5. Google оператор
Оператор Intitle - Використання: intitle:слово
Приклад: intitle:зелені чоловічки
Опис: При використанні цього оператора ви отримаєте список сторінок, в заголовку (title) яких є фраза по запиту, в нашому випадку це фраза «зелені чоловічки» цілком. Зверніть увагу на те, що після двокрапки не повинно бути пропуску. Заголовок сторінки має важливе значення при ранжуванні, тому віднесіться до складання заголовків з усією відповідальністю. При використанні цієї змінної ви зможете оцінити приблизну кількість конкурентів, які так само хочуть потрапити у топ по цьому запиту.
Оператор Inurl - Використання: inurl:фраза
Приклад: inurl:зелені чоловічки
Опис: Ця команда показує сайти або сторінки, які мають в адресі URL вихідне ключове слово (www.site.ua/зелені-чоловічки.html або www.site.ua/zeleni-cholovichki.html). Зверніть увагу на те, що після двокрапки не повинно бути пропуску.
Оператор Inanchor - Використання: inanchor:фраза
Приклад: inanchor:зелені чоловічки
Опис: Використання цього оператора допоможе вам побачити сторінки, на які є заслання з використовуваним ключовим словом у якості "анкору". Це дуже важлива команда, але, на жаль, пошукові машини неохоче діляться цією інформацією з оптимізаторами з очевидних причинах. Є сервіси, Linkscape and Majestic SEO, які готові надати вам цю інформацію за певну плату, але будьте упевнені, інформація цього вартує.
Оператор Site - Використання: site:адрес сайту
Приклад: site:se0.org.ua
Опис: За допомогою цієї команди ви можете побачити список сторінок, які проіндексовані пошуковою системою. Застосовується в основному для того, щоб дізнатися про сторінки конкурентів і проаналізувати їх. Також оператор може застосовуватись для локального пошуку тільки по вказаному сайту - наприклад запит "зелені чоловічки site:se0.org.ua" шукатиме зелених чоловічків лише на сайті se0.org.ua.
Оператор Cache - Використання: cache:адрес сторінки
Приклад: cache:se0.org.ua
Опис: Ця команда показує «знімок» сторінки з того моменту, коли робот заходив на сайт останній раз і взагалі, як він бачить вміст сторінки. Перевіряючи дату кеша сторінки, ви можете визначити, як часто роботи заходять на сайт. Чим авторитетніший сайт, тим частіше роботи на нього заходять і відповідно, чим менш авторитетний (на думку Google) сайт, тим рідше роботи роблять знімки сторінки.
Оператор Link - Використання: link:url Приклад: link:se0.org.ua Опис: Оператор link: шукає і показує сторінки, які посилаються на вказану адресу url. Це може бути як головна сторінка сайту, так і внутрішня.
Оператор Related:
Використання: related:url
Приклад: related:se0.org.ua
Опис: Оператор related: виводить сторінки, які, на думку пошукової системи, схожі з вказаною сторінкою. Для людини всі отримані сторінки можуть і не мати нічого схожого, але для пошукової системи це так.
Оператор Info:
Використання: info:url
Приклад: info:se0.org.ua
Опис: При використанні цього оператора, ми зможемо отримати інформацію про сторінку чи сайт. Це може бути автор, дата публікації і багато що інше. Додатково, на сторінці пошуку, Google пропонує відразу декілька дій, які він може зробити з цією сторінкою. Або, простіше кажучи, він запропонує використати деякі оператори, яких ми описали вище.
Оператор Allintitle:
Використання: allintitle:фраза
Приклад: allintitle:зелені чоловічки
Опис: Якщо ми почнемо пошуковий запит з цього слова, ми отримаємо список сторінок, в заголовку яких є слова з фрази. Наприклад, якщо ми спробуємо пошукати слово allintitle:зелені чоловічки, то отримаємо список сторінок, в заголовку яких згадуються обидва слова. І зовсім не обов'язково вони повинні йти один за одним, вони можуть розташовуватися в різних місцях заголовка.
Оператор Allintext:
Використання: allintext:слово
Приклад: allintext:зелені чоловічки
Опис: Цей оператор шукає всі сторінки, в тілі тексту яких є вказана фраза. Якщо ми спробуємо ввести запит allintext:зелені чоловічки, то побачимо список сторінок, в тексті яких трапляються ці слова. Тобто, не точна форма фрази «зелені чоловічки», а взагілі - слова «зелені» і «чоловічки» у будь якому порядку та розташуванні.
6.
7.
8.