Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК РЕЛЬ'ЄФУ, ПідземнИХ І ПОВЕРХНЕВИХ ВОД
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

 

Значний вплив на формування ландшафтних комплексів, їх ґрунтів і перерозподіл ґрунтового покриву має характер і глибина залягання ґрунтових вод, а також умови поверхневого стоку.

Підземні води території повністю зв’язані з геологічною будовою. Глибина їх залягання залежить від висоти місцевості над рівнем моря, характером рельєфу і літології водоносних порід. Для району дослідження характерні тріщинно-карстові води. Глибина залягання ґрунтових вод на території господарства понижується з підвищенням місцевості і зі збільшенням ступеня природного дренажу. На східних вододілах села та їх схилах ґрунтові води знаходяться на глибині 18-20 м., а на західних - 30 м і більше, тому в цій частині села криниць у домашніх господарствах немає. Складена нами картосхема глибини залягання ґрунтових вод (додаток 2)

Жителі західної частини села користуються сільським водопроводом. Воду качають насосами у водонапірну башту (додаток 3) А з башти вода постачається до господарств жителів села. Башта є пам’яткою архітектури в нашому селі. Вона була збудована у 1887 році разом із церквою. За свідченнями старожилів, башту збудували на кошти Австро-Угорської імперії, бо в цей час наше село належало до неї. Саму споруду башти розробляли італійські архітектори і майстри. А наші односельчани допомагали їм лише у допоміжних роботах. Деякі заможні люди села теж вносили кошти на будівництво цієї споруди. Збудували кам’яну круглу споруду з однаково обробленого каменю. На 5 метрів занурена у землю. Висота її 24 метри. Всередині башти знаходиться двигун, привезений з Відня. Цей витвір архітектури і техніки і на сьогоднішній день забезпечує водою більшу частину села, адміністративні споруди і приватні господарства наших односельчан.

У зниженнях рель'єфу, в зв’язку зі значною кількістю атмосферних опадів і близьким підстеленням поверхні території дочетвертинними глинами, спостерігається поверхневе застоювання атмосферних опадів на глибині 0,3-0,6 м (у мочарах і чорноземах на щільних глинах). Джерелом живлення ґрунтових вод являються сніжно-дощові опади. Ґрунтові води слабо мінералізовані, придатні для водоспоживання. Найбільші показники стоку спостерігаються весною і всередині літа. В першому випадку ріст стоку обумовлений таненням снігу, в другому — зливовими опадами. Тривалість повеней не перевищує 3-6 днів, але вони характеризуються значною інтенсивністю, небезпекою для господарства. Характерно, що літні повені перевищують по розміру весняні.

 
Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 329. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия