Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Географічне положення
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Вступ

Чернівецьку область недарма називають одним із найкращих куточків нашої Вітчизни, зеленою гілкою України. Майже половину території краю репрезентують довкілля височинного Прут-Дністровського межиріччя, розчленованих глибокими мальовничими долинами Дністровського каньйону. Серед цих чарівних ландшафтів Заставнівського району розкинулось село Товтри.

Мета роботиполягає в фізико-географічному дослідженні та захисту водних ресурсів території села Товтри, залучення молодих людей до наукових досліджень і практичної діяльності з охорони та збереження води і довкілля.

Завдання:

1. дати оцінку географічного положення села та водних ресурсів;

2. визначити особливості просторової структури основних форм рель’єфу та взаємозв'язок з водними ресурсами;

3. дізнатися історію будівництва польових криниць;

4. проаналізувати основні форми господарського використання води та оцінити ступінь антропогенного впливу на гідроресурси;

5. дослідження водних ресурсів села Товтри та глибини залягання ґрунтових вод;

6. розробити заходи оптимального використання і збереження водних ресурсів.

Загальною методологічною основою дослідженняслужило вчення про взаємозв’язки і взаємодії природи та суспільства. Основними методами дослідження були: польові і ландшафтознавчі, картографічні, порівняльно-описові та ін.


Географічне положення

 

В одному із мальовничих куточків Чернівецької області, на півночі Заставнівського району, в трьох кілометрах від районного центру м. Заставна розкинулось чудове село Товтри. (Додаток 1) Воно компактно “заховалось” в каньйоноподібній долині Товтрівського потоку, що 5 км північніше вливає свої води до р. Дністер. Більша частина села розташована на вологішому лівобережжі потоку, а новобудови піднялися на просторах високих терас Дністра. З півночі на південь воно простяглося на 2 км і більше як на 1 км з заходу на схід. Таким чином, площа поселення займає близько 2 км2. В селі проживає (на 01.02.2008 р.) 1760 чоловік, які мешкають у 628 дворах.

Загальна площа земель сільської Ради складає 1183,9 га. З них рілля становить 1047,7 га, багаторічні насадження — 23,7 га, сінокоси — 33,2 га, пасовища — 30,6 га, всього сільськогосподарських угідь — 1135,1 га. Дерново-чагарникові насадження займають площу — 10,8 га, болота — 4,4 га, під водою — 3,1 га. Територія, зайнята дорогами і прогинами, становить 5,4 га, під будівлями і дворами — 18,8 га, інші землі займають 5,9 га. Територія Товтрівської сільської Ради межує на півночі з землями села Дорошівці, на заході Василева і Чунькова, на сході — Юрківців, і на півдні — з містом Заставна.

Близькість розташування до райцентру сприятливо позначається на структурі зайнятості населення (трудових ресурсів) завдяки можливості їх працевлаштуватися на промислових підприємствах міста. Однак, переважна більшість “робочих рук” зайнята у сільському господарстві, якому підпорядковано 95% земель сільської Ради. Таку спеціалізацію господарювання зумовили сприятливі природні умови регіону, його ландшафтна структура і мудрі традиції працелюбного населення.

Район досліджень розміщений в межах лісостепової зони (48о35’ пн. ш.), в Східноєвропейському транзитно-трансформуючому секторі (25о50’) з бар’єрними впливом Хотинської височини. Помірно-теплий (2600оС) і достатньо вологий (550 мм) клімат сприяє тут розвитку чагарниково-лісового, степового і лучного типів рослинності, сірих лісових і чорноземних типів ґрунтів, лісостепового зонального, а на ділянках карстового дренажу — азонального степового типів ландшафтів.

Розташування в зоні розчленування Подільської плити Східноєвропейської платформи з Передгірним прогином Карпатської гірської споруди зумовило формування тут текто- і сейсмоактивної, розривно-блокової ступінчастої структур і близьке (0-20 м) залягання баденійських гіпсів, що інтенсивно карстуються. Високо терасові лесові рівнини розчленовані тут вузькими каньйоноподібними долинами дністровських приток, їх балками і ярами, а також ускладнені значною різноманітністю та густотою карстових форм (поверхневих і підземних).

Все це визначило приналежність даної території до класу рівних, підкласу височинних, родів ерозійних і карстових ландшафтів, двох його видів — чагарниково-лісостепових каньйоноподібних долин з сірими лісовими і чорноземними ґрунтами і лучно-степових інтенсивно закарстованих високо терасових рівнин з чорноземним ґрунтами.

 Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 248. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия