Контрольна робота №3
Перелік варіантів Варіант 1 1. Поняття фразеології. Ознаки фразеологізмів. 2. Класифікація фразеологізмів за сферою вживання. 3. Розмежувати значення: 1) омонімів: а) застава1 і застава2; б) домОвини і домовИни; 2) паронімів досвід і дослід та ввести їх у речення. Варіант 2 1. Класифікаційні групи фразеологізмів за будовою. 2. Лексичний склад фразеологізмів. 3. Дібрати антонім до слова передовий, навести лексичні значення і скласти з ними кілька речень. Варіант 3 1. Фразеологічні вислови, кліше, штампи, складені найменування. 2. Значення і форма фразеологізму 3. Утворити синонімічний ряд слова апеляція (до кого). Один з них увести в речення.
Варіант 4 1. Спільні й відмінні риси словотвору й морфеміки. Словотвірний аналіз. 2. Лексикографія. Види словників. 3. Навести лексичне значення слів дотлА, дохідливий, доцільний, дочасний, дОчИста, дошкуляти, дошкульний, дощЕнту, драглі і дражливий. Варіант 5 1. Класифікація фразеологізмів за походженням (народні і книжні). 2. Об’єкт і завдання словотвору. Словотвірна структура слова в українській мові. 3. З’ясувати значення фразеологізму викреслити зі свого життя (серця) кого, що тадібрати до нього фразеологічні синоніми. Один з них увести в речення. Варіант 6 1. Історичні зміни в морфемному складі слова. 2. Класифікація фразеологізмів за сферою виникнення. 3. З’ясувати значення і походження вислову дамоклів меч таскласти з ним речення. Варіант 7 1. Фразеологічна синонімія. 2. Фразеологічні одиниці в мові ЗМІ. Позитивна й негативна практика вживання. 3. Письмово прокоментуйте, чому в реченні “ У надрах Татарії є багато корисних копалин: кам’яне вугілля, залізна руда, мідний колчедан ”родове поняття копалини вжите в родовому відмінку, а видові – однорідні члени – в називному? Варіант 8 1. Історичні зміни в морфемному складі слова. 2. Лексичний склад фразеологізмів. 3. Визначити особливості вживання слів коригуючий і коригувальний та ввести їх у речення. Варіант 9 1. Фразеологізм і переклад 2. Класифікація фразеологізмів (за ступенем спаяності компонентів). 3. Поставити нормативні наголоси: наклепка, наколка, накотом, накриво, наливаний, наліпка, наліпний, намертво, нанизу, наново, наносний, наопашки, наосліп, наостанку, напад, напис. Варіант 10 1. Стилістична диференціація фразеологізмів 2. Поняття твірної основи і словотвірної пари. Словотвірна мотивація. Словотвірне значення. Словотвірний тип. 3. Перекласти з російської мови: безраздельный; безучастный; безыскусно; безыскуственный; белиберда; белобрысый; белокурый; белена. Варіант 11 1. Фразеологічні вирази, кліше, штампи, складені найменування. 2. Фразеологічні одиниці в мові ЗМІ. 3. Дібрати відповідники до російських сталих сполук: в карауле быть; в качестве кого, чего; вклад на текущий счет; вкладывать, вложить сбережения в банк. Варіант 12 1. Коротка історія української лексикографії. 2. Основа слова і закінчення. Основа коренева (проста) і афіксальна (складна). Непохідна і похідна, вільна і зв’язана. 3. З’ясувати значення російської фраземи бряцать оружием, навести її семантичний еквіваленті скласти з ним речення.
Варіант 13 1. Зміни в морфемній будові слова. Морфемний аналіз. 2. Трансформація фразеологізмів. 3. Розмежувати значення: 1) омонімів: а) напасти1 і напасти2; б) нАкладка і наклАдка; 2) паронімів авторитарний і авторитетний та ввести їх у речення. Варіант 14 1. Фразеологізм і слово. Фразеологізм і словосполучення та речення. Зв’язок з частинами мови. 2. Корінь слова. Слова спільного кореня. Незв’язаний (вільний) і зв’язаний корінь. Поняття афікса. Типи афіксальних морфем. Словотворчі і граматичні афікси. 3. Дібрати антонім до слова радість, навести їхні лексичні значення і скласти з ними кілька речень. Варіант 15 1.. Фразеологічна варіантність і індивідуально-авторські перетворення. 2. Морфеміка та її місце в системі наук про мову. Морфема, морф, аломорф. Морфеми кореневі і службові. 3. Утворити синонімічний ряд слова асортимент. Один із синонімів увести в речення.
Варіант 16 1. Способи словотвору (морфологічні способи (афіксація, осново(слово)складання, абревіація); неморфологічні способи (морфолого-синтаксичний, лексико-синтаксичний і лексико-семантичний). 2. Словник. Будова лінгвістичного словника. 3. Зрообити морфемний і словотвірний аналіз (по 10 слів), вибраних із текстів ЗМІ (з посиланням на джерело)
|