Збереження народних традицій і звичаїв у Кривому Озері
Миколаївське обласне територіальне відділення МАН Роботу виконала: Крохмаль Аліна Вікторівна,учениця 11 класу Кривоозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Керівник: Мержієвський Євгеній Юрійович, вчитель історії та правознавства Кривоозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Мета:Дослідити збереження народних традицій і звичаїв в Кривому Озері. Завдання:Опрацювати опубліковані документальні матеріали,провести наукові дослідження з місцевим населенням; з’ясувати цінність збереження народних традицій і звичаїв; розглянути та визначити місце,яке займають народні традиції і звичаї в житті громади та ставлення до них молоді. Предмет дослідження: Народні традиції і звичаї. Актуальність теми дослідження визначається інтересом до вивчення народних традицій і звичаїв України; поширенням ідей гармонійного співіснування в громаді,підтримання добросусідських відносин, формування світогляду молоді. У результаті дослідження було з’ясовано причини й наслідки збереження народних традицій і звичаїв у селищі, з’ясовано загальні тенденції та особливості цього процесу на території нашої місцевості. Було встановлено,що свідома частина громад села незважаючи на неоднорідний склад,намагається зберегти традиції і звичаї предків у всій повноті,з притаманним їй колоритом,залучаючи до цього широкі кола громадкості,всіляко сприяє заохоченню молоді до збереження народних традицій. Висновки. Збереження традицій і звичаїв в Кривому Озері посідає провідне в житті громади, виступаючи консолідуючим фактором у теперішній буремний час. Молодь селища з розумінням і повагою ставиться до даної проблеми, яка стоїть перед громадою. Сьогодні депортовані бойки живуть одними проблемами з місцевими, у багатьох селах сільськими головами, керівниками сільгосппідприємств і директорами шкіл є люди з бойківським корінням; збереженням своєї самобутності, часом і самі того не усвідомлюючи, опікуються переважно старенькі жінки, котрих із року в рік стає все менше;
народні традиції Кривого Озера збагатилися за рахунок великого культурного спадку, принесли на степові землі горяни, надавши їм надзвичайного колориту, який так відрізняє кривоозерян від інших жителів Півдня України.
Зміст
ВСТУП Мета:Дослідити збереження народних традицій і звичаїв в Кривому Озері. Завдання:Опрацювати опубліковані документальні матеріали,провести наукові дослідження з місцевим населенням; з’ясувати цінність збереження народних традицій і звичаїв; розглянути та визначити місце,яке займають народні традиції і звичаї в житті громади та ставлення до них молоді. Предмет дослідження: Народні традиції і звичаї. Актуальність теми дослідження визначається інтересом до вивчення народних традицій і звичаїв України; поширенням ідей гармонійного співіснування в громаді,підтримання добросусідських відносин, формування світогляду молоді. Хронологічні рамки. Робота охоплює період кінця XX століття до сьогодення. Джерельна база. Робота заснована на інформації, отриманій в інтерв’ю із старожилами селища Кривого Озера. Також використовувалися факти з газетних статей та місцевих краєзнавчих видань. Методи пошукової роботи,які використовувалися для дослідження у даній роботі були: · аналіз газетних публікацій з місцевої преси; · взяття інтерв’ю у старожилів села; · історичний; · описовий; У результаті дослідження було з’ясовано причини й наслідки збереження народних традицій і звичаїв у селищі, з’ясовано загальні тенденції та особливості цього процесу на території нашої місцевості. Було встановлено,що свідома частина громад села незважаючи на неоднорідний склад,намагається зберегти традиції і звичаї предків у всій повноті,з притаманним їй колоритом,залучаючи до цього широкі кола громадкості,всіляко сприяє заохоченню молоді до збереження народних традицій. Структура наукової роботи. Робота складається зі вступу, п’ятьох розділів, висновків і додатків. Загальний обсяг роботи становить 20 сторінок.
|