Студопедия — V. Практична робота
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

V. Практична робота






Проведення поточного інструктажу.

На сьогоднішньому занятті ми закінчимо виріб, виконавши купол церкви.

Для цього скористаємося технологічною картою.

№ з/п Описання Ілюстрація
1. Приготувати золотисті бусини діаметром 0,2см. вибрати вісім кінців дроту на боковій стороні споруди. Нанизати на кінці дроту 1 та 2, а також 3 та 4 по 7 золотавих намистин. затягнути на цих кінцях дроту одну золотаву намистину. Таким чином виконується ще два фрагменти зліва від фрагменту 1. На кінці дроту 5,6, а також 7,8 нанизати по 5 золотистих намистин та затягнути однією такою ж (на мал. фрагмент 2). Для закінчення даху церкви сплести ще три фрагменти на кутах споруди, як фрагмент 2, та 9 фрагментів як фрагмент 1.
2. Пропустити кінці дроту 1 та 4 намистини фрагменту 1 так, як зображено на малюнку. Відповідно виконати операцію в інших фрагментах. Кінці дроту 5 та 8 пропустити через намистини фрагменту 2. Таким же чином виконати операцію у фрагментах, аналогічних фрагменту 2. Затягнути весь дріт.
3. Обрізати кінці дроту 1,4,5,8, а також інші кінці, розташовані аналогічним чином. Пронизати кінці дроту 6 та 7 так, як показано на малюнку. Аналогічно пронизати кінці дроту кутових фрагментів церкви. Затягнути дріт.
4. Закінчити верхівку споруди. Для цього затягнути на кінцях дроту 6 та 7 одну золотисту намистину. Аналогічно виконати для інших трьох кутів.
5. Вирівняти дах з намистин так, щоб усі фрагменти нагадували випуклі дуги, направлені до центру. Розділити кінці дроту на пари. В кожній парі повинен бути кінець дроту з двох сусідніх фрагментів. Всього для плетіння барабану церкви використовується 16 пар – 32 кінці дроту. Нанизати на кінці дроту 2і 9, 3 і 7, 6 і 10 та інші пари по одній бісерині білого кольору. Затягнути на кінцях дроту 2 і 3 бісерину білого кольору, а на кінцях дроту 6 та 7 бісерину блакитного кольору.
6. Плести таким же чином весь другий ряд барабану. Для цього затягнути по кутках споруди по одній бісерині білого кольору на кінцях дроту, які розташовані відповідно кінцям дроту 6 та 7. На інших – затягнути бісерини білого кольору. При цьому необхідно вирівняти два перших ряди барабану під круглу форму.
7. Сплести наступні третій та четвертий ряди барабану як 1-й. 5-й та 6-й ряди плести, використовуючи 12 пар кінців дроту. 7-й та 8-й ряди барабану плести по колу звичайним способом, використовуючи всі 16 пар кінців дроту.
8. Для плетіння першого ряду куполу використовуються 16 золотавих намистин діаметром 0,5 см. Нанизати їх по одній на відповідну пару кінців дроту. В другому ряду затягнути золотаві намистини, чергуючи намистини великих (0,5см) та середніх (0,4) розмірів.
9. Для виконання 3-го та 4-го ряду також використовують намистини великих та середніх розмірів. В 3-му ряду, чергуючи, нанизати їх на пари кінців дроту, а в 4-му затягнути намистини відповідними кінцями дроту. В 5-му ряду використовуються намистини тільки середнього розміру, а 6-му чергуються середні та маленькі (діаметром 0,2см).
  У 7-му ряду низати на пари кінців дроту намистини тільки маленьких розмірів. У 8-му рядку на кінцях дроту, чергуючи між собою, затягнути маленькі намистини та золотаві бусини.
  В 9-му ряду нанизати намистини на групи з чотирьох кінців дроту. Проплести ряд, чергуючи чотири середніх і чотири маленьких намистини.
  Залишити вісім пар кінців дроту, по два біля кожної намистини. Дріт, що залишився - обрізати. 11-й ряд виконати сріблястими, а 12-й – золотавими бісеринками. 13-й рядок сплести з чотирьох маленьких золотавих намистин.14-й ряд виконується аналогічно 10-му
  Нанизати золотаву намистину великого розміру на вісім кінців дроту, що залишились. Вибрати два найдовших кінці дроту і нанизати на них одну золотаву бісерину. Інші кінці дроту відрізати. Закріпити дріт. Відрізати.
  Церква готова. Перевірити, щоб стіни споруди були рівними та розташовувались під прямим кутом до фундаменту. При необхідності вирівняти стіни та дах.

 

VІ. Підведення підсумків уроку

Виставляння оцінок за роботу на уроці.

VІІ. Домашнє завдання, прибирання робочого місця.

Завдання додому – закінчити виконання куполу церкви.

3.3. Експериментальна перевірка методики розвитку креативного мислення

Дослідницька робота здійснювалась під час проходження педагогічної практики у Басанській ЗОШ І-ІІІ ст. Пологівського р-ну, Запорізької обл.. На початку експериментальної роботи було проведено аналіз загально-педагогічних умов. Школа забезпечена висококваліфікованими кадрами та посідає одне з чільних місць серед шкіл району за рівнем освіченості учнів (учні школи постійно займають призові місця на районних олімпіадах з різних навчальних предметів, показують добрі результати на обласному рівні; значна кількість випускників продовжує освіту у вищих навчальних закладах).

Щодо дидактичних вимог, то рівень кваліфікації учителя праці, досвід роботи, забезпеченість необхідними ТЗН, динамічними наочними посібниками, добра матеріально-технічна база трудового навчання створюють всі необхідні умови для постійного розвитку конструкторських здібностей учнів.

Перш ніж приступити до дослідження, ми провели тест для визначення початкового рівня креативного мислення учнів 10 класу. Для цього використовувався тест Торренса «Завершення малюнку» (додаток А). Пропонований варіант тесту являє собою набір з 6 карток з певними зображеннями елементів (ліній). Учні повинні домалювати малюнок до деякого осмисленого зображення. Проведення даного тесту дозволяє визначити такий показник креативності, як оригінальність. Проводиться в груповій формі.

В експерименті було задіяні 14 дівчат, які навчаються у 10 класі.

Після проведення тесту з’ясувалось, що креативне мислення розвинене на високому рівні тільки у одного учня, 10 учнів мають середній рівень, 3 учні з низьким рівнем креативного розвитку.

Метою констатуючого експерименту було з’ясування рівня розвитку креативності учнів 10 класу.

Для досягнення мети був проведений тест, результати якого свідчать про те, що досить низький відсоток учнів мають високий показник креативності.

Метою формуючого експерименту є розвиток креативного мислення учнів за допомогою розробленої методики викладання теми «Виконання куполу церкви» з використанням макетів споруд плетених бісером.

Для формуючого експерименту було розроблено:

1. Приклади архітектури малих форм плетених бісером.

2. Методичні рекомендації щодо проведення уроку за темою «Виконання куполу церкви» (10-й клас).

В процесі формуючого експерименту уроки проводились в звичайних умовах діяльності загальноосвітньої школи, в дні та години, передбачені навчальним планом.

Метою контролюючого експерименту є визначення та порівняння рівня розвитку креативного мислення учнів 10 класу до та після проведення розробленого уроку.

По закінченню експерименту було знову проведено тест на визначення рівня креативності учнів. Для цього використовувався вже знайомий учням тест «Завершення малюнку», в якому діти отримали картки з іншими елементами.

Учні, у яких виявили високий рівень розвитку креативності майже не потребували допомогои вчителя, самі пропонували варіанти вирішення завдання, вносили пропозиції щодо техніки виконання виробу, працювали в достатньому темпі (уклалися у визначений для виконання роботи термін).

Учні з середнім рівнем розвитку інколи зверталися до вчителя за допомогою але пропонували свої варіанти закінчення даху споруди, деякі уклалися у визначений для виконання роботи термін.

Учні з низьким показником рівня розвитку креативного мислення постійно потребували допомоги вчителя, не вносили ніяких пропозицій, користувалися запропонованою вчителем технологічною картою виконання виробу. У визначений для виконання роботи термін не вклалися.

Одержані результати експериментальної роботи дозволили зробити висновок, що розроблена методична система позитивно впливає на розвиток креативного мислення учнів, підвищує інтерес до навчання та підтверджує ефективність запропонованої методики.

 

 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 445. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия