VП . Матеріали методичного забезпечення практичного заняття. Матеріали контролю для підготовчого етапу заняття:
Матеріали контролю для підготовчого етапу заняття: а) Питання для фронтального опитування: 1. Який тип живлення називається гістотрофним? (Коли ембріон живиться секретами слизової оболонки матки і речовинами жовточного мішка.) 2. Що таке гемотрофний тип живлення? (трансплацентарний). 3. З якого віку починається амніотрофне живлення і що це таке? (з 4-5-го місяця гестації, амніотична рідина надходить до травного тракту плода, де поживні речовини частково перетравлюються і всмоктуються в кров плода). 4. Чи сформовані слинні залози в період новонародженності (так, але слини виділяється мало, слизова суха) 5. Який фермент міститься в слині (амілаза) 6. Яка довжина стравоходу у новонародженого? (10-12 см). 7. Чому у дітей раннього віку часто бувають зригування? (погано розвинені м’язові волокна кардіального сфінктеру) 8. Об’єм шлунка новонародженого (30-35мл) 9. Яку роль відіграє товста кишка в процесі травлення? (у ній відбувається всмоктування води і формування калових мас). 10. Що таке меконій? (першородний кал) 11. З чого складається меконій? (з жовчі, епітеліальних клітин, слизу, ферментів, навколоплідних вод). 12. Чим заселені кишки дитини після народження? (стерильні). 13. Яка мікрофлора в кишках якщо дитина на штучному вигодовуванні? (кишкова паличка). 14. Який об’єм шлунку у дитини в 1рік, 3 роки,10 років? (250мл, 400мл, 1000мл). 15. В якому віці з’являються перші зуби? (6 -7 міс) 16. Скільки зубів має дитина в 1 рік? (8) 17. Чому у дітей раннього віку відбувається швидкий перехід інфекції із кишок до нирок і навпаки? (виражений в’язок лімфатичної системи нирок з лімфатичними судинами кишок). 18. Які особливості сечоводів сприяють застою сечі і приєднанню бактеріальної флори? (сечоводи звивисті, мають більше вигинів, їх діаметр 0,3-0,4 см досить вузькі). 19. Емкість сечового міхура новонародженого, 1 рік, 14 років (30мл, 60мл,260). 20. Визначте діурез у дитини 3 років, 6 років (800мл, 1100мл).
б) Питання індивідуального опитування:
1. 1.АФО травної системи у новонародженої дитини. 2. Вікові зміни органів травлення. 3. Особливості органів травлення після переходу на загальний харчовий раціон. 4. Геронтологічні зміни органів травлення. 5. АФО сечової системи у новонароджених. 6. Механізм сечоутворення. 7. Геронтологічні зміни сечової системи.
Задачі: 1.Дитині 7 років АТ 140/80мм.рт.ст виділяє за добу 150-200 мл сечі. Чи здорова дитина? Оцініть показники тиску та діурезу.
2.У молодої дівчини 20 років часті болючі сечовипускання, біль внизу живота та в ділянці поясниці. Сеча каламутна з пластівцями.
Вкажіть які органи страждають? Які проведете обстеження? Які зміни очікуєте в аналізі крові і сечі? Оцініть показник сечі: Білок – 0,65г/л Лейкоцитів – 60-80 у полі зору Про яку патологію свідчить такий результат аналізу?
3.Дитина 3-х років наїлася зелених абрикосів після чого з’явилося блювання, рідкі випорожнення. Ваші дії
4.Скільки рідини візьмете для промивання шлунку дитині 3-х років та кількість на одне введення.
5. У дитини 6 міс часті блювання, випорожнення 10-12 разів на добу. Шкіра суха зморшкувата, знижені тургор та еластичність шкіри, запале тім’ячко. Про що можна подумати. Чому у дітей раннього віку швидко розвиваються симптоми зневоднення.
VП. Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття:
|