Задача № 1. М. вчинив спробу вбивства декількох осіб.
М. вчинив спробу вбивства декількох осіб. Яким нормативно-правовим актом охороняється право людини на життя? Обґрунтуйте відповідь. Задача № 2. Л. вчинив діяння, яке було криміналізоване через декілька днів. Чи можна дії Л. вважати злочинними? Обґрунтуйте відповідь. Задача № 3 М. вчинив злочин 30 серпня 2001 р. Яким кодексом слід користуватися при вирішенні питання відповідальності? Обґрунтуйте відповідь. Задача № 4 Ч., який як особа без громадянства постійно проживав в Україні, поїхав до Румунії, де вчинив вбивство через необережність. Оскільки в Румунії не змогли притягти Ч. до кримінальної відповідальності й він повернувся в Україну, то правоохоронні органи Румунії звернулися до України з проханням про видачу Ч. Варіант: Ч. був громадянином Росії. Як слід вирішити справу? Задача № 5 Громадянин України Щ. гостював у родичів у Кракові, де в ресторані заподіяв громадянину Польщі умисне тяжке тілесне ушкодження. В Польщі він затриманий не був і повернувся додому. Варіант: Щ. був громадянином Росії і вчинив у Кракові умисне вбивство, після чого повернувся до України. Як має вирішуватися питання про відповідальність Щ.?
ТЕМА 3. ПОНЯТТЯ ЗЛОЧИНУ ТА ЙОГО ВИДИ - 2 години. 1. Поняття злочину за кримінальним правом України. 2. Ознаки злочину. 3. Поняття та ознаки малозначного діяння (ч. 2 ст.11 КК України). 4. Види злочинів. 5. Відмінність злочинів від інших правопорушень.
Задача № 1 Б., який відбував покарання за крадіжку чужого майна, щойно звільнився з місць позбавлення волі й повертався додому потягом. На одній із станцій до вагона зайшла жінка з корзиною свіжих огірків, які вона везла на ринок. Б. таємно викрав три огірки. Його було засуджено за крадіжку чужого майна. Б. оскаржив вирок, посилаючись на те, що його дії лише формально містять ознаки крадіжки. Апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги, оскільки Б. має непогашену судимість за тотожний злочин. Чи правильно судом вирішено справу? Задача № 2 Громадянка С. займалася лікувальною діяльністю вдома без спеціального дозволу і не маючи належної медичної освіти. В результаті цієї діяльності громадянин П. отримав тяжке отруєння медикаментами. Чи володіє вчинене діяння всіма ознаками злочину? Ознайомтесь із ст. 138 КК України. Задача № 4 Підсобний робочий П. під час роботи на продовольчому складі викрав 6 кілограм муки вартістю 120 грн. Чи утворює вчинене П. діяння злочин? Ознайомтеся із ст. 185 КК України. Задача №5 Н. вночі заліз до чужого сараю і викрав сільськогосподарській інструмент загальною вартістю 230 гривень. Його було засуджено за крадіжку чужого майна. Н. оскаржив вирок, наполягаючи на закритті справи за відсутністю в його діях складу злочину. Апеляційний суд відхилив скаргу, посилаючись на значний розмір заподіяної Н. шкоди. Варіант: Вартість викраденого інструменту становила 1 000 гривень. Ознайомтеся із ст.185 КК. Чи підлягає Н. кримінальній відповідальності?
ТЕМА 4. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ ПІДСТАВА. СКЛАД ЗЛОЧИНУ ТА ЙОГО ВИДИ. - 4 години. Заняття 1. Кримінальна відповідальність та її підстави.
1. Поняття кримінально-правових відносин. Об’єкт, суб’єкт, зміст кримінальних правовідносин. 2. Юридичні факти у кримінальному праві. 3. Поняття та форми реалізації кримінальної відповідальності. 4. Межі та стадії кримінальної відповідальності. 5. Підстава кримінальної відповідальності.
Задача № 1 Рядовий П. проходив строкову воєнну службу. Під час новорічних свят він здійснив самовільне залишення військової частини тривалістю 2 доби та 11 годин, за що був притягнений до кримінальної відповідальності. Під час судового засідання захисник заявив клопотання про припинення кримінальної справи за відсутністю в діянні складу злочину, у зв’язку з тим, що скоєне П. діяння формально містить ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.407 КК, але внаслідок своєї малозначності не становить суспільної небезпеки. Чи обґрунтоване клопотання захисника?
|