Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

СТИЛІ ЛІДЕРСТВА
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Слово «стиль» грецького походження. Спочатку воно означало «стрижень для писання на восковій дошці», а пізніше вживалося в значенні «почерк». Сьогодні існує безліч визначень стилів лідерства.

Це стійкий комплекс рис лідера, що виявляється в його відносинах з послідовниками.

Відносно стійка система способів, методів і форм практичної діяльності лідера.

Манера і спосіб поведінки лідера в процесі підготовки і реалізації управлінських рішень.

Сукупність конкретних чинів взаємодії лідера і послідовників, його індивідуальна манера поведінки.

Всі визначення стилю лідерства зводяться до сукупності характерних для лідера прийомів і способів рішення задач управління, тобто стиль - це система постійно вживаних методів керівництва.

Концепція стилів лідерства отримала інтенсивний розвиток після Другої світової війни. Проте дотепер її розробка стикається з рядом невирішених проблем. Назвемо головні з них.

1. Труднощі при визначенні ефективності стилю лідерства. Результати, які повинні бути досягнутий за допомогою певного стилю, включають багато компонентів, і їх нелегко звести до якоїсь однієї величини.

2. Складність встановлення причинно-наслідкових зв'язків між стилем лідерства і ефективністю його використовування. Звичайно стиль лідерства розглядається як причина досягнення певного слідства - продуктивності співробітників. Але часто саме характер досягнень співробітників спонукає лідера до використовування певного стилю.

3. Мінливість ситуації, перш за все, усередині самої організації. Стилі лідерства знаходять свою ефективність лише за певних умов, але ці умови не залишаються незмінними. Збігом часу і послідовники, і лідер можуть міняти свої очікування і відносини один до Одного, що може зробити стиль не ефективним.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 306. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7