Практичне заняття 3
Тема 1. Вступний фонетично-орфоепічно-орфографічний курс Тема 2. Морфологія
Мета заняття: Навчитися правильно читатианглійські голосні букви у сполученні з літерою “r” та інші буквосполучення. Сформувати поняття про артикль; навчитися вживати означений і неозначений артиклі з іменниками.
План заняття
1. Сполучення голосних із літерою “r”. 2. Інші буквосполучення. 3. Поняття про артикль. Уживання означеного і неозначеного артиклів з іменниками. Обладнання: магнітофон. Методичні рекомендації
1. Ознайомтеся з правилами читання англійських голосних букв у сполученні з літерою “r” (табл.7, с.11). Прослухайте і прочитайте слова з цими буквосполученнями кілька разів. Звертаючись у разі необхідності до таблиці 7, виконайте вправу 3. Література: [1]
2. Ознайомтеся з правилами читання інших буквосполучень (табл.8, с.11-14). Прослухайте і прочитайте слова з цими буквосполученнями кілька разів. Звертаючись у разі необхідності до таблиці 8, виконайте вправи 4-8. Література: [1]
3. Поняття про артикль. Уживання означеного і неозначеного артиклів з іменниками.
3.1. Прочитайте уважно інформацію про англійський артикль.
Артикль служить для визначення іменника. У сучасній англійській мові вживається два артиклі: неозначений артикль a (an) та означений артикль the. За змістом артиклі a і an тотожні. Форма a вживається перед словами, що починаються з приголосного звука, а форма an – перед словами, що починаються з голосного звука:
Неозначений артикль a (an) вживають, коли треба виділити який-небудь предмет із класу однорідних предметів: This is a table. – Це стіл. Неозначений артикль вживається тільки зі злічуваними іменниками в однині. Перед незлічуваними іменниками або перед злічуваними іменниками в множині неозначений артикль не вживається, але перед ними можуть стояти займенники some, any: He has not got any money. – У нього немає грошей. I have some books on Economics. – У мене є книжки з економіки.
Означений артикль the вживають, коли треба вказати на конкретний предмет (предмети) або особу (особи). Означений артикль свідчить про те, що із ситуації (контексту) зрозуміло, про який саме предмет або особу йде мова: The book is very interesting. – Книга дуже цікава. The tall boy near the window is my brother. – Високий хлопець біля вікна – мій брат.
Означений артикль вживається з іменниками як в однині, так і в множині. 3.2. А тепер постарайтесь визначити, який артикль (означений чи неозначений) слід вжити перед підкресленими іменниками у реченнях:
1. У квартирі три кімнати. Це - вітальня. 2. У куту кімнати стоїть шафа. 3. Де діти? – Вони у дитячій кімнаті. 4. Відкрий вікно, будь ласка. 5. Я бачу сад. Сад досить великий і гарний. 6. Хочеш чашечку кави? 7. Фільм був досить нудний. 8. У мене немає парасольки. 9. Чоловік на трибуні – членради директорів. 10. Мені потрібен словник, щоб перекласти текст.
Домашнє завдання 1. Вивчити правила читання англійських голосних у сполученні з літерою “r” та інших буквосполучень. 2. Вправи 10 – 18 (с. 16 – 17). Література: [1] 3. Опрацювати аудиозапис фонетичного матеріалу (Практичне заняття 3). 4. Вивчити правила вживання артиклів.
|