ХІД ГРИ.
Вихователь показує дітям по черзі кілька листочків, знайомих їм дерев. Діти називають з якого дерева листок і вказують на це дерево. Потім вихователь роздає дітям по одному листочку і каже: «Коли я скажу: «Раз, два, три — біжи», ви повинні підбігти до того дерева, з якого у вас листочок. Якщо каштановий листочок — до каштана, кленовий — до клена і т. д. Через якийсь час діти обмінюються листочками і гра продовжується.
В.р. Самостійно описати листочок, назвати дерево. С.р. Знайти дерево, пояснити свій вибір. П.р. Виконати завдання з допомогою вихователя. «ХТО ДЕ ЖИВЕ І ЧИМ ХАРЧУЄТЬСЯ?»
МЕТА: закріпити, уточнити та розширити знання дітей про тварин, птахів, уміти впізнавати їх на картинках, розповідати про спосіб живлення, про місце життя, про користь від них людям. Виховувати бережне, турботливе ставлення до тварин, уміння піклуватися про них. МАТЕРІАЛ: Картинки із зображенням тварин, птахів. Правила: Виграє той, у кого найбільше кружечків.
ХІД ГРИ.
Вихователь показує картинку із зображенням тварини, птаха і запитує: «Хто це, де живе, що їсть?». За правильну відповідь кожна дитина одержує кольоровий кружечок. В кінці гри вихователь підраховує у кого з дітей найбільша кількість кружечків.
В.р. Самостійно складає коротеньку розповідь про тварину чи птаха Ср. Дати правильну відповідь на запитання вихователя. П.р. Виконати завдання з допомогою вихователя.
„Звідки прийшли до нас овочі"
„Звідки прийшли до нас овочі"
Завдання: 1. Словник. Збагатити словник словами, що означають назву овочів, їх якості і властивості, ввести узагальнюючі слова овочі, городні рослини, учити добирати синоніми, відгадувати загадки. 2. Зв'язне мовлення. Учити описувати овочі, називати найхарактерніші ознаки. 3. Граматика. Вправляти у відмінюванні дієслова хотіти, складанні речень із займенниками та дієсловами хотітщ з сполучником а, розвивати уважність, виховувати вміння працювати за вказівкою вихователя. Матеріал. Набір овочів: огірки, помідори, капуста, цибуля, горох, картопля, буряк, морква; загадки, вірші.
Хід
1. На підносі різні овочі. Вихователь загадує загадки: „Як на неї подивився, то сльозами залився". (Цибуля). „ Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі". (Морква). „Сто одіжок, та всі без застіжок". (Капуста). „Без вікон, без дверей - повна хата людей". (Огірок). „Без рук, без ніг, а по тичині в'ється". (Горох). Діти називають всі овочі. Вихователь запитує, як називають одним словом все, що лежить на столі, вводить узагальнююче слово овочі. Пропонує дітям по черзі взяти один овоч і описати його. Запитання: Капуста яка? (Біла, зелена, соковита, хрумка, смачна, свіжа). Огірок який? (Зелений, довгастий, соковитий, смачний, свіжий). Морква яка? Картопля яка? Цибуля яка? Вихователь використовує елемент змагання: хто більше назве різних слів? Запитує де ростуть всі ці овочі, як називають рослини, що ростуть на городі. Вводить поняття городні рослини. Пропонує назвати інші городні рослини. 2. Опис овочів за зразком вихователя. Зразок опису: „Це огірок. Він довгастий, світло-зелений, соковитий, смачний. Всередині огірка насіння. Огірок росте на городі. Це городня рослина — овоч. Огірки їдять свіжими, солять, роблять з них салат". Вихователь дає вказівку використовувати в розповідях епітети, прикметники, загадки, у разі потреби допомагає запитаннями: „Де росте огірок? Який він? Як його споживають?" Вихователь: „Подивіться, діти, всі овочі різного кольору, різної форми. Про них можна сказати: „Помідор круглий, а огірок довгастий", „Капуста біла, а помідор червоний". Я показуватиму овочі, а ви їх опишете одним реченням. Вихователь показує: моркву - капусту, картоплю - огірок, помідор - горох (стручки), огірок - цибулю, буряк - моркву. Діти складають речення. 3. Вихователь: хочу моркву". А як сказати про Васю? (Вася хоче моркву). А як сказати про нас? (Ми хочемо моркву). Про них? (Вони хочуть моркви).
«НА ГОРОДІ, В САДУ, У КВІТНИКУ»
МЕТА: закріпити, уточнити, розширити знання дітей про рослини, які ростуть на городі, в саду, квітнику. МАТЕРІАЛ: Великі, маленькі картинки.
|