Хід роботи. 1. Повертаючи тангенс-гальванометр у горизонтальній площині, встановити його так, щоб кінець магнітної стрілки збігався з нулем шкали.
2. Повертаючи рамку, встановити площину її витків паралельно до магнітної стрілки. 3. Скласти схему згідно рис.3. 4. Замкнути ключ К (перемикач П замкнений в довільному положенні) і за допомогою реостата підібрати таку силу струму, щоб кут відхилення стрілки 5. Дослід повторити ще два рази при незмінній силі струму, результати записати в таблицю і усереднити. 6. За формулою (3) знайти 7. Знайти абсолютні похибки прямих вимірювань величин 8. Знайти абсолютну та відносну похибки вимірювання
Увага! Величина 9. Записати кінцевий результат.
Таблиця вимірювань
Контрольні запитання 1. Сформулювати і записати закон Біо-Савара-Лапласа та принцип суперпозиції для магнітного поля. 2. Який зв’язок між магнітною індукцією та напруженістю магнітного поля? В яких одиницях вимірюються В та Н? 3. Вивести формулу для напруженості магнітного поля в центрі колового струму. 4. Пояснити будову і принцип дії тангенс-гальванометра. Вивести робочу формулу. 5. Чому магнітна стрілка тангенс-гальванометра повинна бути невеликого розміру? 6. Від чого залежить кут відхилення стрілки в даній роботі? 7. Чому похибка вимірювань найменша, коли кут відхилення Лабораторна робота №4.6 Визначення прискорення вільного падіння за допомогою оборотного маятника Мета роботи: вивчити основні фізичні властивості оборотного маятника і визначити за його допомогою прискорення вільного падіння.
|