Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Оцінка пожежної обстановки





Під пожежною обстановкою розуміють сукупність наслідків стихійних лих, аварій, катастроф, вражаючих факторів ядерної зброї і інших засобів ураження, в першу чергу, запалюючі засоби, в результаті дії яких виникають пожежі, що впливають на стійкість роботи об’єктів н/г, життєдіяльності населення.

Прилади радіаційної та хімічної розвідки і дозиметричного контролю

При взаємодії р/а випромінювань із середовищем виникає іонізація і збудження її нейтральних атомів і молекул. Ці процеси приводять до суттєвих змін фізико – хімічних властивостей опромінюваного середовища, які можна реєструвати.

В залежності від того, яке фізико – хімічне явище реєструється, розрізняють іонізаційний, хімічний, сцинтиляційний та інші методи випромінювань.

Іонізаційний (основний) метод полягає в тому, що під впливом радіоактивних випромінювань в ізольованому об’ємі відбувається іонізація газу і електрично нейтральних атомів (молекул) газу розділяють на позитивні і негативні іони.

Якщо в цьому полі помістити 2 електроди і створити електричне поле, то між електродами проходитиме струм і можна зробити висновок про інтенсивність іонізаційних випромінювань.

Хімічний метод - оснований на властивості деяких хімічних речовин під впливом р/а випромінювань внаслідок окислювальних або відновних реакцій змінювати свою структуру або колір.

Так, хлороформ у воді при опроміненні розкладається з утворенням соляної кислоти, яка вступає в кольорову реакцію з барвником, добавленим до хлороформу.

Сцинтиляційний метод полягає у тому, що під впливом р/а випромінювань деякі речовини (йодистий Na, сірчастий цинк) світяться. Спалахи світла, які виникають, фотоелектронним посилювачем перетворюються на електричний струм.

 

 

Дозиметричні прилади поділяються на 4 основних типи:

Індикатори застосовують для виявлення радіоактивного забруднення місцевості та різних предметів.

Датчиком є газорозрядні лічильники. До цієї групи належать ДП63, ДП63А, ДП64.

Рентгенометри призначені для вимірювання рівнів радіації на місцевості. Датчиком є іонізаційні камери або газорозрядні лічильники.

Це загальновійськовий рентгенометр ДП-2, рентгенометр – «Кактус», ДП-3, ДП-3Б, ДП-5А,Б,В.

Радіометри використовують для вимірювання ступеня забруднення поверхонь різних предметів р/а речовинами. Датчиком є газорозрядні і сцинтиляційні лічильники.

Дозиметри призначені для вимірювання сумарних доз опромінення, одержаних особовим складом формувань ЦО та населенням.

Набір, який складається із комплекту камер і зарядно – вимірювального пристрою, називається комплектом індивідуального дозиметричного контролю. ДК-02, ДП-22В, ДП-24, ИД-1.

 

Прилад ДП – 5В - рентгенометр

Призначений для виміру потужності радіації та ступеня радіації об’єктів. Діапазон виміру від 0.05 мр/г до 200 р/г. Живлення здійснюється від трьох сухих елементів КБ – 1 або А – 336, що забезпечують роботу (без підсвічення) 40 годин.

Сприймаючими пристроями є газорозрядні лічильники (2 шт.) у блоці детектування. Поворотний екран фіксується в трьох положеннях «Г», «Б», «К». У положенні «Г» вікно закривається екраном і в лічильник можуть попадати тільки γ промені. У положенні «Б» вікно відкривається і попадають бета – частинки. Положення «К» призначене для контрольної перевірки, для чого існує контрольне джерело β – випромінювання.

Прилади хімічної розвідки і контролю зараження

Для визначення ступеня зараження отруйними і сильнодіючими отруйними речовинами застосовують прилади хімічної розвідки і газоаналізатори або відбирають проби і аналізують їх у хімічній лабораторії.

Виявлення і визначення отруйних і сильнодіючих речовин ґрунтується на зміні індикаторів при взаємодії з цими хімічними речовинами.

На оснащенні формувань і установ ЦО знаходяться такі прилади і комплекти: військовий прилад хімічної розвідки ВПХР, прилад хімічної розвідки ПХР, прилад хімічної розвідки медичної і ветеринарної служб ПХР – МВ, медична польова хімічна лабораторія МПХЛ.

Вони мало відрізняються один від одного.

ВПХР – призначений для виявлення і оцінки ступеня небезпеки зараження отруйними речовинами повітря, місцевості, техніки, транспорту, за допомогою ІТ (інд. трубок.). За допомогою ВПХР можна визначити зарин, зоман, Ві – ікс, іприт, фосген, хлор ціан при t(4-40º) і – (4-40º)С та відносній вологості повітря до 100%.

Ручний насос – поршневий, призначений для прососування повітря крізь індикаторні трубки.

Насадка, призначена для роботи насоса у диму, ґрунті, сипких матеріалах.








Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 328. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Именные части речи, их общие и отличительные признаки Именные части речи в русском языке — это имя существительное, имя прилагательное, имя числительное, местоимение...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия