Квітня відбудеться прес-конференція на тему: «Звернення української інтелігенції щодо президентських виборів 25 травня 2014 року».
У березні 2012 р. в Малі відбувся державний переворот.Вище військове командування усунуло від влади президента Амаду Тумані Туре, звинувативши його у некомпетентності й нездатності приборкати сепаратистів-ісламістів, яких пов’язують з Аль-Каїдою і повсталі кочові племена туарегів на півночі країни. Переворот послабив владу, унаслідок чого наприкінці червня 2012 р. ісламісти встановили повний контроль майже над усією північною частиною Малі й проголосили створення там незалежної ісламської держави. Конфлікт призвів до жертв і насилля серед місцевого населення та появи півмільйону біженців. Неспроможність урядових військ протидіяти сепаратистам, змусила владу Малі звернулася за міжнародною допомогою. В січні 2013 р. Франція згідно з санкцією ООН, а також за участі армії Малі та підтримки низки інших африканських держав провела проти ісламістів військову операцію «Серваль». Менш ніж за місяць територія північної частина країни була повернута під контроль центральної влади Малі, а на її кордонах були розміщені 12,6 тисячі миротворців ООН. Політична стабільність була основною умовою надання міжнародної фінансової допомоги Малі обсягом – близько 4 мільярди доларів. Цеобумовило необхідність проведення позачергових президентських виборів. Тимчасовий уряд повинен був завершити свою роботу, оскільки нестабільне становище в країні дорого їй обходилося. 28 липня й 11 серпня 2013 р. в західноафриканській Республіці Малі відбулися позачергові президентські вибори. Унаслідок проведення двох турів новим президентом країни став 68-річний Ібрагім Бубакар Кейта, який раніше займав кілька міністерських посад, а в 1994-2000 рр. був прем’єр-міністром країни.І.Кейту називають «залізним» політиком. Ще у 90-і роки він зумів безкомпромісно придушити студентські протести. На думку більшості виборців, репутація сильної людини дозволить йому вивести країну з нинішньої – найскладнішої за всю новітню історію Малі кризи. Сам І. Кейти також позиціонував себе як сильний керівник, здатний відновити лад у державі. Гасло «Мир в країні» стало основним під час його передвиборчої кампанії. Крім того, І. Кейта не критикував переворот у країні. І. Кейта отримав майже 78% голосів виборців. Міжнародні спостерігачі відзначили, що, незважаючи на дрібні порушення, вибори, загалом, були чесними. Новий президент Малі має відновити конституційний лад у країні, подолати економічні та соціальні виклики (корупцію, бідність серед населення) за допомогою міжнародного пакету допомоги, укласти мир з туарегами. У червні у Буркіна-Фасо вони підписали угоду з урядом Малі. Згідно з якою, упродовж перших 60 днів правління нового уряду мають розпочатися мирні переговори. Отже, позачергові вибори президента Малі мають сприяти завершенню гострою внутрішньополітичної кризи в якій країна перебувала 18 місяців.
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського Фонд Президентів України
Передрук заборонено
ДОСТРОКОВІ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ В УКРАЇНІ
(Моніторинг ЗМІ за 23–30 квітня 2014) Київ 2014 Зміст
1. Анонси…………………………………………………………….......3 2. Аналіз передвиборчих програм……………………………………..4 3. Соціологічні дослідження……………………………………….......6 4. Кандидати у президенти України......................................................10 - Порошенко - Тимошенко - Тигіпко - Інші 5.Офіційна інформація державних органів та громадських організацій......................................................……………………….17 Новини з регіонів…………………………………………………….22 Погляд вітчизняних соціологів, політологів та політиків..……….44 8. Зарубіжні експерти та політики.........................................................50 Дострокові президентські вибори: зарубіжний досвід……………53 Додаток 1 (Витяги з програм кандидатів)…………………………….54
Анонси Квітня о 12:00 в приміщенні Будинку вчених за адресою: м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17 (2-ий поверх) відбудеться прес-конференція генерального директора Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олександра Черненка, темою якої будуть вибори Президента України 2014 року. Зокрема, керівник ВГО КВУ розповість про такі питання: - загальна оцінка виборчого процесу та передвиборчої кампанії в Україні; - ризики та потенційні загрози зриву президентських виборів; - ініціативи організації, спрямовані на забезпечення проведення чесних, прозорих та демократичних виборів. Голова правління Рівненського Комітету виборців Олексій Горецький й розповість про особливості ходу виборчого процесу на Рівненщині (Про ризики та потенційні загрози зриву президентських виборів розкажуть у Рівному (http://rivne1.tv/Info/?id=34573). – 2014.
Травня 2014 року кандидат на пост Президента України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок відвідає Вінницю та проведе низку зустрічей із жителями області. Зустрічі відбудуться: у місті Жмеринка об 11-00 у Районному будинку культури (вул. Урицького, 21); у Немирові о 14-00 у Районному будинку культури (вул. Горького, 89); у Вінниці о 17-00 у конференц-залі готелю "Поділля" (вул. Пушкіна, 4). (Олег Тягнибок проведе низку зустрічей на Вінниччині // Персональний сайт олега Тягнибока (http://tiahnybok.info/news/announcements/). – 2014. – 29.04). квітня відбудеться прес-конференція на тему: «Звернення української інтелігенції щодо президентських виборів 25 травня 2014 року». Участь у заході візьмуть Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Володимир Василенко. Прес-конференція розпочнеться о 10.30 за адресою Київ, вул. Хрещатик, 4 (Звернення української інтелігенції щодо президентських виборів 25 травня 2014 року 17-18 травня 2014 року у м.Суми відбудеться тренінг для громадських спостерігачів на президентських виборах 25 травня 2014 року. Захід проводиться в рамках проекту СОКМО «Моя гідність – мій вибір», за фінансової підтримки NED, головною метою якого є активізація виборців. Інформацію про проект можна знайти тут: http://goo.gl/f6A6mc. Учасники тренінгу отримають інформацію стосовно спостереження на виборчих дільницях під час голосування 25 травня. Буде розглянута законодавча база, головні права та обов’язки громадських спостерігачів, робота мобільних груп, призначених для якісного і безпечного спостереження тощо. Запрошуються представники громадських організацій, студенти, активні громадяни, представники ініціативних груп, які виявили бажання бути спостерігачами на виборах 25 травня. Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони (квитки на потяг мають бути не вище класу купе, сумарна вартість квитки на автобус не повинна перевищувати орієнтовну вартість квитка в купейному вагоні потяга). Якщо дані умови будуть порушені, вартість квитків компенсована не буде. Після оголошення результатів відбору учасники, які будуть запрошені, повинні будуть придбати квитки і протягом 2 діб надіслати електронні версії квитків на адресу організатора (Тренінг для громадських спостерігачів на виборах у Сумах (http://gurt.org.ua/news/trainings/22023/). – 2014. – 28.04).
30 квітня о 15:30 Прес-конференція кандидата в президенти України Ольги Богомолець м. Львів, Прес-клуб, пр. Шевченка, 1 (http://zaxid.net/home/showNews.do?anonsi&categoryId=7). – 2014. – 28.04).
АНАЛІЗ ПЕРЕДВИБОРЧИХ ПРОГРАМ, опублікованих на сайті ЦВК (ЦВК (http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2014/WP001)
|