І. Актуальність теми
Д.м.н., професор _____________ В. П. Неспрядько
“____”_____________________20____г. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПО ПІДГОТОВЦІ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
Тривалість заняття – 3 години Методичну вказівку підготувала Асистент кафедри ортопедичної стоматології НМУ Тріль І.Б.
КИЇВ-2013 г.
І. Актуальність теми Одним із симптомів часткової втрати зубів є деформації зубних рядів, котрі часто супроводжуються зміною оклюзійних відносин. При нормальній оклюзії форма зубних дуг, їх взаємовідношення при різних положеннях нижньої щелепи, забезпечує повноцінну функцію, а також стійкість до навантажень, які виникають від час жування, ковтання й мови. Видалення навіть одного зуба порушує нормальний розподіл жувального тиску і окремі зуби попадають в умови перевантаження. При цьому жувальний тиск з фактору, що стимулює процеси обміну в пародонті, перетворюється у свою протилежність - фактор руйнування. Крім згубної дії патологічної оклюзії на пародонт в дію вступають і такі фактори, як зміщення зубів у сторону дефекту зубного ряду. Вона проходить в різних напрямках, визиваючи оклюзійні деформації з різноманітною тяжкою клінікою. Протезування таких хворих неможливо без спеціальної попередньої підготовки, метою котрої є усунення артикуляційних порушень, що ускладнюють рухи нижньої щелепи, біомеханіку суглоба, жувальних м'язів.
П. Учбові цілі заняття (- П-ІV) 1. Знати етіологію, патогенез, діагностику зубощелепних деформаціях - (П). 2. Вміти визначити та провести необхідні міроприємства по вирівнюванні оклюзійної площини - як підготовчого етапу до протезування. 3. Вміти вибрати конструкцію зубних протезів для підготовки зубних рядів та знати особливості їх виготовлення та клінічні форми.
Ш. Цілі розвитку особи спеціаліста (виховні) 1. Сформувати уявлення про комплексність дій і необхідність підготовчого етапу в лікуванні зубощелепних деформацій. 2. Усвідомити важливість скорочення строків реабілітації таких хворих, як державну проблему.
|