Задача № 5. К. і Ш. наперед домовилися зробити крадіжку майна з квартири Б
К. і Ш. наперед домовилися зробити крадіжку майна з квартири Б. Знаючи, що Б. з сім'єю на вихідні виїжджає на дачу, вони в суботній вечір за допомогою відмичок проникли в квартиру. Не включаючи світло, щоб не привертати увагу сусідів, почали шукати цінні речі. Зайшовши в одну з кімнат, К. знайшов старого, що прокинувся, який, як потім виявилось, був батьком Б. і не поїхав на дачу із-за того, що погано себе почував. Старий, злякавшись, став звати на допомогу. К. схопив металеву попільничку, що попалася під руку, вдарив нею старого в скроню. Потерпілий через декілька хвилин помер. Підбігши до Ш., К. велів йти і розповів про те, що трапилося. Захопивши ще деякі речі, злочинці сховалися. Викрадене майно поділили між собою. Визначите форму співучасті в даному злочині. Хто повинен понести кримінальну відповідальність за умисне вбивство людини? Обґрунтуйте своє рішення. Задача № 6 Касир будівельної бригади сільськогосподарського кооперативу Б., повертаючись з водієм К. з контори кооперативу, де вона отримувала гроші на видачу заробітної плати членам бригади, виявила, що касир П. видала їй зайвих 18 тис.грн. Про це вона повідомила К. За пропозицією останнього вони вирішили 10 тис.грн. привласнити, а решту повернути касиру. З цією метою Б. передала 10 тис. грн. К., щоб той їх сховав. Як вирішити справу? Задача № 7 9 липня В. повідомив У. про вчинене ним пограбування та вбивство П. і попросив взяти на зберігання деякі викрадені ним речі. Того ж дня В. було затримано, а 10 липня слідчим органом встановлено, що вбивство вчинив саме він. У. на допитах про зроблене йому В. зізнання і передачу на зберігання викрадених речей слідчому не повідомив. Як вирішити справу відносно дій У.? Задача № 8 Ш. підбурив неповнолітніх К. та Г. вчинити ряд крадіжок з квартир громадян на других поверхах будинків. При цьому К. або Г. влазили до квартир через кватирку вікна і передавали викрадені речі Ш. На час вчинення крадіжок К. і Г. не виповнилось 14 років. Як кваліфікувати дії Ш.?
ТЕМА 9. (10 годин) При підготовці до семінарського заняття по темі „Множинність злочинів”. 1. Поняття одиничного злочину. Види одиничних злочинів. 2. Поняття, особливості та види триваючих злочинів. 3. Продовжуваний злочин. 4. Складений злочин. 5. Злочин із похідними наслідками. 6. Поняття множинності злочинів. Ознаки множинності злочинів. 7. Співвідношення множинності злочинів та одиничних злочинів. 8. Загальна характеристика форм множинності злочинів. 9. Правові наслідки множинності злочинів. 10. Поняття, види та кваліфікація повторності злочинів. 11. Поняття, види та кваліфікація сукупності злочинів. 12. Поняття, види та кваліфікація рецидиву злочинів. 13. Поєднання кількох форм множинності злочинів 14. Судова практика щодо множинності злочинів.
Задача № 1 Щоб одержувати підвищену пенсію, П. підробив записи в трудовій книжці про більш тривалий ніж фактично час роботи в районах Крайньої Півночі (за часів існування СРСР) і подав її до районного відділення Пенсійного фонду України. Через чотири роки після одержання першої місячної пенсії підробку було виявлено. За цей час П. незаконно одержав 20 120 гривень. Чи мала тут місце множинність злочинів? Задача №2 К., працюючи завідуючим продовольчим складом, виявив у себе залишки муки - приблизно 197 кг., вирішив її продати та кожного дня виносив з території складку по 15-20 кг. муки. На сьомий день діяльність К. була припинена робітниками міліції. Чи мала тут місце множинність злочинів? Задача №3 Д. отримав повістку із військкомату про призів на військову службу. Без поважних причин вирішив ухилитись від її проходження та поїхав у село до родичів, де на протязі сьомі місяців переховувався там. Чи є в діях Д. множинність злочинів? Задача № 4 Д. вирішив проникнути у квартиру свого сусіда Ж., з метою заволодіння коштовностями. У відсутності свого сусіда Ж., шляхом підбору ключів, спробував проникнути до житла, але був затриманий Т. якій проходив поряд. Чи є в діях Д. ознаки множинності?
|