Індивідуальні завдання та методичні рекомендації до їх виконання
Індивідуальні завдання Далі наведено один з можливих варіантів індивідуальних завдань. Завдання №1 Виробнича функція підприємства є , де х – вартість фондів, y – витрати людської праці. У розрахунку на рік, на відновлення одиниці фондів треба витратити умовних грошових одиниць, а середня річна заробітна плата становить умовних грошових одиниць. Знайти значення х та у, які забезпечать мінімальні витрати виробництва за планового обсягу продукції 10*1.05N, якщо =2*1.05N+К, =3*1.05N+К, =4*1.05N+К, =0.1*1.05N. де N – номер студента за списком в журналі академічної групи; К – номер групи (визначає викладач).
Завдання №2 Значення обсягів виробництва деякої фірми та відповідних витрат виробництва наведені в таблиці (в у.о.):
де N – номер студента за списком в журналі академічної групи; К – номер групи (визначає викладач).
Підібрати функцію, яка найкраще описує залежність витрат виробництва від обсягів виробництва та оцінити статистичну якість відповідної моделі. Визначити аналітично і графічно оптимальний обсяг виробництва фірми, за якого прибуток фірми буде максимальним, та визначити відповідний даному обсягу виробництва прибуток: 1) в умовах досконалої ринкової конкуренції (ціни на продукцію фірми ); 2) в умовах монополії на ринку (значення ціни на продукцію фірми наведено в таблиці). Для умов монополії фірми на ринку побудувати лінійну залежність ціни від обсягів виробництва та оцінити статистичну якість моделі, що побудовано. Побудувати функції маржинальних витрат і доходу та їх графіки (для випадків 1) і 2)). Визначити інтервали прибутковості підприємства за обсягами виробництва (для випадків 1) і 2)).
Завдання №3 Інвестиційна компанія розглядає у якості можливих об’єктів для інвестування чотири проекти. Проекти можуть бути реалізовані протягом одного року та потребують поквартального фінансування. Необхідні умови інвестування наведені в таблиці (наявні кошти). Які з проектів треба обрати і яка кількість коштів потрібно у кожному кварталі для того, щоб отримати максимальний прибуток?
де N – номер студента за списком в журналі академічної групи; К – номер групи (визначає викладач).
Завдання №4 Фірма ставить за мету вихід на міжнародний ринок зі своєю продукцією. ЇЇ фахівцями опрацьовано чотири варіанти рішень х1, х2, х3, х4 щодо випуску продукції. Маркетингові дослідження й опрацювання набутої інформації показали, що рішення залежить від попиту (стану економічного середовища), який можна представити трьома варіантами q1, q2, q3. На базі застосування відповідних економіко-математичних (імітаційних) моделей розраховано функціонал оцінювання (прибуток у тис. грн.), який наведено в таблиці:
де N – номер студента за списком в журналі академічної групи; К – номер групи (визначає викладач).
Відомо також, що стан середовища q1 може реалізуватися з імовірністю р1=0,1, q2 – з імовірністю р2=0,5, q3 – з імовірністю р3=0,4. З іншого боку, фірма впевнена, що зіштовхнеться з конкурентами. Керівництво фірми вважає, що враховувати вплив конкуренції необхідно з вагою . Необхідно обрати один з чотирьох варіантів рішення, який буде оптимальним: а) згідно з критерієм Вальда; б) згідно з критерієм Севіджа; в) згідно з критерієм Байеса; г) згідно з критерієм Ходжеса-Лемана. Побудувати множину і ламану Ходжеса-Лемана.
Завдання №5 Є статистика цін на нерухомість у м. Києві (дані умовні). Дані згруповані по районах в таблиці нижче. Побудувати економетричні моделі цін на житло в залежності від району розташування квартир по первинному та вторинному ринках окремо. Для врахування району використовувати фіктивні змінні. Перевірити якість всіх побудованих моделей. Побудувати графіки регресій без використання і з використанням фіктивних змінних. Надати аналіз результатів. В таблиці: N – номер студента за списком в журналі академічної групи; К – номер групи (визначає викладач).
Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань Для отримання вихідних даних для індивідуального завдання у формули замість N треба підставити порядковий номер студента відповідно до списку в журналі академічної групи (для деяких завдань значення можуть бути змінені викладачем), замість К – номер групи (уточнює викладач) і далі використовувати їх для проведення розрахунків. Завдання №1, №3 відноситься до Теми 3, Завдання №2 – до Теми 2, Завдання №4 – до Теми 4, Завдання №5 – до Теми 1. Кожне розрахункове завдання треба оформити на листах формату А4 таким чином: у файлі Word надати постановку задачі, описати порядок виконання завдання та зробити економічні висновки. Розрахунки і діаграми виконати в Excel, роздрукувати і додати до тексту у вигляді додатків.
|