляє значну цікавість до туристського громадського життя, бере участь у всіх важливих туристських заходах, виділяє час і значні кошти для участі не тільки в Росії, але і за кордоном, утому числі в найбільших виставках і ярмарках — «World Travel Market», «International Tourism Bourse» і ін. Участь у міжнародних асоціаціях Фірма «П»приймає саму діяльну участь у туристському русі в Росії і за кордоном. Вона є членом усіх великих туристських асоціацій. Керівна ланка фірми — учасник Правління Російської асоціації туристських агентств, крім того, вона очолює санкт-петербурзьке регіональне відділення цієї асоціації. Фірма бере участь у роботі Асоціації туризму мерії Санкт-Петербурга, Асоціації працівників туристсько-екскурсійних підприємств, готелів і ресторанів Санкт-Петербурга. Фірма також є членом міжнародних туристських організацій Азіатсько-Тихоокеанської асоціації туристських агентств, Американської асоціації туристських агентств і ін. Вихідні статистичні дані знаходяться в таблицях 5.1 — 5.6 і на рис. 5.1) Основні тури, пропоновані фірмою «П» (ціни умовні) Тури на відпочинок: - Єгипет (Хургада, круїзи по Нілу) — від 350 у.е.; - Канарські острови (о. Тенерифе) - від 680 у.е.; - Туреччина (Анталія, Ізмір, курорти Чешме, Кушадаси) – від 350 у.е.; - Тайланд – від 850 у.е.; - Італія(острів Сицилія, Римини) – від 660 у.е.; - Іспанія (Кость-дель-Соль, Коста-Дорада) – від 400 у.е. Екскурсійні тури „Класика”: - Італія – від 500 у.е.; - Прага – від 350 у.е.; - Фінляндія – від 350 у.е.; - Прага-Париж – від 550 у.е. Бізнес-тури: - Італія – від 780 у.е.; - Стамбул – від 400 у.е.
Таблиця 5.1 – Ціни на тури у Туреччину конкурентів фірми „П”, (у.е.)
Таблиця 5.2 – Динаміка розвитку цін фірми „П” на тижневий тур у Туреччину (період: зима – літо)
Таблиця 5.3 – Кількість путівок, що реалізує фірма „П” в зимній та літній періоди, без урахування міжсезоння, (шт.)
Таблиця 5.4 – Динаміка зміни попиту на путівки фірми „П” з боку груп населення з різним рівнем прибутку, (%)
Таблиця 5.5 – Динаміка збільшення попиту на путівки фірми”П” з боку регіональних клієнтів в залежності від кількості агентів в регіонах
Продовження таблиці 5.5
Таблиця 5.6 – Економічні результати діяльності фірми „П” за семирічний період, (у.е.)
Продовження таблиці 5.6
Рисунок 5.1 – Організаційна структура фірми „П” Питання та завдання 1 Яким чином фірма „П” досягла того високого положення, яке вона займає сьогодні? 2 Які сегменти ринку вона обслуговує і чому? 3 З кого складається команда менеджерів? 4 Чому обрана така структура фірми? 5 Яке конкурентне положення фірми на ринку? Чи конкурентоспроможна вона? 6 Яку стратегію використовує фірма та яку їй необхідно обрати при посиленні конкуренції?
Можливі рішення ситуації „шлях до успіху” 1 Високе положення фірми ”П” обумовило наступні дії: - перехід фірми в період становлення туризму на обслуговування масових потоків туристів середнього класу; - розробка чітких правил і організаційних методів відправки великих потоків туристів; - лідерство в чартерних програмах, орієнтованих на середземноморський регіон; пропозиція поряд з масовими турами індивідуального обслуговування; - пропозиції самого широкого спектра послуг, що можуть бути необхідні туристу: від оформлення закордонних паспортів до одержання дозволів в іноземних посольствах; - налагоджена система реалізації і гнучкої агентської політики; - виняткова престижність місця розташування і доступність пунктів продажів, велика інформаційна база, що надає клієнту можливість одержати достатній обсяг інформації; - спільна робота з висококваліфікованими юристами, що забезпечує бездоганність при складанні договорів; - помірні ціни; - система знижок; - високий рівень обслуговування; - продумане оформлення офісу; - раціональна організаційна структура, ретельне ведення кадрової політики, особлива підготовка штату турлідерів, що працюють на місцях за кордоном; - висококваліфіковані, досвідчені фахівці вищої ланки, наявність міжнародних систем бронювання; - проведення продуманої агресивної рекламної політики; - обов'язкова участь в усіх туристських заходах в Росії і за кордоном; - членство в усіх великих туристських асоціаціях. 2 Фірма «П» займається організацією масового туризму: сімейного відпочинку, екзотичних і пізнавальних турів. Заможним клієнтам пропонуються VlP-обслуговування, організація ділового туризму. Таким чином, фірма працює на більшості сегментів ринку, щоб задовольнити попит на усі види послуг. 3 Усі працівники фірми мають належну професіональну освіту, підготовку і досвід роботи. Молодший персонал — це студенти середніх і вищих навчальних закладів системи туристського профілю. Фахівці зі штату турлідерів добре володіють місцевою й англійською мовами, відмінно орієнтуються в країні перебування. Персонал вищої ланки складається з енергійних і досвідчених фахівців, багато років працюючих у міжнародному туризмі, що володіють методами туристського менеджменту. Це талановиті керівники і підприємці. 4 Фірма характеризується розгалуженою структурою. За кожну ділянку роботи з формування послуг відповідає колектив співробітників. Це обумовлює бездоганне виконання поставлених задач і забезпечення налагодженої системи контролю. 5 Конкурентні позиції фірми «П» можуть бути оцінені як досить високі (табл. 5.7, 5.8). Таблиця 5.7 – Положення фірми ”П” у конкурентній боротьбі
Продовження таблиці 5.7
Примітки: 1 Краще, чим будь-хто на ринку. Явний лідер в галузі; 2 Вище середнього рівня. Показники господарської діяльності достатньо високі та стабільні; 3 Середній рівень. Повна відповідність галузевим стандартам. Стійке положення на ринку; 4 Необхідно подбати про поліпшення своїх позицій на ринку. Є привід для турбування. Відзначено погіршення показників господарської діяльності; 5 Положення дійстно тривожне. Позиції на ринку повинні бути покращені самим рішучим способом. Підприємство потрапило в кризову ситуацію. Таблиця 5.8 – Оцінка конкурентоспроможності фірми „П” відносно конкурентів „Л” та „Б” (бали)
Продовження таблиці 5.8
6 Аналіз показує, що фірма дотримується наступальної стартегії, використовуючи: зниження цін; наділення продукції такими якостями, які є привабливими для клієнтури конкурента; розвиток бізнесу в тих географічних регіонах, де конкуренти мають незначну частку ринку або пагано обслуговують цей сегмент; концентрацію зусиль на тих товарах, аналоги яких мають більш низьку якість; активізацію зусиль на тих ринках, де конкуренти не змогли міцно закріпитися. В умовах посилення конкуренції можна вибрати стратегію вертикальної інтеграції.
|