Ми скорочуємо своє життя своєю нестриманістю, своєю безладністю, своїм потворним поводженням з власним організмом. І.П. Павлов
Що стосується вина, то це не просто напій, що веселить душу, але й умістище різноманітних корисних речовин. Вино містить 24 мікроелементи: Рубідій, Манган, Ванадій, Іод, Кобальт та ін. Червоні столові вина, наприклад мадера, багаті на Калій і Фосфор, які регулюють кислотно-лужний баланс в організмі. Пектин сприяє виведенню Стронцію. У вині містяться вітаміни В1, В2, В3, В12, РР. Вітамін Р у поєднанні з аскорбіновою кислотою зміцнює стінки кровоносних судин. Результати останніх досліджень учених свідчать на користь алкоголю для серця. Виявляється, уживання невеликої кількості спиртного знижує ризик захворювання коронарних судин. Алкоголь руйнує внутрішню оболонку серця. На стінках судин у результаті порушення жирового обміну накопичуються жироподібні речовини й солі, утворюються атеросклеротичні бляшки, розвивається атеросклероз судин. Алкоголь має здатність притягувати воду. Це підвищує здатність крові до зсідання, у результаті чого утворюються тромби, зменшується просвіт судин, забезпечення клітин киснем, що може призвести до інфаркту міокарда, інсульту.
Після тривалої хвороби, у разі виснаження корисно підкріпитися портвейном або мадерою, але, звичайно, не склянками, а кількома ложками на день. Охолоджені білі сухі вина й вина, насичені вуглекислотою, зупиняють блювоту. Спирт у невеликих дозах поліпшує апетит, самопочуття, робить розмову більш цікавою. Алкоголь є висококалорійним продуктом, що швидко забезпечує енергетичні потреби людини. У пиві, сухих виноградних винах міститься цілий набір вітамінів. У медицині використовують спирт для дезінфекції, приготування ліків. Алкоголь є основою розвитку різноманітних видів гастриту й виразки шлунка, атрофує слизову оболонку шлунка. Печінка, очищаючи кров, насичену алкоголем, також зазнає важких ушкоджень через відмирання клітин. Алкоголь спричиняє цироз печінки. За даними статистики за 2007 рік, смертність удвічі перевищує народжуваність. Щорічно вмирає 300 тис. осіб. Замисліться над цими цифрами. Щорічно вимирає ціле місто. Серед причин смертності алкоголізм посідає третє місце, поступаючись лише злоякісним новотворам і серцево-судинним захворюванням. Якщо спирт настільки шкідливий, то чому його застосовують для приготування ліків? У молекулі етилового спирту є полярна гідроксигрупа й малополярний вуглеводневий радикал. Завдяки водневим зв'язкам між гідроксигрупами молекул спирту й молекулами води спирт добре розчиняється у воді, він добре розчиняється в органічних розчинниках, сам є гарним розчинником багатьох речовин. Спирт жадібно поглинає воду. Клітини зморщуються, організм швидко старіє. Ліки, виготовлені на спирті, застосовуються невеликими дозами. Бехтерєв писав, що пияцтво є віковим злом, що воно глибоко пустило коріння в наш побут і породило цілу мережу негативних звичаїв. Дотепер існує думка, що однією з ознак чоловічої доблесті є вміння пити. Але так говорять п'яниці, а коли ти знаходиш сили протистояти чарці — ти справжній чоловік. Л.М.Толстой писав:
|