Кормление кроликов. Основные корма для кроликов
Методика. У щура підрахувати кількість дихальних рухів за 1 хв, виміряти ректальну температуру, визначити споживання кисню твариною за 10 хв. до та після перегрівання за допомогою газометричної установки. Остання складається з: ексикатора, який містить натронне вапно для поглинання СО2; дрекселя; водного манометра; бюретки з водою. Під час дихання щур споживає кисень та виділяє СО2, який поглинається натронним вапном, в результаті чого відбувається поступове зниження тиску в ексикатор, а рівень рідини в водному манометрі змінюється. Випускаючи певну кількість води з бюретки до дрекселя та вирівнюючи тиск в ексикаторі, визначають кількість кисню, який поглинає тварина за 10 хв. Для моделювання перегрівання щура помістити у банку та занурити в гарячу (температура 42 - 45°С) воду на 4-5 хв. Результати роботи оформити у вигляді таблиці:
5. Зміст теми:
6. Матеріали для самоконтролю: A. Завдання для самоконтролю: 1. У працівників підприємства по виробленню килимових покриттів відмічені риніт, дерматит, бронхіальна астма. За якою класифікацією ці хвороби можуть бути віднесені до одної групи? А. Патогенетична Б. Топографо – анатомічна В. Екологічна Г. За віком Д. За статтю 2. При температурі повітря +33˚С у робітника "гарячого" цеху температура тіла залишається нормальною. Назвіть основний механізм, що попереджує розвиток стадії декомпенсації: А. Посилення потовиділення Б. Тепловипромінювання з поверхні тіла В. Теплопроведення з поверхні тіла Г. Випаровування з дихальних шляхів Д. Зниження теплопродукції 3. У робітника, який влітку працював у щільному костюмі, різко підвищилася температура тіла, з’явилися задишка, тахікардія, запаморочення, судоми; потім він знепритомнів. Що стало причиною тяжкого стану робітника? А. Зниження тепловіддачі Б. Посилення тепловіддачі В. Зниження теплопродукції Г. Посилення теплопродукції і тепловіддачі Д. Посилення теплопродукції 4. У разі дії на організм низької температури підвищується активність механізмів терморегуляції. Який з нижченаведених механізмів найефективніше обмежує тепловіддачу? А. Розширення судин шкіри Б. Спазм судин шкіри В. Брадипное Г. Посилення потовиділення Д. Брадикардія 5. У разі дії на організм низької температури підвищується активність механізмів терморегуляції. Який з нижченаведених механізмів сприяє посиленню теплопродукції? А. Розширення судин шкіри Б. Спазм судин шкіри В. Брадипное Г. Скорочення скелетних м’язів Д. Брадикардія 6. При температурі повітря -23˚С у селянина шкіра бліда, холодна, суха, температура тіла залишається нормальною. Назвіть основний критерій стадії декомпенсації при гіпотермії. А. Зниження температури ядра тіла нижче норми Б. Зменшення тепловипромінювання з поверхні тіла В. Зменшення теплопроведення з поверхні тіла Г. Зменшення випаровування з дихальних шляхів Д. Зниження теплопродукції
B. Задачі для самоконтролю: 1. У робочого гарячого цеху, який працює у повітронепроникному костюмі, різко підвищилася температура тіла, з'явились порушення з боку органів дихання та кровообігу. Як називається це явище? Який його патогенез?
2. У хлопчика 10 років після тривалого перебування на сонці з Яка форма порушень терморегуляції спостерігається у хлопчика? У чому полягає її відмінність від патологічного процесу, що описаний у попередній задачі? Які механізми патологічних явищ, що спостерігаються?
3. Водій протягом доби перебував у автомобілі, який було заметено Яка фаза гіпотермії спостерігається у хворого? Як змінилася терморегуляція? Який патогенез симптомів, що спостерігаються?
4. Хворому під час операції на органах грудної клітки застосовували На чому базується застосування гіпотермії в хірургічній практиці? Що таке гібернація? 7. Література: Основна: 1. Патологічна фізіологія / За ред. М.Н. Зайка, Ю.В. Биця.-К.: Вища шк., 1995. – 615 с. 2. Посібник до практичних занять з патологічної фізіології / За ред. Ю.В.Биця та Л.Я.Данилової. - К.: Здоров’я, 2001. Додаткова: 1. Robbins Pathology basis of disease / Cotran R.S., Kumar V., Robbins S.L. - 2000. 2. Патологическая физиология: Учебник/Под ред. А.Д.Адо и др.- М.: Триада-Х, 2000. 3. Зайчик А.Ш., Чурилов Л.П. Основы общей патологии. Ч. 1. Основы общей патофизиологии.- СПб: ЭЛБИ, 1999. 4. Физиология человека: в 3-х томах. Перевод с англ. Под ред. Р.Шмидта и Г.Тевса. – М: Мир, 1996. Кормление кроликов. Основные корма для кроликов
Кролики - растительноядные животные. Летом они поедают различную зелень, зимой - грубые и сочные корма. Кроме этих основных кормов кроликам в разных количествах, в зависимости от их возраста и физиологического состояния, необходимо давать концентрированные корма, витаминные и минеральные добавки. При заготовке кормов нужно иметь в виду, что кролики отличаются повышенной требовательностью к качеству кормов и плохо переваривают и усваивают огрубевшие растения с высоким содержанием сырой клетчатки, скошенные или сорванные в поздние фазы развития.
|