ФОРМИ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
СТУДЕНТА НАД ДИСЦИПЛІНОЮ Основними формами самостійної роботи студентів денної та заочної форми навчання над дисципліною є: 1. Самостійне вивчення 5, 9, 12 тем, а також окремих питань інших тем за рекомендованими навчально-методичними джерелами. 2. Підготовка до практичних аудиторних занять. 3. Самостійне виконання домашніх практичних завдань, розв’язання задач. 4. Самостійні відповіді на контрольні запитання та дидактичні тести. 5. Написання рефератів з обраної теми. 6. Підготовка до захисту практичних домашніх завдань. 7. Підготовка до поточного модульного контролю. 8. Підготовка до підсумкового контролю знань – іспит (діф. залік). ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ 1. Розвиток економічної думки в Україні. 2. Сучасні економічні течії. 3. Виробництво та проблеми задоволення зростаючих потреб суспільства. 4.Суспільний поділ праці і структура продуктивних сил. 5.Типи і еволюція економічних систем. Формаційний і загальноцивілізаційний підходи до типізації суспільства. 6.Тенденції в розвитку відносин власності в Україні та світі. 7. Функціонування товарного господарства та його закони. 8. Еволюція грошей. Сучасна грошова система. 9. Прибуток як економічна категорія. Теорії прибутку. 10. Ринок капіталу та його складові. 11. Банки, їх роль та функції. 12. Загальні економічно-правові основи розвитку підприємництва в Україні. 13. Первісне нагромадження капіталу. Особливості нагромадження капіталу в Україні. 14. Теорія економічних циклів. 15. Кейнсіанська теорія про вплив держави на економіку. 16. Види міжнародних кредитів і порядок їх надання.
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК СТУДЕНТІВ
Поточний контроль знань студентів здійснюється в різних формах. Студент має брати активну участь в обговоренні програмних питань на практичних заняттях, підготувати одну реферативну доповідь за тематичними розділами курсу та презентувати її, пройти три модулі поточного контролю. Під час індивідуальної роботи викладача зі студентами формою контролю знань є захист студентами виконаних ними завдань, передбачених в цьому навчальному посібнику для самостійного вивчення кожної теми. Обговорення програмних питань курсу на практичних заняттях проводиться систематично і займає 60% робочого часу, 40% часу відводиться на захист реферативної доповіді, основною метою якої є критичний аналіз наукових, методичних і прикладних підходів та обґрунтування особистих висновків і пропозицій щодо дискусійних аспектів. Програмний матеріал дисципліни поділяється на три модулі. Перший модуль охоплює 1–4 теми навчальної програми, другий – 5-10, третій – 11-14 теми. Після вивчення студентами програмного матеріалу з кожного модуля проводиться письмова контрольна робота, зміст якої комплексно включає питання всіх тем модуля.
Перелік запитань для підготовки До першого поточного модульного контролю Розділ 1. Загальні засади економічного розвитку суспільства та формування ринку. 1. Предмет і особливості курсу. 2. Зміст економічної діяльності суспільства й проблема економічного вибору. 3. Економічні системи суспільства. 4. Форми організації суспільного виробництва. Гроші. 5. Ринок як форма організації суспільного виробництва. 6. Інфраструктура ринку. Біржі.
Перелік запитань для підготовки До другого поточного модульного контролю Розділ 2. Мікроекономіка: основи аналізу ринкової поведінки. 1 Попит та пропозиція. Еластичність. 2. Підприємство і підприємництво. 3. Витрати виробництва та формування прибутку. 4. Особливості поведінки підприємства і формування ціни залежно від моделі ринку. 5. Розподіл доходів. Перелік запитань для підготовки До третього поточного модульного контролю
Розділ 3. Функціонування національної економіки (макроекономіка). 1. Національна економіка та її основні макроекономічні показники. 2. Макроекономічна нестабільність: цикли та кризи, безробіття, інфляція. 3. Макроекономічне регулювання ринкової економіки. Економічна політика держави.
|