VП . Матеріали методичного забезпечення практичного заняття. Матеріали контролю для підготовчого етапу заняття:
Матеріали контролю для підготовчого етапу заняття: а) Питання для фронтального опитування: 1. Що в себе включає ССС (вінцеві судини, магістральні судини (аорту, легеневу артерію), периферійні судини (Артерії,вени), капіляри. 2. На який день починається скорочення серцевого м’яза (22-23 й день). 3. Яка особливість діяльності серця у плода? (обидва шлуночки виштовхують кров в аорту). 4. В якому віці відбувається зарощення овального отвору (5міс). 5. Яка частота серцевих скорочень у новонародженого? (140 за 1 хв). 6. Чому у дітей раннього віку переважає фізіологічна тахікардія? (серцева діяльність регулюється симпатичними нервовими волокнами). 7. В якому віці зменшується серцевий ритм і може з’явитися дихальна аритмія? (після 2-х років під впливом блукаючого нерва). 8. Для чого необхідний сурфактант? (для нормального функціонування легень після народження). 9. Що визначають для оцінювання стану новонародженої дитини? (ЧД, ЧСС, колір шкіри). 10. Чому у дітей раннього віку часто бувають отити? (слухова труба, яка з’єднує носову частину горла з барабанною порожниною, широка, коротка, пряма. 11. Чому інородці тіла попадають в правий бронх? (ширший є якби продовженням трахеї). 12. Яка частота дихання у новонародженої дитини? (40-60 за 1 хв). 13. Чому у дітей раннього віку часто бувають запалення в легенях? (альвеолярні ходи широкі, еластична тканина розвинена недостатньо, у легенях переважає пухка сполучна тканина з розвиненою сіткою кровоносних судин).
14. Чому у людей віком 40-70 років часто зустрічаються гострі та хронічні бронхіти, пневмонія, рак легень? (нерівномірність вентиляції легень, диско ординація вентиляції та кровоточу в легенях, збільшення анатомічного шунтування, зменшення альвеоло-капілярної дифузії кисню).
б)Ппитання індивідуального опитування:
1. АФО серцево-судинної системи у новонароджених. 2. Вікові зміни серцево-судинної системи. 3. Геронтологічні зміни серцево-судинної системи. 4. АФО органів дихання у дітей. 5. Механізм першого вдиху. 6. Геронтологічні зміни з боку органів дихання.
VПI. Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття:
|