Розігрів масла.
Розігрів масла може здійснюватися двома способами: на стоянці і при русі автомобіля. а). Розігрів масла на стоянці: - узяти заглушку з комплекту ЗІП і заглушити викидний патрубок глушника; - з пульта управління в лівій шафі масляної секції включити систему на операцію на «перемішування масла»; - включити масляний насос; - поставити рукоятку перемикача газів в кабіні водія в положення розігрівання масла, для чого її витягнути на себе і зафіксувати поворотом на 90°; - включити електричний термометр. При русі заправника розігрів масла проводиться включенням рукоятки перемикання газів в положення розігрівання без включення насоса. Необхідно строго стежити за температурою масла, не допускаючи її підвищення вище 70°С.
Видача масла з маслобака насосом Ш-8-25: - привести заправник в робоче положення; - вставити наконечник роздаточного крана в горловину місткості, в яку видається масло; - відкрити кран 1,3; - включити електричний термометр; - включити насос Ш-8-25; - ручкою регулювання газу збільшити частоту обертання валу двигуна 1200 об/мин на третій передачі. При цьому почнеться перекачування масла. Для відкачування масла з роздаточного рукава необхідно: - відкрити кран 2,4; - відкрити роздаточний кран; - провести відкачування масла; - привести заправник в похідне положення.
Злив масла з маслобака самопливом: - зняти заглушку з труби зливу масла; - підставити під зливний патрубок місткість і відкрити вентиль; - за спорожненням бака стежити по покажчику наповнення; - після закінчення спорожнення бака закрити зливний вентиль; - закрити штуцер зливної труби заглушкою; - привести заправник в похідне положення. Перекачування масла з одного резервуару в іншій минуючи маслобак: - привести заправник в робоче положення; - зняти заглушку А з штуцера всмоктуючої магістралі і приєднати до нього рукав Ду-38 мм; - другий кінець рукава Ду-38 мм опустити в горловину місткості, з якої перекачується масло; - опустити наконечник роздаточного крана в горловину наповнюваної місткості; - відкрити кран 1; - включити насос Ш-8-25; - збільшити частоту обертання валу до 1200 об/мин на третій передачі; - натиснути на кнопку роздаточного крана - при цьому почнеться перекачування масла; - після закінчення перекачування необхідно зменшити частоту обертання валу насоса до мінімуму; - відкачати масло з рукавів; - від'єднати рукав Ду-38 мм від місткості і від штуцера всмоктуючої магістралі заправника; - закрити штуцер заглушкою; - привести заправник в похідне положення.
Таким чином, ми вивчили будову автомобільних засобів заправки і транспортування пального і масел. З даної лекції можна зробити наступні висновки: - по загальній будові автомобільні засоби заправки і транспортування пального і масел аналогічні; - в конкретному випадку в будові цих засобів є відмінності в шасі, в системі управління паливною системою.
Групові та індивідуальні засоби заправки 1 навчальне питання:
|