Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ДЕМОКРАТИЧНИЙ СТИЛЬ КЕРІВНИЦТВА

Характеризується високим ступенем децентралізації повноважень, активною участю співробітників в ухваленні рішень, створенням таких умов, при яких виконання службових обов'язків виявляється привабливим, а досягнення успіху служить для них винагородою. Цей стиль домінує в сучасних фірмах. Сьогодні демократичний стиль все більше називають кооперативним.

В протилежність авторитарному, демократичний стиль характеризується прагненням керівництва до вироблення колективних рішень, інтересом до неформальних, людських відносин. Лідер спільно з послідовниками погоджує мету організації і індивідуальні побажання членів групи, розподіляє роботу. При оцінці працівників він керується об'єктивними, відомими всім критеріями.

Виділяють два різновиди демократичного стилю.

Консультативний - лідер значною мірою довіряє послідовникам, консультується з ними, прагне використовувати все краще, що вони пропонують. Серед стимулюючих заходів переважає заохочення, а покарання використовується лише у виняткових випадках. Співробітники в цілому задоволені такою системою лідерства, не дивлячись на те що більшість рішень фактично підказується їм зверху, і звичайно прагнуть надати своєму начальнику посильну допомогу і підтримати морально в необхідних умовах.

Партісипатівний - лідери повністю довіряють послідовникам у всіх питаннях, завжди їх вислуховують і використовують всі конструктивні пропозиції, організовують широкий обмін всесторонньою інформацією, привертають послідовників до постановки мети і контролю над їх досягненням. При цьому відповідальність за наслідки ухвалених рішення не перекладається

на підлеглих.

Звичайно демократичний тип управління застосовується у тому випадку, коли виконавці добре, іноді навіть краще за лідера, розбираються в тонкості роботи і можуть внести в неї новизну і творчість. При цьому першорядне значення придбаває внутрішнє задоволення, одержуване підлеглими від можливості реалізувати свої творчі здібності. Підлеглі можуть самостійно ухвалювати рішення і шукати в рамках наданих повноважень шляху їх реалізації. Лідер при здійсненні контролю цінує кінцевий результат, не звертаючи особливої уваги на дрібних грошах.

Демократичний стиль лідерства має ряд відмінних рис:

1. Взаємовплив керівника і співробітників.

2. Багатобічні інформаційні і комунікативні відносини.

3. Врегулювання конфліктів за допомогою переговорів, торгу і компромісів.

4. Орієнтація на групу.

5. Довір'я як основа співпраці.

6. Задоволення потреб співробітників і керівників.

7. Орієнтація на мету і результати.

8. Орієнтація на розвиток персоналу і всієї організації. Використовування демократичного стилю пред'являє до керівника ряд

вимог:

1) відвертість;

2) довір'я до співробітників;

3) відмова від особистих привілеїв;

4) здатність і бажання делегувати повноваження;

5) контроль результатів.

6) вимоги до співробітників: .

7) бажання брати на себе відповідальність;

8) готовність відповідати за свої дії;

9) самоконтроль;

10) наявність контрольних прав.

Переваги демократичного стилю:

1) ухвалення кваліфікованих рішень;

2) висока мотивація співробітників;

3) розвантаження керівника.

Недоліки пов'язані з складністю забезпечення розглянутих вище передумов, умов його ефективності.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 476. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия