ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА № 1379
від 30.10.98 м. Київ
про тариф на електричну енергію для Черкаської ТЕЦ
Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ: Встановити на листопад 1998 року тариф на електричну енергію, що від-пускається Дочірнім підприємством «Черкаська теплоелектроцентраль» на Оптовий ринок електричної енергії: 2, 71 цента США за 1 кВт /год.
Голова Комісії (підпис) В.З. Буцьо
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ
Організаційні документи – це документи, що закріплюють функції, обо- в’язки та права органів протягом тривалого терміну. Усі організації й підприєм-ства у своїй діяльності поряд із актами органів державної влади керують поло-женнями, статутами, правилами та інструкціями.
Положення – це правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, структурних підрозділів органу, а також установ, організацій і підприємств (філій), що їм підпорядковуються. За змістом розрізняють такі положення: - про підприємства, організації, установи, фірми, заклади й т.д., їхні структурні підрозділи – комісії, бюро, групи тощо; з регламентацією порядку їх утворення, структури, функцій, компетенції, обов’язків та організації роботи; - що регулюють сукупність організаційних, трудових та інших відносин із конкретного питання; - про організацію й проведення різних заходів – культурно- й спортивно- масових, конкурсів, оглядів тощо; структуру й зміст таких положень визначають установи, які є організаторами заходів. За виготовленням положення бувають таких груп:
Реквізити: 1. Назва виду документа. 2. Герб. 3. Назва установи. 4. Дата. 5. Місце видання. 6. Заголовок. 7. Гриф затвердження. 8. Текст, в якому вказуються: - мета створення установи; - основні завдання; - функціональні зв’язки з іншими установами; - основні та обігові кошти; - призначення службових приміщень; - виробничо-господарська діяльність підприємства; - завдання щодо якості виробництва продукції та інше. 9. Підпис. 10. Відмітка про погодження.
Зразок формуляра
ЗАТВЕРДЖУЮ Ректор (підпис) Розшифрування підпису
ПОЛОЖЕННЯ про структурний підрозділ
СТРУКТУРА ТЕКСТУ
1. Загальне положення. 2. Основні завдання. 3. Функції. 4. Права й обов’язки 5. Керівництво. 6. Взаємини, зв’язок. 7. Майно і кошти. 8. Контроль, перевірка і ревізування діяльності. 9. Реорганізація і ліквідація.
Керівник структурного підрозділу (підпис) Розшифрування підпису До справи 36- 45 Г.А. Пиріг
Зразок положення:
ЗАТВЕРДЖЕНО Розпорядження Президента України від 13 липня 2001 року № 188 \ 2001-рп
ПОЛОЖЕННЯ про серію подарункових видань «Книга від Президента України»
1. «Книга від президента України» є серією подарункових раритетних видань. 2. У зазначеній серії видаються кращі твори, що є надбанням національної культури, літератури мистецтва, які увійшли до світової духовної спадщини. 3. Перелік книг серії визначається її редакційною колегією, яку за посадою очо-лює Голова Адміністрації Президента України. 4. Книги серії вручаються вітчизняним та іноземним державним та громадським діячам, іншим особам, а також установам і організаціям як пам’ятний раритетний подарунок на згадку про Україну, урочисту подію, ювілей тощо. 5. Книги серії вручає Президент України або від його імені та за його дорученням представники органів державної влади. 6. Тираж кожної книги становить 1000 примірників. Редакційна колегія в разі потреби може прийняти рішення про видання додаткової кількості примірників книги. Книги серії є номерними.
Голова Адміністрації Президента України В. Литвин.
Статут – правовий акт, що є зведенням правил, які регулюють діяль- ність організацій, установ, товариств, громадян, їхні відносини з іншими орга-нізаціями та громадянами, права та обов’язки в певній сфері державного управління або господарської діяльності. Статут після затвердження повноважним органом передають на реє-страцію до відповідних державних органів [для товариств з обмеженою відпо-відальністю (ТОВ), приватних (ПП) і малих (МП) підприємств таким органом є районна державна адміністрація за місцем юридичної адреси, вказаної у статуті, де підприємству видається свідоцтво про реєстрацію із зазначенням реєстраційно-го номера та юридичної адреси. Лише після реєстрації підприємство має право розпочати свою діяльність.
Реквізити: 1. Гриф затвердження. 2. Назва виду документа. 3. Заголовок. 4. Текст, який складається з таких розділів: - загальні положення; - основна діяльність: у чому полягає її порядок; - планування й облік роботи; - призначення допоміжних служб; - взаємодія з іншими органами, що здійснюють подібну діяльність; - специфічні особливості діяльності; - відповідальність організації за виконання зобов’язань і порядок розгляду суперечок, пред’явлення претензій, позовів; - заохочення; - дисциплінарні стягнення.
Текст статуту розбивають на параграфи (статті, пункти), Які групують у розділи (позначають римськими цифрами).
Інструкція – правовий акт, що видається органом державного управління (або затверджується його керівником) для встановлення правил, які регулюють організаційні, науково-технічні, технологічні, фінансові та інші спеціальні сто-рони діяльності установ, урядових осіб і громадян. До документів цього виду належать правила, рекомендації, методичні рекомендації та інше. Усі інструкції можна поділити на дві групи: 1. Посадові. 2. Такі, що регламентують порядок здійснення якогось процесу кількома виконавцями (підрозділами чи посадовими особами) наприклад: «Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах та організаціях», «Інструкція про роботу з документами, що мають гриф обмеження доступу», «Інструкція про роботу з листами й заявами», «Інструкції з техніки безпеки» тощо. Інструкція затверджується вищими органами або керівниками організацій (чи їх наказом із зазначенням номера та дати видання). На інструкції може бути відмітка про те, що вона є додатком до розпорядчого документа. При затверджен-ні інструкції розпорядчим документом у ньому встановлюється термін введення інструкції, зазначаються відповідальні виконавці. Готують інструкції не менш як у двох примірниках (на другому примірнику оформляють реквізити погодження) на загальному чи спеціальному бланку або на чистих аркушах паперу (якщо інструкція не виходить за межі підприємства) фор-мату А4. Реквізити: 1. Назва виду документа. 2. Гриф затвердження. 3. Заголовок. 4. Текст. Текст викладають у вказівно-наказовому стилі із висловлюваннями на зразок «повинен», «слід», «необхідно», «не дозволено». Текст доку- мента має бути стислий, точний, зрозумілий, оскільки він призначений для постійного користування. Зміст викладається від 2-ї, 3-ї особи, рідше – у безособовій формі. 5. Коди. 6. Дата. 7. Індекс. 8. Місце видання. 9. Підписи. Окрему групу становлять посадові інструкції працівникам. Вони містять: - загальну частину; - функції працівника; - обов’язки працівника; - права працівника; - взаємини (посадові зв’язки); - оцінку роботи; - відповідальність працівника.
Широко використовуються посадові інструкції – це документи, що визна-чають організаційно-правове становище працівника у структурному підрозділі, що забезпечує умови для його плідної праці. Посадову інструкцію розробляє керівник працівника, діяльність якого вона регламентує. Затверджує посадову інструкцію керівник підрозділу. Зразок посадової інструкції:
ЗАТВЕРДЖУЮ ______________________ _________ М.В. Подольський (підпис) 12 червня 2010 р.
|