Задача № 3. Прийшовши в будинок своєї колишньої дружини, К
Прийшовши в будинок своєї колишньої дружини, К. погрожував їй розправою, а потім схопив ніж і завдав рукояткою удару по голові, заподіявши легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я. Потерпіла побігла в іншу кімнату, К. наздогнав її, звалив на підлогу і почав душити, питаючи: «Будеш жити зі мною, а то вб’ю?» Потерпіла стала плакати, просила не вбивати її, тому що діти залишаться сиротами. К. припинив свої дії і зі словами «Що я накоїв...» вийшов з кімнати. На якій стадії перервано вчинення злочин? Чи є в діях К. добровільна відмова від вчинення злочину? Задача № 4 Г. познайомився в парку з К. Гуляючи в неосвітленому місці, Г. запропонував К. вступити з ним в статевий зв'язок. Отримавши відмову, Г. заламав руку жінки назад, затягнув її в кущі, повалив на землю і став знімати одяг. Несподівано К. припинила опір і сказала, що вона не проти статевого акту, але краще це зробити в більш відповідній обстановці, наприклад, на квартирі її подруги. Г. погодився з доводами, і вони попрямували за адресою. Проходячи повз автобусну зупинку, К. кинулася по допомогу до людей, і Г. був затриманий. На якій стадії перервано вчинення злочину? Чи є в діях Г. добровільна відмова від вчинення злочину?
ТЕМА 8. СПІВУЧАСТЬ У СКОЄННІ ЗЛОЧИНУ - 2 години. 1. Поняття та значення співучасті, об’єктивні та суб’єктивні ознаки співучасті. 2. Форми співучасті. 3. Види співучасників, їх об’єктивні та суб’єктивні ознаки. 4. Підстави та межі відповідальності співучасників. 5. Співучасть у злочинах зі спеціальним суб’єктом. 6. Ексцес виконавця. 7. Кримінальна відповідальність за приховування злочину. Задача № 1 Л.В., посварившись з Г. та його друзями, розповів про конфлікт своєму брату Л.Ю. і разом з ним повернувся на місце пригоди. Л.Ю. взяв з собою ніж, про що Л.В. не знав. Підійшовши до хлопців, що сиділи на лавці, Л.Ю. вдарив одного з них – І. Розпочалася бійка. Л.Ю. двічі вдарив Г. ножем в груди, а потім поранив З. Л.В. у цей час завдавав кулаками ударів пораненому Г. Від отриманих ножових поранень Г. у лікарні помер. Як вирішити справу? Задача № 2 Ш. підбурив неповнолітніх К. та Г. вчинити ряд крадіжок з квартир громадян на других поверхах будинків. При цьому К. або Г. влазили до квартир через кватирку вікна і передавали викрадені речі Ш. На час вчинення крадіжок К. і Г. не виповнилось 14 років. Як кваліфікувати дії Ш.? Задача № 3 П. проживала спільно з сином А. та його дружиною. У неї склалися неприязні взаємовідносини з невісткою і вона намагалася створити для тієї нестерпні умови: відмовляла в їжі, примушувала виконувати важку роботу, забороняла спілкуватись з сусідами і щоденно скаржилась на неї синові. Тому А. часто сварився з дружиною, бив її, а після чергової сварки застрелив з пістолета. Чи можна П. визнати підбурювачем вбивства? Задача № 4 Я. попросив водія автомобіля нафтобази І. вкрасти на базі й привезти йому за винагороду бочку бензину, а коли той за попередньою змовою зі сторожем нафтобази П. це зробив, Я. заплатив І. та П. 200 гривень. Місцевим судом Я. засуджено за ч.4 ст.27, ч.2 ст.185 КК України. В апеляційний скарзі Я. просив змінити кваліфікацію його дій, оскільки до вчинення крадіжки він підмовляв лише І., а про те, що той вчинив крадіжку за попередньою змовою з П., він дізнався лише тоді, коли І. разом з П. привіз викрадений бензин йому додому. Яке рішення повинен прийняти апеляційний суд?
ТЕМА 9. МНОЖИННІСТЬ ЗЛОЧИНІВ – 2 години. 1.Поняття одиничного злочину, його види. 2.Складні одиничні злочини. 3.Поняття множинності злочинів. Кількісні та якісні ознаки множинності злочинів. 4.Поняття, види та кваліфікація повторності злочинів. 5.Поняття, види та кваліфікація сукупності злочинів. 6.Поняття, види та кваліфікація рецидиву злочинів.
Задача №1 У приміщенні диспетчерської гаража між П., Щ. та Т. Виникла суперечка. Коли Щ. і Т. почали бити П., він схопив металеву заготовку (7 кг) і з метою вбивства обох наніс нею Щ. удар по голові, а коли той упав, двічі вдарив по голові Т. Від одержаних травм Щ. і Т. померли на місці події. Скільки злочинів вчинив П.?
|