Групи ОА-31
5. Зміст навчальної дисципліни за темами ,,1С: Підприємство” МОДУЛЬ І. Поточний контроль Змістовий модуль 1. Концепція системи програм «1С: Підприємство»
Тема 1. Знайомство з системою програм «1С: Підприємство» Загальна характеристика системи програм «1С: Підприємство». Принципи роботи з програмою 1С: Підприємство. Функціональна характеристика та сфери застосування програми «1С: Підприємство». Програмна платформа та конфігурації. Початкове адміністрування інформаційних баз. Система допомоги в програмі 1С: Підприємство. Резервне копіювання інформаційних баз.
Тема 2. Механізми та об’єкти системи програм «1С: Підприємство»
Дерево конфігурації. Метадані як ядро конфігурації. Константи, як інструмент облікової політики підприємства. Групування констант за ознаками класифікації. Робота з довідниками. Їєрархія довідників. Плани рахунків. Внесення змін в план рахунків. Субконто, як інструмент організації аналітичного обліку.
Тема 3. Документи і журнали документів
Основи документування в програмі «1С: Підприємство». Введення документів. Ручні операції й операції документів. Робота з журналами документів. Пошук і відбір у журналі операцій і повному журналі документів. Редагування документів. Проведення, перепроведення та рух документів. Друк документів. Часова вісь в 1С: Бухгалтерії. Принципи зберігання підсумків в програмі 1С: Підприємство. Початок роботи і введення залишків.
Змістовий модуль 2. Використання програми «1С: Підприємство» для ведення обліку та формування звітності
Тема 4. Облік активів в програмі «1С: Підприємство»
Загальні питання обліку активів в системі 1С: Підприємство. Облік товарно-матеріальних цінностей. Облік товарів. Облік готової продукції. Облік МШП. Складський облік запасів. Облік основних засобів та інших необоротних активів. Облік амортизації необоротних активів. Облік грошових коштів в касі та на поточному рахунку. Облік валюти. Відображення інформації про активи в регламентованій та оперативній звітності.
Тема 5. Облік торгових операцій
Основи автоматизації обліку торгівельної діяльності в програмі 1С: Підприємство. Облік оптової торгівлі. Облік роздрібної торгівлі. Кількісний та вартісний облік в роздрібній торгівлі. Облік операцій з повернення товарів. Спеціалізовані конфігурації для автоматизації торгівельної діяльності. Тема 6. Облік розрахунків та зобов’язань в програмі «1С: Підприємство»
Принципи обліку розрахункових операцій в системі 1С: Підприємство. Замовлення як інструмент аналітичного обліку розрахунків. Організація обліку розрахунків з контрагентами в програмі «1С: Підприємство». Облік розрахунків з постачальниками та покупцями. Облік розрахунків з оплати праці та кадровий облік. Облік наданих та отриманих послуг. Облік розрахунків з бюджетом. Система оподаткування на підприємстві, константи та довідники для податкового обліку.
Тема 7. Закриття періоду, стандартні звіти Регламентні документи в програмі 1С: Підприємство. Розрахунок фінансових результатів. Контроль бухгалтерських рахунків. Закриття періоду. Оперативна бухгалтерська звітність в програмі «1С: Підприємство». Регламентована бухгалтерська звітність. Внесення змін в склад регламентованої звітності. Тема 8. Сервісні можливості системи програм «1С: Підприємство». Робота в режимі «конфігуратор»
Групове проведення документів. Контроль посилань на об’єкти. Налаштування параметрів системи програм «1С: Підприємство». Робота з декількома інформаційними базами. Робота з розподіленими інформаційними базами. Сервісні можливості програми «1С: Підприємство». Конфігурування баз даних та робота в режимі «конфігуратор». Створення інформаційних баз засобами конфігуратора. Робота з формами та списками. Робота з модулем документів. МОДУЛЬ 2. ІНДЗ Індивідуальне навчально-дослідне завдання Індивідуальне навчально-дослідне завдання – наукове дослідження теоретичних та практичних аспектів ведення бухгалтерського обліку в системі «1С: Підприємство» з обов’язковим елементом виявлення недоліків, проблемних питань та визначенням напрямків удосконалення даної роботи. Тема індивідуального навчально-дослідного завдання обирається студентом самостійно, при цьому він керується тематикою робіт, розробленою викладачами кафедри – науковими керівниками. Метою індивідуального навчально-дослідного завдання є поглиблене вивчення та закріплення теоретичних знань з дисципліни „1С: Підприємство” та застосування їх на практиці при розв’язанні конкретних фінансово-економічних завдань діяльності господарюючого суб’єкта. Індивідуальне навчально-дослідне завдання може виконуватися у вигляді таких видів робіт: 1) дослідні роботи (дослідження особливостей організації автоматизованої форми ведення обліку або його окремих ділянок з використанням визначених програмних продуктів; виконується у вигляді реферативних робіт); 2) лабораторні роботи (розв’язування ситуаційних завдань у формі наскрізних задач – від фіксації інформації з господарських операцій до складання бухгалтерської звітності з використанням відповідних інформаційних систем обліку; виконується на матеріалах фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання); 3) науково-дослідні роботи (науково-дослідні роботи з організації автоматизованої форми бухгалтерського обліку; виконується у вигляді наукових тез та статей). 6. Список рекомендованої літератури (основна, додаткова). Ресурси
|