Задача № 3. Перед трамваєм, у забороненому для переходу пішоходів місці, швидко перебігала вулицю 8-річна О
Перед трамваєм, у забороненому для переходу пішоходів місці, швидко перебігала вулицю 8-річна О. Поряд із трамваєм у напрямку його руху зі швидкістю близько 40 км/г їхала автомашина, водій якої М. не мав можливості об’їхати трамвай, оскільки спереду біля бровки хідника стояла інша автомашина. Дівчинка раптово з’явилася перед автомашиною, і хоч М. загальмував своєчасно, не вдалося уникнути наїзду. О. Попала під колеса і була смертельно травмована. Чи є у поведінці М. ознаки об’єктивної сторони злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України? Задача № 4 Бригада швидкої допомоги районної лікарні одержала одночасно три виклики із сіл району. Лікар І. Вирішила спочатку поїхати у найвіддаленіше село, а потім, повертаючись назад, заїхати в інші. Дорогою автомобіль зіпсувався, сталася затримка. Коли бригада через 2 години прибула до другого хворого, той уже помер. Судово-медична експертиза засвідчила, що коли б хворому було надано допомогу протягом години після виклику, його життя було б врятоване.. Якою має бути кримінально-правова оцінка дій І.? Задача № 5 П. та С., відпочиваючи на березі ріки, поспорили, хто з них скоріше перетне ріку. Десь на середині ріки С. зрозумів, що плити більше не може, бо його ноги були зведені судорогою. Він почав кликати П. на допомогу. Однак останній, не звертаючи уваги на заклики про допомогу, поплив на протилежний беріг. С. після декількох закликів потонув. П. пояснив, що він не надав допомоги С., тому що сам не дуже добре вміє плавати, крім того С. був великим чоловіком і П. побоювався, що не зможе надати допомогу й сам потоне. Чи становить бездіяльність П. об’єктивну сторону злочину, передбаченого ст. 135 КК України? Задача № 6 Чергова по переїзду Б., не закривши шлагбаум, пішла до службового будинку дзвонити черговому по станції для з'ясування причин затримки швидкого пасажирського поїзда. В цей час на переїзді автомашина BMV зіткнулася з маневровим тепловозом. В результаті аварії водій автомашини загинув. Чи знаходяться дії Б. в причинному зв'язку з наслідками, що наступили? Чи підлягає Б. кримінальній відповідальності?
ТЕМА 6. СУБ’ЄКТИВНІ ОЗНАКИ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ - 4 години. Заняття 1. Суб’єкт злочину. 2 години. 1. Поняття, ознаки та значення суб’єкта злочину. 2. Поняття фізичної особи. 3. Поняття та критерії осудності та неосудності. 4. Поняття та правові наслідки обмеженої осудності. 5. Поняття віку кримінальної відповідальності. Загальний, зменшений та збільшений вік кримінальної відповідальності. Момент досягнення певного віку, його значення для визнання особи винною в скоєні злочину. 6. Призначення судової експертизи для встановлення віку. 7. Поняття та види ознак спеціального суб’єкта злочину. 8. Кримінальна відповідальність за злочини, скоєні в стані сп’яніння: види сп’яніння, їх вплив на відповідальність особи.
Задача № 1 С. знаходився у неприязних стосунках з А. й тому нацькував на нього собаку. В наслідок нападу собаки А. отримав середньої тяжкості тілесні ушкодження. Визначить суб’єкта злочину? Задача № 2 Під час слідства було встановлено, що ЗАТ «Світанок» на протязі 10 місяців умисно не сплачувало податки, збори, інші обов’язкові платежі, які входять до системи оподаткування, яка встановлена законом, що в підсумку склало 24 тис. гривень. Чи підлягає ЗАТ «Світанок» кримінальної відповідальності? Задача № 3 В., який систематично пиячив протягом 10 років і ображав дружину, вкотре прийшов додому п’яним. Як завжди, він почав її ображати, вдарив у голову. Через систематичне знущання чоловіка у його дружини виник стан сильного душевного хвилювання і вона вдарила його в груди ножем, яким у цей момент чистила огірок. Ніж ушкодив серце, чоловік помер. Дружину В. засуджено за умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання. Адвокат оскаржив вирок, вважаючи, що злочин вчинено в стані неосудності. Чи підлягає скарга задоволенню? Задача № 4 Г. у день свого 14-річчя, 3 вересня 2004р., біля 22 годин 45 хвилин, вчинив грабіж. Чи досяг Г. віку кримінальної відповідальності?
|