Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ГОСПОДАРСЬКЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ
Вода, як і земля, є основною продуктивною силою. Вона використовується для зрошення сільськогосподарських угідь, водозабезпечення домашніх господарств нашого села.

На північно-західній околиці села, на місці колишньої водокачки, розташоване мале підприємство “Супутник”, яке виготовляє мінеральну воду для м. Чернівці під назвою "Долина".(Додаток 7) Вода Долинського родовища здавна використовувалось населенням с.Товтри для госпо-дарсько-питних потреб. Джерельна вода до кінця 80-х років використовувалась для господарсько-питних потреб м.Заставна та місцевого колгоспу. У 1992 р. Українським НДІ медичної реабілітації та курортології проведена оцінка якісного складу мінеральних вод з метою обгрунтування їх промислового розливу, на підставі якої вона рекомендована як лікувально-столова. Долинська вода особлива тим, що має лікувальні властивості. Вода випробувалась на хімічній базі кафедри терапії внутрішніх хвороб Буковинської державної медичної академії та третьої міської клінічної лікарні м. Чернівці. Вода “Долина” використовується при лікуванні хворих на хронічні гастрити, виразку шлунку, захворювання жовчних шляхів та печінки, коліти та хвороб сечовідних шляхів. До води додають настойку ехінацеї, яка підвищує імунну систему. Ціле поле влітку зацвітає ехінацеєю-пурпуровою.

Долинське родовище складаються з двох окремих джерел, які використовуються різними народокористувачами: джерело №1, яке експлуатує МПП "Супутник" для розливу мінеральної лікувально-столової води та джерело №2, що розташоване на 180 м вище по течії струмка від джерела №1 і використовується для господарсько-питних потреб товтрівчан.

За оцінками геологів, які досліджували Долинське родовище мінеральних лікувально-столових вод пов'язане з водоносним комплексом нижньо-середньобаденських відкладів міоцену в тріщинуватих і закарстованих зонах гіпсоангідритів тираської світи. Потужність водовмісних порід змінюється від 10 до 50 м. Живлення водоносного комплексу відбувається за рахунок інфільтрації атмосферних опадів. Розвантаження здійснюється через глибоко врізані долини струмків і балок, правих приток річки Дністер. Експлуатація Долинського родовища немає негативного впливу на довкілля, що підтверджено досвідом його багаторічної експлуатації.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 239. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7