Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Начіпний механізм
Начіпний механізм призначений для приєднання до трактора начіпних, напівначіпних і гідрофікованих машин і знарядь, для піднімання, опускання та утримування їх у відповідному положенні при виконанні будь-яких робіт.

В залежності, від виду роботи, що виконується, конструктивних особливостей машини, умов експлуатації агрегату застосовуються різні варіанти розміщення начіпних знарядь на тракторі (рис. 1):

– заднє (знаряддя розміщене за ведучою віссю трактора);

– переднє (між осями трактора);

– фронтальне (перед трактором);

– бокове (збоку трактора);

– ешелоноване (знаряддя навішене секційно в різних місцях).

Рис. 1. Схеми розміщення начіпних машин та знарядь на тракторі:

а – ззаду; б – посередині; в – фронтально; г – збоку; д – ешелоновано

Пристрої для навішування можуть мати різну конструкцію в залежності від розташування машини відносно трактора та його потужності. Спереду або збоку трактора передбачені місця кріплення з отворами під болти (МТЗ-80, Т-40, Т-25А) або кронштейни (Т-150). Для навішування машин між передньою і задньою осями (Т-16М) є спеціальні планки – лонжерони, приварені до поздовжніх труб рами, і отвори під болти на передньому брусі.

За способом приєднання тяг до трактора начіпні механізми можна налаштовувати за дво-, три- або чотири точковою схемою.

Двоточкову схему застосовують для роботи з плугами, при цьому передні кінці двох нижніх тяг стискуються в точці на осі 12 (рис. 2), а друга точка – це точка приєднання центральної тяги 3. Нижні тяги з рамою знаряддя утворюють трикутник.

Триточкову схему використовують під час роботи тракторів з сівалками, культиваторами та іншими широкозахватними машинами. Це усуває можливість зміщення машин у горизонтальній площині і забезпечує прямолінійність руху МТА. При триточковій схемі передні кінці нижніх тяг 6 і 9 необхідно пересунути на осі 12 в точки і , при цьому тяги з рамою знаряддя утворюють трапецію.

Чотириточкову схему використовують при роботі трактора з навантажувачем, бульдозером та іншими землерийними машинами. При цьому начіпний механізм має дві центральні тяги, які забезпечують стійкість начіпного знаряддя.

Рис. 2. Механізм начіпного пристрою:

1 – вал піднімання важелів; 2, 13 – правий і лівий важелі; 3 – верхня тяга; 4 – шарнір верхньої тяги; 5, 11 – правий і лівий розкоси; 6, 9 – права і ліва нижні тяги; 7, 10 – шарніри нижніх тяг; 8 – натяжний пристрій; 12 – нижня вісь; 14 – силовий циліндр; , , – точки кріплення нижніх тягДата добавления: 2015-09-19; просмотров: 2481. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия