Студопедия — Пояснительная записка. 5). Бактерії роду Proteus
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Пояснительная записка. 5). Бактерії роду Proteus






5). Бактерії роду Proteus


 

13. У приймальне відділення місцевої лікарні у травні місяці госпіталізовано двоє дітей з однієї родини у віці 4 і 6 років зі скаргами на нудоту, шкрябання в горлі, блювоту, часті рідкі випорожнення. Захворювання почалося незабаром після вживання картоплі, звареної в шкірці. При огляді картоплі, уживаної в їжу родиною, виявлено багато порослих і позеленілих бульб. Найбільш імовірний причинний фактор отруєння:


1). Фагін

2). Фазин

3). Амигдалін

*4). Соланін

5). Синильна кислота


 

14. Харчові токсикоінфекції можуть бути викликані наявністю у харчових продуктах у значних кількості збудників:


1). Дизентерії

2). Стафілококів

3). Холерних вібріонів

4). Ботулізму

*5). Протею


 

15. До приймального відділення районної лікарні поступив малюк 5-ти років з симптомами: сильне пото- та слиновиділення, сльозотеча, профузний пронос, церебральні розлади: запаморочення, сплутаність свідомості, збудливість, марення, галюцинації, хода “сп’янілої людини”. Встановлено, що малюк разом з батьками напередодні збирав гриби у лісі. Споживання яких грибів чи рослин викликало харчове отруєння?


1). Несправжніх опеньків

2). Строчків

*3). Мухоморів

4). Беладони

5). Блідої поганки


 

16. Через 2 год. після вживання у їжу недовареної червоної квасолі у хворого виникли: нудота, блювота, діарея. Який токсин пептидної природи зумовив виникнення даного харчового отруєння?


1). Соланін.

2). Мускарин.

*3). Фазин.

4). Мускаридин.

5). Фалотоксин.


 

17. Виберіть етіологічний фактор обумовлюючий розвиток сальмонельозу.


*1). Сальмонели

2). Пріони

3). Віруси

4). Амеби

5). Вібріони


 

18. До лікаря звернулися діти школи-інтернату через 4-5 год після обіду зі скаргами на нудоту, блювання, холодний піт і незначний біль у надчеревній ділянці. На обід діти їли картопляний суп на м’ясному бульйоні, млинці з м’ясом, компот із сухофруктів. Млинці начинялися вареним м’ясом, яке подрібнювалося на м’ясорубці працівником їдальні, хворим на панарицій, і термічній обробці не піддавалися. Який найбільш імовірний діагноз у даному випадку?


*1). Стафілококова інтоксикація

2). Афлатоксикоз

3). Сальмонельоз

4). Ботулізм

5). Ешерихіоз


 

19. До лікарні швидкої допомоги привезли хвору дівчинку. Об’єктивно: температура тіла – 36,0°С, шкіра і слизові оболонки бліді, дівчинка адинамічна, на запитання відповідає в’яло. Зіниці розширені, реакція на світло знижена, голос сиплий, слизова оболонка рота суха, під час ковтання вода виливається через ніс, два дні не було випорожнень. Перед цим їла гречану кашу, борщ, пельмені, яєчню, копчену ковбасу, огірки домашнього консервування, смажену картоплю. Яке захворювання найбільш імовірне?


*1). Ботулізм

2). Сальмонельоз

3). Стафілококова інтоксикація

4). Дискінетичний закреп

5). Інфекційна енцефалопатія


20. При розслідуванні випадку харчового отруєння встановлено діагноз: харчова токсикоінфекція, що спричинена парагемолітичним вібріоном. Який із перерахованих продуктів і страв може бути найімовірнішою причиною даного отруєння?


1). Молоко пастеризоване

*2). Морепродукти

3). Ковбаса сирокопчена

4). Гриби консервовані

5). Виноград


 

21. У лабораторії СЕС під час бактеріологічного дослідження кремових кондитерських виробів, узятих на кондитерській фабриці, виявлено наявність коагулопозитивного стафілокока в 0,01 г готового продукту. Яке основне джерело забруднення кремових кондитерських виробів патогенними стафілококами?


*1). Робітники підприємства

2). Згущене молоко

3). Яєчна маса

4). Вершкове масло

5). Цукор або цукрова пудра


 

22. У заводській їдальні – харчове отруєння, клініка якого вказувала на стафілококову етіологію. Захворіло 15 чоловік. Які матеріали від хворого необхідно надіслати для дослідження в лабораторію, щоб підтвердити харчове отруєння?


*1). Блювотні маси хворого

2). Кров (клінічний аналіз).

3). Кров на гемокультури.

4). Сечу.

5). Спинномозкову рідину.


 

23. Хворий С. госпіталізований у лікувально-профілактичний заклад з діагнозом діфіллоботріоз. Причиною даного захворювання може бути вживання у їжу недостатньої термічної обробки:


*1). Риби

2). Свинини

3). Баранини

4). Яловичини

5). М'яса птиці


 

24. У відділенні інтенсивної терапії та реанімації поступив хворий зі скаргами на погіршення зору (туман в очах, двоїння), розлад ковтання. Лікар встановив діагноз отруєння ботулотоксином. Напередодні хворий споживав молоко, сир, круп’яні вироби, тушонку домашнього приготування, свіжі овочі. Який із продуктів може бути причиною харчового отруєння?


*1). Тушонка домашнього приготування

2). Молоко

3). Сир

4). Круп’яні вироби

5). Свіжі овочі


 

25. У результаті неправильного зберігання проросла або позеленіла картопля має гіркуватий смак. Яка отруйна речовина, що міститься в такій картоплі може спричинити харчове отруєння?


*1). Салонін

2). Гельвелова кислота

3). Фазин

4). Мускардин

5). Мускарин


 

26. Під час лабораторної діагностики групового спалаху ботулізму в місті N. у залишках продукту та біологічному матеріалі від хворих виявлено ботулотоксин типу Е. Приготування яких продуктів найбільш можливе проведено з порушенням технологічних схем та режимів?


1). Продукти рослинного походження

2). М’ясо та м’ясні продукти

*3). Риба та рибопродукти

4). Птиця і птахопродукти

5). Кондитерські вироби


 

27. Вкажіть принципову відмінність харчових токсикоінфекцій від інфекційних захворювань?


*1). Бактеріємія

2). Гострий гастроентероколіт

3). Інтоксикаційний синдром

4). Можливість передачі через харчові продукти

5). Дистонія, гіпоксія


 

28. Серед вихованців дитячого будинку зареєстровано випадок масового харчового отруєння. Згідно епідеміологічного анамнезу причиною слугувало вживання в їжу тістечок з кремом, що зберігалися на харчоблоці із порушенням температурного режиму. Який iз перелiчених методiв є найбiльш ефективним у профiлактицi стафiлококових токсикозiв?

*1). Попередження можливостi розмноження стафiлококiв у харчових продуктах i продукування токсину

2). Лiквiдацiя носiйства стафiлококiв серед робiтникiв на харчових об'єктах

3). Лiквiдацiя носiйства стафiлококiв серед тварин

4). Виключення можливостi обсеменення стафiлококами харчових продуктiв

5). Дотримання установлених режимiв теплової обробки їжi

 

29. Мешканець міста назбирав у лісі грибів і ужив їх у їжу в смаженому виді. Через 12 часів раптово з'явилися сильні болі в животі, блювота, пронос із кров'ю. Наприкінці першої доби захворювання виникнула жовтяниця, збільшення печінки, олігурія. Спостерігалися судома. Смерть наступила на третю добу. Що могло спричинити захворювання?


*1). Отруєння блідою поганкою

2). Переохолодження

3). Отруєння консервантами, що входять до складу маргарину

4). Отруєння мухоморами

5). Отруєння несправжніми опеньками


 

30. Декілька жителів м. Одеси доставлені в інфекційну лікарню з явищами гострого гастроентериту. Виникнення захворювання вони пов'язують із ужитком малосольної тюльки. З випорожнень хворих виділений V. parahaemolyticus. Які профілактичні заходи слід рекомендувати?

*1). Уникати вжитку малосольної риби домашнього приготування

2). Піддавати солону рибу термічній обробці перед ужитком

3). Використовувати в профілактичних цілях антибіотики

4). Досолювати рибу протягом декількох днів перед вжитком у їжу

5). Застосовувати в профілактичних цілях бактеріофаг

 

31. Швидка допомога в ночі доставила до інфекційної лікарні хворого, який з ранку з’їв гриби. Захворювання почалось раптово – різкий біль у животі, частий пронос, неспинне блювання, нестерпна спрага, головний біль, запаморочення. На третій день хвороба закінчилась смертю. Отруєння якими грибами мало місце?


1). Сморчки

2). Мухомори

3). Несправжні опеньки

*4). Бліда поганка

5). Сироїжки


 

31. Восени 20 школярів сільської СШ отримали харчове отруєння, яке характеризувалось субфебрильною температурою, нудотою, блюванням, переймоподібними болями у надчеревній ділянці. Ці прояви виникли через 1-3 години після сніданку (млинці із сметаною). Причиною захворювання стала домашня сметана, придбана у місцевої жительки. Який мікроорганізм найбільш вірогідно міг спричинити захворювання?


*1). Стафілококи

2). Стрептококи

3). Бактерії роду Proteus

4). Патогенні штами E. coli

5). Cl. perfrigens


 

32. 32 дітей дитсадка отримали харчове отруєння. Причиною спалаху стали м’ясні фрикадельки, які залишилися з минулого дня? зберігались в холодильнику і не проходили повторної термічної обробки. Відомо, що напередодні шеф-кухаря госпіталізовано із гострим парапроктитом. Який із мікроорганізмів найбільш вірогідно міг спричинити отруєння?


*1). Патогенні штами E. coli

2). Proteus vulgaris

3). Галофільні вібріони

4). Стрептококи

5). Стафілококи


 

33. В результаті ветеринарного обстеження тварин та молочно–товарній фермі виявлено 20 корів з позитивною реакцією на туберкульоз. Дайте оцінку щодо можливості використання молока від таких тварин для харчування.

*1). Використовувати для харчування після пастеризації на місці при температурі 85° протягом 30 хвилин

2). Використання для харчування без попередньої обробки без обмежень

3). Використання для годування телят

4). Технічна утилізація

5). Знищення

 

34. До приймального відділення районної лікарні поступив малюк 5-ти років з симптомами: сильні пото-, слиновиділення, сльозотеча, профузний пронос, мозкові явища, запаморочення, сплутаність свідомості, збудливість, марення, галюцинації, хода сп’янілої людини. Встановлено, що малюк разом з батьками напередодні збирав гриби у лісі. Споживання яких грибів чи рослин викликало харчове отруєння?


*1). Мухоморів

2). Строчків

3). Несправжніх опеньок

4). Беладони

5). Блідої поганки


 

35. При розслідуванні випадку харчового отруєння встановлено діагноз – отруєння блідою поганкою. Яка отруйна речовина, що міститься у грибі, могла спричинити отруєння?


*1). Аматоксин.

2). Гельвелова кислота.

3). Гіромітрин.

4). Соланин.

5).Фазин.


 

36. В ході обстеження санітарного стану харчоблоку лікар СЕС заборонив реалізацію страв, мотивуючи це високою вірогідністю виникнення харчового отруєння. Які з перерахованих нижче страв заборонено реалізовувати в організованих колективах?


*1). Студні та заливні страві

2). Борщі та супи на м’ясному бульйоні

3). Каші молочні

4). М’ясні та рибні консерви

5). Копчені ковбаси


 

37. Через 1 годину після годування немовляти молочною сумішшю у дитини виникли наступні симптоми захворювання: ціаноз губ, слизових оболонок, нігтів, обличчя, потім приєдналася нудота, посилене слиновиділення, біль у надчеревній ділянці, блювання, пронос. Викликаний педіатр відмітив у дитини явища легенево-серцевої недостатності. В процесі розслідування встановлено, що молочна суміш приготована на воді, взятій із колодязя. Який діагноз установив лікар?


*1). Нітратно-нітритна інтоксикація

2). Харчова токсикоінфекція

3). Стафілококовий токсикоз

4). Харчове отруєння хлорорганічними пестицидами

5). Харчове отруєння важкими металами


 

Пояснительная записка

Общие положения

Учебный план – документ, который определяет перечень, трудоемкость, последовательность и распределение по периодам обучения учебных предметов, курсов, дисциплин (модулей), практики, иных видов учебной деятельности и формы промежуточной аттестации обучающихся.

Учебный план ГБОУ СОШ № 585 на 2014/2015 учебный год сформирован в соответствии с нормативными документами, с учётом образовательной программы, обеспечивающей достижение обучающимися результатов освоения основных образовательных программ, установленных федеральными государственными стандартами или федеральным компонентом государственных образовательных стандартов.

Нормативная база

При составлении учебного плана образовательное учреждение руководствовалось следующими нормативными документами:

· Федеральным Законом от 29.12.2012 № 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации»,

· Федеральным базисным учебным планом, утвержденным приказом Министерства образования Российской Федерации от 09.03.2004 № 1312 (далее – ФБУП-2004),

· Федеральным компонентом государственного стандарта общего образования, утвержденным приказом Министерства образования Российской Федерации от 05.03.2004 № 1089 «Об утверждении федерального компонента государственных стандартов начального общего, основного общего и среднего (полного) общего образования» (для V-XI (XII) классов),

· Федеральным государственным образовательным стандартом начального общего образования, утвержденным приказом Министерства образования и науки Российской Федерации от 06.10.2009 № 373 (далее – ФГОС начального общего образования),

· Федеральным государственным образовательным стандартом основного общего образования, утвержденным приказом Министерства образования и науки Российской Федерации от 17.12.2010 № 1897 (далее – ФГОС основного общего образования) (для V-VI классов общеобразовательных организаций, участвующих в апробации ФГОС основного общего образования в 2014/2015 учебном году),

· Порядком организации и осуществления образовательной деятельности по основным общеобразовательным программам – образовательным программам начального общего, основного общего и среднего общего образования, утвержденным приказом Министерства образования и науки Российской Федерации от 30.08.2013 № 1015.

· Постановление Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека и Главного Государственного санитарного врача Российской Федерации от 29.12.2010 №189 «Об утверждении СанПиН 2.4.2.2821-10 «Санитарно-эпидемиологические требования к условиям и организации обучения в общеобразовательных учреждениях».

· Распоряжение Комитета по образованию № 1826-р от 24.04.2014 «О формировании учебных планов общеобразовательных учреждений (организаций), реализующих основные образовательные программы, на 2014-2015 учебный год.

· Инструктивно-методическое письмо «О формировании учебных планов общеобразовательных организаций Санкт-Петербурга, реализующих основные общеобразовательные программы, на 2014/2015 учебный год» № 03-20-14234/14-0-0 от 10.04.2014

· Устав ГБОУ СОШ № 585- № 2151-р от 26.10.2011 г


Реализуемые общеобразовательные программы

Специфика учебного плана определяется целями и задачами реализуемых в образовательном учреждении образовательных программ. Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение средняя общеобразовательная школа № 585 реализует следующие общеобразовательные программы:

1. Основные общеобразовательные программы:

· основная общеобразовательная программа начального общего образования

(по ФГОС НОО) (1-4 классы);

· основная общеобразовательная программа основного общего образования

(по ФГОС ООО) (5 классы); (письмо КО № 03-20-1861/1400 от 12.05.2014)

· основная общеобразовательная программа основного общего образования (6 - 9 классы);

· основная общеобразовательная программа среднего общего образования (10-11 классы);

Режим работы школы

Режим работы школы утвержден годовым календарным учебным графикомна 2014-15 учебный год приказ № 43/5 от 22.05.2014. и согласован с Учредителем.

ГБОУ СОШ № 585 функционирует понедельник-пятница с 8.00 до 20.00, суббота с 8.00 до 17.00. В выходные и праздничные дни ОУ не работает. Обучение осуществляется в одну смену. Начало уроков в 9 часов. Проведение нулевых уроков запрещено.

 

Дополнительные требования при организации обучения в 1 классе

Обучение в первом классе осуществляется с соблюдением следующих дополнительных требований:

ü учебные занятия проводятся по 5-дневной учебной неделе и только в первую смену;

ü использование «ступенчатого» режима обучения в первом полугодии (в сентябре, октябре по 3 урока в день по 35 минут каждый, в ноябре-декабре – по 4 урока по 35 минут каждый; январь-май – по 4 урока по 45 минут каждый);

ü обучение проводится без балльного оценивания знаний обучающихся и домашних заданий;

ü дополнительные недельные каникулы в середине третьей четверти
при традиционном режиме обучения.

ü перемены по 10 минут после 1 и 4 урока, большие перемены по 20 минут - после 3 урока и после 2 урока;

ü обучение проводится без балльного оценивания знаний учащихся и домашних заданий;

ü продолжительность каникул: в течение учебного года не менее 30 календарных дней; дополнительные каникулы в первых классах – не менее 7 календарных дней.

ü учебные занятия проводятся только в первую смену;

ü организация облегченного учебного дня в середине учебной недели;

ü в соответствии с санитарно-эпидемиологическими правилами и нормативами перерыв между последним уроком и началом занятий внеурочной деятельности составляет не менее 45 минут;

ü продолжительность занятия внеурочной деятельности составляет 35-45 минут. Для обучающихся 1-ых классов в 1 полугодии продолжительность занятия внеурочной деятельности не должна превышать 35 минут.

ü использование «ступенчатого» режима обучения в первом полугодии осуществляется следующим образом: в сентябре-октябре проведение четвертого урока и один раз в неделю пятого урока (всего 48 уроков) проводятся в нетрадиционной форме: целевые прогулки, экскурсии, уроки-театрализации. Уроки в нетрадиционной форме распределяются в рамках учебного плана следующим образом: 24 урока физической культуры и 24 других урока в нетрадиционной форме (4-5 экскурсий по окружающему миру, 3-4 экскурсии по изобразительному искусству, 4-6 нетрадиционных занятий по технологии; 4-5 уроков-театрализаций по музыке, 6-7 уроков-игр и экскурсий по математике (кроме уроков русского языка и литературного чтения).

Требования к объёму домашних заданий

Объём домашних заданий (по всем предметам) не превышает, затрат времени на его выполнение: в 4-5 классах-2 часа,6-8 классах-2,5 часа,9-11-до 3,5 часов. Грамотный подход к объёму, дозировке домашних заданий может в ка­кой-то степени сохранить здоровье учащихся. При организации домашних заданий следует выполнять следующие требования:
задание должно быть понятно каждому ученику;

ü задание должно носить характер вопроса, посильного для самостоятельного решения.

ü задание должно предопределять его проверку.

ü задание на дом может быть фронтальным, дифференцированным и индивидуальным, но всегда с учетом особенностей класса (установка на индивидуализацию заданий);

ü задание по предмету должно быть строго регламентировано и согласовано с заданиями по другим предметам (учет объема заданий);

ü задание не должно быть однообразным и однотипным

ü задание должно ориентировать учащихся на самостоятельный поиск решений, на использование полученных ранее знаний и навыков в новых условиях,

ü в задания должны вводиться вопросы для повторения основных разделов программы;

ü каждое задание должно иметь трудность, но быть посильным для учащихся.

ü задания должны включать в себя вопросы, требующие от ученика умений сравнивать, анализировать, обобщать, классифицировать, устанавливать причинно-следственные связи, формулировать выводы, применять усвоенные знания в новых ситуациях и т. п.

Необходимо предупредить излишнее увлечение домашними заданиями, которое может привести к перегрузке учащихся.


 

Учебный план







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 599. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Виды нарушений опорно-двигательного аппарата у детей В общеупотребительном значении нарушение опорно-двигательного аппарата (ОДА) идентифицируется с нарушениями двигательных функций и определенными органическими поражениями (дефектами)...

Особенности массовой коммуникации Развитие средств связи и информации привело к возникновению явления массовой коммуникации...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Устройство рабочих органов мясорубки Независимо от марки мясорубки и её технических характеристик, все они имеют принципиально одинаковые устройства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия