Тестові завдання до семінарського заняття 1
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ з курсу «Міжнародні ринкові дослідження»
Семінарське заняття 1. Структурні компоненти та середовище міжнародної економічної системи, їх кількісні та якісні параметри ПЛАН 1. Порівняльний аналіз сучасних методик класифікації країн світу. 2. Критерії рівня соціально-економічного розвитку країн. 3. Фактори та кількісні виміри міжнародної спеціалізації держав та їх виробничого кооперування. 4. Макроекономічні показники розвитку світового господарства та їх країнові складові. 5. Аналіз компонентів середовища та ступеня їх впливу на розвиток міжнародних економічних відносин.
Тестові завдання до семінарського заняття 1 1. Перелічіть узагальнюючі ознаки, якими характеризуються країни постіндустріальної моделі господарства: а) високий рівень розвитку матеріального виробництва; б) високий ступінь інтенсивності сільського господарства; в) високий рівень конкурентоспроможності національних економік; г) провідні позиції в галузі інновацій; д) високі соціальні стандарти.
2. Суб’єкти господарювання, що діють у рамках національної економіки поділяються на резидентів та нерезидентів. Поняття «резидент» можна кваліфікувати як: а) це – сукупність інституційних одиниць, які функціонують на території певної країни, незважаючи на належність капіталу, який є в їхньому розпорядженні; б) сукупність інституційних одиниць, які зареєстровані на території певної країни, незважаючи на їхнє громадянство або належність капіталу; в) сукупність інституційних одиниць, які тимчасово перебувають на території певної країни, незважаючи на їхнє громадянство або належність капіталу.
3. Під поняттям «нерезидент» розуміють: а) інституційні одиниці, які перебувають на території іноземної держави понад 30 днів; б) інституційні одиниці, які постійно перебувають на території держави, навіть якщо вони є філіями інституційних одиниць іноземної країни; в) інституційні одиниці, які постійно перебувають на території іноземної держави, навіть якщо вони є філіями інституційних одиниць іншої країни.
4. Перелічіть риси, які характеризують світовий ринок: а) він є категорією товарного виробництва, яке у процесі інтернаціоналізації вийшло в пошуках збуту своєї продукції за національні межі; б) він оптимізує використання факторів виробництва; в) він опосередковує міждержавне пересування товарів, потоки яких формуються під впливом сукупного попиту та сукупної пропозиції та зовнішньоекономічної політики держав; г) на ньому діють національні механізми ціноутворення та національної системи цін; д) він вибраковує з міжнародного обміну товари, неконкурентоспроможні за якістю та ціною. 5. Якими ознаками характеризується сучасна міжнародна економічна система: а) розвинутою сферою міжнародного обміну товарами, факторами виробництва, технологіями та інформацією; б) посиленням протекціонізму в ЗЕД держав; в) незалежною фінансовою сферою, яка функціонує в самостійному режимі й не обслуговує міжкраїнові переміщення товарів, послуг та факторів виробництва; г) послабленням взаємозалежності національних економік.
|