Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Управління диференціацією

Дуже важко відрізнити послуги компанії від послуг, які надаються конкурентами. Диференціація послуг пов’язана з певними проблемами. Споживачі послуг рідко порівнюють альтернативні пропозиції до моменту покупки послуги (на відміну від покупців товарів). Різницю в цінності конкуруючих послуг споживачі не можуть побачити явно.

Для диференціації своїх пропозицій постачальники послуг часто використовують механізми ціноутворення (однак жорстка цінова конкуренція зменшує прибуток, не сприяє появі диференційованої переваги у перспективі).

Альтернативою ціновій конкуренції може бути розробка диференційованих:

1. пропозиції. Пропозиція може включати в себе новаторські риси (перегляд фільмів в період авіарейсу, телефонний зв’язок з Землею, спальні відділення–авіакомпанія British Airways). Однак може виникнути проблема, пов’язана з неможливістю патентування і легкістю копіювання. Не дивлячись на це, організації зазвичай отримують чимало тимчасових переваг, а також репутацію новатора

2. способів надання. Широкий спектр послуг сприяє складності стандартизації і контролю якості послуг. Фірми, які орієнтуються на споживача і розробляють ефективні схеми внутрішнього маркетингу збільшують можливості диференціації своєї марки оскільки якість способу надання їх послуги вище, ніж у конкурентів.

Організації сфери послуг можуть диференціювати надання послуг трьома способами (додаткові три Р):

а). через людей (people) фірма може виділитися завдяки ентузіазму і вмінню співробітників; зробивши акцент на внутрішньому маркетингу; постійному навчанню персоналу

б). через фізичне середовище (physical environment) (готелі і ресторани приділяють увагу інтер’єру своїх приміщень)

в). через процес надання (process) (банківські операції безпосередньо з дому електронним способом; продажі страхових полісів на автомобілі по телефону)

3. іміджу. Для розробки власного іміджу потрібен час; він також не може бути зкопійованим у конкурентів. Організації, які прагнуть виділити свою послугу, створивши унікальний імідж, зробивши акцент на символіці і створенні торгової марки, отримують переваги над конкурентами.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 268. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия