Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

РОЗДІЛ II
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЮНАЦЬКОЇ САМОТНОСТІ

Опис та обґрунтування методик виявлення стану одинокості та рівня соціального розвитку в юнацькому віці.

В результаті встановлення, у теоретичній частині дослідження, того факту, що юнаки, які переживають гостре відчуття одинокості - гірше соціалізуються у суспільстві та мають ускладнення у сфері спілкуванні та встановленні контактів, ніж їх однолітки з більш низьким рівнем одинокості. Ми намірені підтвердити цю гіпотезу практичним шляхом. З метою діагностики рівня суб’єктивного відчуття одинокості, рівня соціального розвитку та компонентів соціалізації ми зробили підбір та обґрунтування необхідних методик дослідження та провели психодіагностичне дослідження особистості старшокласників.

Мета експериментального дослідження полягає в дослідженні рівня самотності, рівня соціального розвитку особистості юнацького віку.

Дослідження проводилось на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Красилова. Виборка складає 40 осіб (20 хлопців та 20 дівчат).У дослідженні брали участь 4 класи (10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б).

Експериментальне дослідження проходило в два етапи:

1. Підготовчий етап: бесіда з вчителями, психологом та учнями , що вчаться в школі, підбір методик, формування первинної виборки.

2. Констатуючий етап: підготовка до діагностичного обстеження, обробка результатів, аналіз і обговорення результатів, опис психологічних особливостей особистості юнаків.

Для діагностики психологічних особливостей особистості юнаків була використана методика діагностики рівня суб’єктивного відчуття самотності Д. Рассела та І. Фергюсона. Для діагностики рівня соціалізації використана методика соціометрії, а для діагностики компонентів соціалізації методика шкала самоповаги Л.Розенберга.

Дослідження стану самотності та рівня соціалізації в юнацькому віці.

На першому етапі в дослідженні взяли участь 40 школярів віком 16-17 років (учні 10-11 класів). Всі вони є учнями старшої ланки ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 міста Красилова. Потім випадковим чином була сформована експериментальна група, яка складається з 20 чоловік: учні – 10-Б та 11-Б класу та контрольна група, яка складається з 20 чоловік: учні - 10-А класу та 11- А класу.

Після проведення діагностики були отриманні наступні результати, які були систематизовані, співставленні один з одним за рівнями та показниками та викладені в процентному співвідношенні. Порівняння показників відбувається таким чином, щоб можна було б прослідкувати залежність між рівнем суб’єктивного відчуття самотності та рівнями самоповаги та рівнями соціального статусу у групі. Для підтвердження гіпотези треба довести, що рівень соціального статусу групою залежить зворотньопропорційно від рівня суб’єктивного відчуття одинокості.

За результатами методики діагностики рівня суб’єктивного відчуття самотності Д. Рассела І. Фергюсона отримані наступні результати у експериментальній та контрольній групах (див. табл. 1.1).

Таблиця 1.1.

Результати дослідження суб’єктивного рівня відчуття самотності (порівняння отриманих результатів в контрольній та експериментальній групі).

Рівні суб’єктивного відчуття самотності Групи юнаків
Експериментальна група учні 10-Б та 11-Б класів Контрольна група учні 10-А та 11-А класів
Високий 13 % 8 %
Середній 30 % 32 %
Низький 57 % 60 %

За результатами дослідження встановлено, що рівень суб’єктивного відчуття самотності в експериментальній та контрольній групі майже однаковий з незначним переважанням негативних результатів в експериментальній групі. Високий рівень відчуття самотності в експериментальній групі 13% та в контрольній групі 8% підтверджує, що в експериментальній та контрольній групі у майже однаковій кількості наявні молодші юнаки, які гостро переживають стан самотності.

Результати діагностики за тестом «Шкала самоповаги Розенберга» у експериментальній та контрольній групі.

Таблиця 1.2.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 258. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7