міють незмінність податків і зборів, їх ставок, а також податки них пільг. Якщо в Україні стабільним вважають податок, який не змінюється протягом бюджетного року, то більшість скопо мічпо розвинених країн терміном стабільності вважає 3—5 років, а для системотвірних податків — до 7 років.
Принцип тлумачення податкових норм на користь платника податку. У ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІИ закріплено, що коли норма закону чи іншого пормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків чи контролюючих органів, унаслідок чого є змога прийняти рішення на користь обох сторін, рішення ухвалюють на користь платника податків (підпункт 4.4.1 и. 4 ст. 4).
Принцип захисту добросовісного учасника податкових відносин та застосування юридичної відповідальності до правопорушника. Він базується па ст. (>7 Конституції України і розкривається у податкових законах, у яких деталізовано права та обов'язки суб'єктів податкових відносин, фінансові та адміністративні санкції, закріплено підстави для застосування юридичної відповідальності.
Наведений перелік принципів податкового права зазвичай не є вичерпним1. Сюди можна зарахувати і принцип оподаткування відповідно до податкоспроможності, принцип нейтральності, технічні принципи оподаткування тощо. Водночас проаналізовані принципи є визначальними серед тих, що їх застосовують при регулюванні суспільних відносин нормами податкового права.