Перерахуйте централізовані та децентралізовані фонди грошових коштів? У чому проявляються їхні диференціюючи ознаки?
Централізовані державні кошти - грошові фонди, які потрапляють у розпорядження держави, за рахунок яких фінансуються капітальне будівництво, реконструювання невиробничої сфери, оборонний сектор, управління, правоохоронні органи тощо.
Децентралізовані державні фонди - фонди грошей підприємств, установ, організацій усіх форм власності, утворені за рахунок власних прибутків.
Фінанси поділяють на державні і приватні. Переважно державні фінанси є предметом дослідження Фінансового права. Ознаки державних фінансів: 1. це економічні відносини; 2. це відносини з приводу мобілізації, розподілу та витрачання коштів; 3. мета: виконання завдань та функцій держави. Відмінності державних фінансів відповідно до д приватних: 1. держава застосовує примусовий порядок мобілізації фінансових ресурсів; 2. державні фінанси дуже тісно пов’язані з грошовою системою держави; 3. значний розмір державних фінансів; 4. державні фінанси спрямовані на задоволення загальносуспільних потреб; 5. пріоритет видатків над доходами. Централізовані фонди коштів – це кошти, що перебувають у розпорядженні: 1. держави як суб’єкта публічної влади; 2. органів місцевого самоврядування. Децентралізовані фонди коштів – це кошти, що перебувають у розпорядженні окремих суб’єктів господарської діяльності і створюються за рахунок їх власних прибутків. Централізовані та децентралізовані фонди коштів у вузькому розумінні включають в себе гроші (готівкові, безготівкові). Централізовані та децентралізовані фонди коштів у широкому розумінні включають в себе валютні цінності. Хоча деякі автори вважають, що централізовані та децентралізовані фонди коштів у широкому розумінні включають в себе гроші, цінні папери та валютні цінності.
|