Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Контрольна робота № 44
Завдання 1. Правове регулювання виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин.

Завдання 2. Працівникові збірного цеху суднобудівного заводу Потапенко В.І. – студентові 3 курсу сільськогосподарської академії заочної форми навчання – на період здачі екзаменаційної сесії була надана відпустка тривалістю у 30 календарних днів. Власник мотивував це тим, що навчальний заклад 3-го рівня акредитації.

Який порядок надання відпустки працівникам, що поєднують роботу з навчанням?

Чи правомірні дії власника?

Дайте компетентну консультацію Потапенко В.І..

Завдання 3. Іванчуку М.П., який влаштовувався на роботу на посаду завідуючого відділом інформації комерційного банку, було запропоновано: подати трудову книжку, паспорт, військовий квиток, диплом про вищу освіту, характеристику з останнього місця роботи, три рекомендації фахівців. Крім того, Іванчуку М.П. належало пройти тестування, яке містило 500 питань, що стосувалися професійних знань в галузі інформації, загальної ерудиції, способу мислення, особистісних якостей, сімейного життя та ін. Після тестування передбачалося проведення співбесіди з керівником банку. Але до співбесіди Іванчука М.П. допущено не було, оскільки рішення комісії спеціалістів з приводу проведеного тестування було негативним. Іванчуку М.П. було відмовлено у прийомі на роботу як такому, що не пройшов тестування.

Проаналізуйте ситуацію і сформулюйте правові питання, які з неї витікають.

Наведіть законодавство про прийом на роботу.

Які права підприємств (установ, організацій), зокрема приватних, по встановленню умов професійного відбору при прийомі на роботу?

Завдання 4. Інженер Романюк П.М. був звільнений з роботи 18 березня 2010 року за п. 3 ст. 40 КЗпП України за систематичне невиконання обов’язків, покладених на нього трудовим договором.

При розгляді позову про поновлення на роботі в суді з’ясувалося, що за час роботи на підприємстві він дійсно порушував трудову дисципліну, за що адміністрація оголошувала йому догану в жовтні 2008 року, в січні 2009 року, a 12 березня 2010 року Романюк П.М. спізнився на роботу, за що і був звільнений.

Який порядок звільнення за п. 3 ст. 40 КЗпП України?

Яке рішення повинен винести суд? Складіть його проект.

Завдання 5. Заславський М.Я. працював викладачем англійської мови державних курсів іноземних мов. 23 лютого 2010 року загальні збори трудового колективу зажадали звільнення Заславського М.Я. з роботи, оскільки він не забезпечував учбову і виховну роботу. Профспілковий комітет на курсах не обирався, а є тільки профспілковий організатор, не звертаючись до якого адміністрація 23 лютого 2010 року звільнила Заславського М.Я. з роботи.

Заславський М.Я. оскаржив дії адміністрації до суду.

Чи є вимога загальних зборів про звільнення Заславського М.Я. обов’язковою для адміністрації?

За яких підстав проведено звільнення?

Як вирішити справу? Складіть проект рішення суду.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 323. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия