Проблемний метод навчання.
Одним з найефективніших шляхів розвитку творчих розумових здібностей учнів є проблемне навчання. При такому навчанні перед учнями на уроці ставлять проблемні питання, на які вони самостійно знаходять відповіді. Наприклад, тема уроку (3 клас). “Ділення складеного іменованого числа на просте іменоване число”. Урок починається з повторення матеріалу, необхідного для засвоєння нового. Далі вчитель ставить перед учнями проблему. Наша школа запланувала відправити до міста робітникам заводу (шефам) Іт 5ц. яблук. Ми повинні розрахувати, скільки треба заготовити ящиків, щоб у кожний ящик вміщалося 25 кг яблук. 1. 1т 5ц = 1500 кг – перетворення складного іменованого числа у просте іменоване число 2. 1т 5ц: 25 кг = – вчимось записувати вирази 1500 25 150 60
3. Діти роблять висновки. Висновок: щоб справитись з такою проблемою треба навчитись перетворювати складене іменоване число у просте іменоване число, а ділення простих іменованих чисел виконуємо, як ділення абстрактних чисел. Цей метод демонструє зв’язок з життям.
Запитання і завдання до теми: 1. Сформулювати основні вимоги до методів навчання математики. 2. Охарактеризувати суть і особливості індукції і дедукції як методів наукового пізнання і методів навчання. 3. В чому суть логічних прийомів навчання – аналізу і синтезу? 4. Як спрямовується самостійна робота учнів над підручниками? 5. Висвітлити особливе значення лабораторного методу при вивченні геометричного матеріалу. 6. У чому суть програмованого навчання і яке місце його при вивченні математики в початкових класах? 7. В чому суть проблемного методу навчання? Навести приклад проблемного підходу до з’ясування якогось питання з математики в одному з початкових класів.
|