Студопедия — Алгоритм вивчення теми. Методичні рекомендації до вивчення теми
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Алгоритм вивчення теми. Методичні рекомендації до вивчення теми







Методичні рекомендації до вивчення теми

Для здійснення господарської діяльності кожне підприємство повинно мати певне майно, що належить йому на правах влас­ності. Майно у всіх його видах, що належить підприємству, називається його активами.

Активи являють собою економічні ресурси підприємства у формі сукупних майнових цінностей, що йому належать і ви­користовуються в господарській діяльності з метою отримання доходу.

У залежності від характеру участі в господарському процесі та швидкості обороту розрізняють три групи активів: необоротні активи, оборотні активи та витрати майбутніх періодів.

Слід з’ясувати склад перерахованих груп активів та їх осо­бливості. Для забезпечення ефективної діяльності підприємства в наступному періоді, процес формування його активів повинен здійснюватися відповідно до певної фінансової політики.

Політика формування активів являє собою частину загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає у виявленні й задоволенні потреби в окремих видах активів та оптимізації їх складу.

Процес формування активів підприємства здійснюється у три етапи:

1. Визначається потреба в окремих видах необоротних акти­вів і розраховується загальна потреба в них. Також оптимі­зу­ється внутрішня структура необоротних активів.

2. Визначається потреба в окремих видах оборотних активів і розраховується загальна потреба в них. При цьому здій­сню­ється також оптимізація внутрішньої структури оборотних ак­тивів.

3. Оптимізується співвідношення необоротних та оборотних активів в цілому.

У процесі вивчення теми слід також з’ясувати особливості визначення потреби в активах нового підприємства. З ураху­ван­ням цих особливостей розрахунок потреби в активах здійсню­ється в розрізі таких їх видів: основних засобів, нематеріальних активів, запасів товарно-матеріальних цінностей, грошових ак­тивів та інших активів.

Під активами розуміють капітал підприємства, що перебуває у виробничій формі, як сукупність майнових цінностей, що ви­користовуються у господарській діяльності з метою отри­ман­ня прибутку. Приступаючи до вивчення означеної теми, необхідно звернути увагу на визначення активів, що дається в нових по­ложеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, й різноманітні підходи, що викладені в навчальній і методичній літературі, щодо класифікації активів. Це дасть змогу системно підійти до вивчення даної економічної категорії та всебічно обґрунтувати основні принципи формування активів підприємства.

Оборотні активи – сукупність майнових цінностей підпри­єм­ства, що обслуговують поточний господарський процес і пов­ністю споживаються протягом одного операційного циклу.

Цикл кругообороту оборотних активів – це процес зміни їх матеріально-речової форми, що систематично повторюється.

Політика управління поточними активами розробляється в комплексі з політикою управління поточними пасивами. Її зміст полягає:

1. у визначенні достатнього рівня та раціональної структури поточних активів;

2. у визначенні величини та структури джерел їх фінан­су­вання.

У теорії фінансового менеджменту розмежовують три типи політики щодо управління оборотним капіталом: агресивна, кон­сервативна, поміркована.

Розглядаючи основні проблеми управління оборотними ак­тивами, доцільно звернути увагу на визначення стратегії управ­ління оборотними активами й основні складові процесу управ­ління запасами, дебіторською заборгованістю та грошовими кош­тами. При цьому головну увагу варто звернути на визна­чення оптимальних розмірів: виробничих запасів – на основі моделі Уілсона; грошових коштів – на основі моделі Баумоля і Міллера-Ора. Для здійснення оперативного управління основ­ними складовими поточних активів пропонується застосувати ABC-метод контролю товарно-матеріальними запа­сами й дебі­тор­ською заборгованістю. Згадайте методику його проведення та продумайте, які показники необхідно аналізувати під час про­ве­дення ABC-аналізу запасів і дебіторської заборгованості.

Вивчаючи прийоми управління складовими поточних акти­вів, доречно зазначити, що основний зміст управління запасами зводиться до здійснення контролю за станом запасів і прийняття рішень, що націлені на економію часу й коштів за рахунок мі­німізації витрат на утримання запасів, які необхідні для своє­часного виконання виробничої програми.

Основними прийомами управління дебіторською заборго­ва­ністю виступають: оцінка реальної вартості дебіторської забор­гованості, зменшення обсягів дебіторської заборгованості на суму безнадійних боргів; контроль за співвідношенням дебітор­ської та кредиторської заборгованості; визначення розмірів знижок під час дострокового погашення сум дебіторської за­боргованості боржниками, оцінка можливостей факторингу.

Головне завдання управління грошовими коштами полягає у визначенні оптимальних їх обсягів для здійснення поточної гос­подарської діяльності. Це завдання реалізується через застосу­вання вищезазначених моделей та оперативного регулювання грошових потоків на основі платіжного календаря.

Ефективність управління фінансами значною мірою залежить від тривалості операційного, виробничого й фінансового циклів. Дайте визначення кожного з них. При цьому майте на увазі, що тривалість перелічених циклів визначається показником оборот­ності у днях.

Сутність політики управління операційними необоротними активами полягає у фінансовому забезпеченні своєчасного їх оновлення та високій ефективності використання. Інтенсивність оновлення основних засобів і нематеріальних активів визна­ча­ється амортизаційною політикою підприємства. Під час її роз­робки до уваги приймаються такі фактори: обсяги власних ви­робничих засобів і нематеріальних активів, методи відоб­ра­жен­ня в обліку їхньої реальної вартості, реальний строк вико­рис­тання, методи амортизації, склад і структура основних засобів, темпи інфляції, інвестиційна активність.

Оновлення основних засобів може здійснюватися в таких фор­­мах: поточний ремонт, капітальний ремонт, придбання ос­новних засобів. Для задоволення тимчасових потреб підпри­ємства в основних засобах, їх можна залучати в господарський оборот через оренду. Важливим моментом оренди майна є роз­рахунок орендної плати, до складу якої включають аморти­за­ційні відрахування та орендний відсоток. Одним із завдань фі­нансової служби підприємства є фінансові обґрунтування гос­подарських рішень, що стосуються способів залучення майна в господарський оборот.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 446. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия