Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Висновки. При вивченні психологічних особливостей і динаміки статевого розвитку школярів різного віку встановлено
При вивченні психологічних особливостей і динаміки статевого розвитку школярів різного віку встановлено, що дітям молодшого шкільного віку властивий розподіл на одностатеві групи для ігор і спілкування, де у хлопчиків „хлопчачі”, а в дівчаток „дівчачі” інтереси. Але така тенденція в поведінці не виключає взаємин з протилежною статтю, а дещо їх обмежує. До того ж, у зв’язку з недостатнім життєвим досвідом вираження інтересу до представників іншої статі в дітей цього віку набуває своєрідної, зрозумілої їм самим форми.

Необхідною умовою протікання позитивної статеворольової соціалізації молодших школярів є їх професійне, відповідне віку статеве виховання.

Дуже важливу роль у житті дітей молодшого шкільного віку відіграють дорослі, передусім батьки й педагоги, які своїм особистим прикладом справляють величезний вплив на формування чоловічої/жіночої індивідуальності дитини.

Підлітковий вік – досить відповідальний етап статеворольової соціалізації, і від характеру його протікання багато в чому залежить подальший процес становлення особистості хлопчиків і дівчаток. Бурхливий фізичний розвиток у період статевого дозрівання відображається на самопочутті, поведінці, самосвідомості підлітка.

Взаємини в підлітковому світі є свого роду засобом відпрацювання дорослої поведінки. Спілкування з ровесниками своєї статі дає дитині можливість порівняти й оцінити себе, а романтичні стосунки з представниками протилежної статі в цьому віці вчать ніжності, турботі, чуйності.

У період статевого дозрівання діти, які вже роблять перші спроби думати й поводитись, як дорослі, дуже потребують батьківського розуміння, підтримки, життєвого досвіду й професійного статевого виховання педагога.

Юнацька пора розвитку людини в емоційному відношенні більш стабільна порівняно з підлітковою й характеризується формуванням соціальної зрілості, особистісним становленням і професійним самовизначенням юнаків і дівчат.

Юнаки й дівчата у своїй статеворольовій поведінці стараються бути схожими на зрілих чоловіків і жінок, і товариство ровесників допомагає їм відчути себе достойними представниками своєї статі й проявити особистісні якості маскулінності/фемінінності. Спілкування з ровесниками своєї й протилежної статі в цьому віці цінне й необхідне для того, щоб навчитися по-справжньому дружити й любити.

Від дорослих, батьків і педагогів, юнаки й дівчата найбільше очікують рівного до себе ставлення, поваги своєї особистості, чоловічої/жіночої індивідуальності, надання свободи приймати рішення й діяти і, звичайно ж, мудрої своєчасної поради.Дата добавления: 2015-08-10; просмотров: 150. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия