Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Термінологічний словник. Аналіз – логічний метод наукового дослідження, сутність яко­го полягає в уявному або практичному розчленуванні єди­ного цілого на складові частини та вивчення





Аналіз – логічний метод наукового дослідження, сутність яко­го полягає в уявному або практичному розчленуванні єди­ного цілого на складові частини та вивчення їх у всій багато­манітності суттєвих взаємозв’язків.

Аналіз відносних показників (коефіцієнтів) – розрахунок відносин даних звітності, визначення взаємозв’язків показників.

Аналіз окремих фінансових операцій – предметом такого аналізу можуть бути окремі операції, пов’язані з коротко­стро­ковими чи довгостроковими фінансовими вкладеннями, з фінансуванням окремих реальних проектів і ін.

Аналіз фінансової діяльності окремих структурних оди­ниць і підрозділів – базується в основному на результатах уп­равлінського обліку підприємства.

Аналіз фінансової діяльності підприємства – об’єктом вив­чення є фінансова діяльність підприємства в цілому без виді­лення окремих його структурних одиниць і підрозділів.

Вертикальний (структурний) аналіз – визначення струк­тури підсумкових фінансових показників із виявленням впливу кожної позиції звітності на результат у цілому.

Внутрішній фінансовий аналіз – проводиться фінансовими менеджерами підприємства, власниками його майна з викорис­танням усієї сукупності наявних інформативних показників. Результати такого аналізу можуть представляти комерційну таєм­ницю підприємства.

Горизонтальний (часовий) аналіз – порівняння кожної по­зиції звітності з попереднім періодом.

Експрес-діагностика – дає миттєвий погляд на ситуацію в компанії, призначена для пошуку й виділення найбільш важ­ливих і складних проблем у керуванні фінансами. Її основ­ним завданням є звуження масштабів пошуку проблем і їхнього вирішення.

Зовнішній фінансовий аналіз – здійснюють податкові ін­спекції, аудиторські фірми, банки, страхові компанії з метою вивчення правильності відображення фінансових результатів діяльності підприємства, його фінансової стійкості та креди­то­спроможності.

Комплексна оцінка фінансової діяльності компанії – більш глибокий і комплексний аналіз, що проводиться на основі комп­лексу показників і розглядає всі сторони діяльності компанії з погляду стратегічного розвитку бізнесу.

Ліквідність – можливість швидкого переводу активу в го­тів­ку без істотної втрати його вартості (з мінімальними витратами).

Метод «Дюпон-каскад» – система фінансового аналізу, що передбачає розкладання показника «коефіцієнт рентабельності активів» на ряд інших фінансових коефіцієнтів його форму­ван­ня, взаємозалежність у єдиній системі.

Наступний (чи ретроспективний) фінансовий аналіз – здійснюється підприємством за звітний період (місяць, квартал, рік). Він дозволяє глибше й повніше проаналізувати фінансовий стан і результати фінансової діяльності підприємства в порів­нянні з попереднім і поточним аналізом, тому що базується на завершених звітних матеріалах статистичного та бухгалтер­сько­го обліку.

Основна мета фінансового аналізу – одержання невеликого числа ключових параметрів, що дають об’єктивну й точну кар­тину фінансового стану підприємства та фінансових результатів його діяльності.

Платоспроможність – здатність позичальника (контра­ген­та, банку) своєчасно здійснювати розрахунки за всіма видами своїх зобов’язань.

Повний фінансовий аналіз – проводиться з метою вивчення всіх аспектів фінансової діяльності підприємства в комплексі.

Попередній фінансовий аналіз – пов’язаний із вивченням умов фінансової діяльності в цілому чи здійсненням окремих фінансових операцій підприємства (наприклад, оцінка власної платоспроможності за необхідності одержання великого бан­ківського кредиту).

Порівняльний (просторовий) аналіз – це як внутрішньо­гос­подарський аналіз порівняння зведених показників звітності за окремими показниками фірми, дочірніх фірм, підрозділів, цехів, так і міжгосподарський аналіз і порівняння показників даної фірми з показниками конкурентів, з середньогалузевими й се­ред­німи загальноекономічними даними.

Поточний (чи оперативний) фінансовий аналіз – прово­диться у процесі реалізації окремих фінансових планів чи планів здій­снення окремих фінансових операцій з метою оперативного впли­ву на результати фінансової діяльності. Як правило, він обмежується коротким періодом часу.

Предмет фінансового аналізу – фінансові ресурси під­при­ємства та їх потоки.

Тематичний фінансовий аналіз – обмежується вивченням окремих аспектів фінансової діяльності підприємства.

Трендовий аналіз – порівняння кожної позиції звітності з рядом попередніх періодів і визначення тренда, тобто основної тенденції динаміки показника, очищеної від випадкових впливів і індивідуальних особливостей окремих періодів. За допомогою тренда формуються можливі значення показників у майбутньо­му, а, отже, ведеться перспективний, прогнозний аналіз.

Факторний аналіз – це аналіз впливу окремих факторів (при­чин) на результативний показник за допомогою детер­мі­нованих чи стохастичних прийомів дослідження, причому фак­торний аналіз може бути як прямим (власне аналіз), тобто роздроблення результативного показника на складові частини, так і зворотним (синтез), коли його окремі елементи з’єднують у загальний результативний показник.

Фінансова стійкість – показує низький рівень залежності або повну незалежність від зовнішніх джерел фінансування.

Фінансовий аналіз – це процес дослідження фінансового стану й основних результатів фінансової діяльності підпри­ємства з метою виявлення резервів подальшого підвищення його ринкової вартості й забезпечення ефективного розвитку.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 623. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

Машины и механизмы для нарезки овощей В зависимости от назначения овощерезательные машины подразделяются на две группы: машины для нарезки сырых и вареных овощей...

Классификация и основные элементы конструкций теплового оборудования Многообразие способов тепловой обработки продуктов предопределяет широкую номенклатуру тепловых аппаратов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия