Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗНАЙДИ НА ДОТИК.
 

Мета: вчити дітей спів ставити результати зорового та дотикового обстеження

форми предмета.

 

Матеріал: Декілька однакових наборів дрібних іграшок. В наборі 15 іграшок. їх складають у торбинку, яку дають кожному учаснику. Коробка з іграшками у вихователя. Можна використовувати дерев'яні іграшки, іграшковий посуд.

 

Хід гри:

Заняття проводиться водночас з двома - трьома дітьми. Дитина кладе на стіл руку з торбинкою, затягнутою на зап'ястку. Вихователь по одному предмету ставить на стіл. Дитина дивлячись на зразок знаходить такий самий предмет на дотик.

Якщо вона помиляється, їй пропонують уважно роздивитись предмет і описати його. Після цього дитина знову розшукує на дотик, але вже інший предмет. Повторюваність гри залежить від ступеня засвоєння дітьми способу обстеження.

 

В.р. Самостійно,швидко знаходить заданий предмет, спираючись на зорове обстеження.

С.р. Знаходить предмет,спираючись на зорове і дотикове обстеження.

П.Р. Виконує завдання з допомогою вихователя.

 


«НАКРИЙ НА СТІЛ»

 

МЕТА: Збагатити словник словами, що означають назви посуду (тарілка глибока, мілка, ложка столова, чайна, ніж, виделка, чашка, склянка, кружка, хлібниця, сільничка, серветниця) ввести узагальнююче слово посуд. Ввести нові поняття столовий, чайний посуд. Учити правильно вживати іменники, що означають назву посуду, в родовому відмінку однини та множини, узгоджувати іменники з прикметниками. Виховувати уважність, бажання допомагати дорослим.

МАТЕРІАЛ. Посуд різні види посуду, худ. слово вірш О.Благініної «Обідати!», Т.Волгіної «Посуд».

 

Хід.

 

У гості до діток прийшла лялька Катруся. Запросила Катруся на обід ведмедика, почала накривати на стіл та не знає, що і як поставити, адже так багато посуду. Допомагаємо, діти, Катрусі. Як багато посуду (Показує на глибоку тарілку). Катруся, що це?

Так, це тарілка. «А яка це тарілка? Що наливають у цю тарілку? А яка ще тут є тарілка? Як вона називається? Що кладуть у мілку тарілку?» Так по черзі діти називають весь посуд . потім накривають на стіл: глибока і мілка тарілки, ложка, сільничка, хлібниця, чашка. Вихователь запитує, як все це називається одним словом, читає уривок з вірша Благініної «Обідати!»

«Всім прибори є готові,

Всім серветки роздала.

І тримайте як годиться

Ніж, виделку у руці...

Хліб в сільничку не вмочайте,

Все з тарілки виїдайте.

— Діти ви добре запам'ятали який посуд стоїть на столі. Зараз ви всі заплющите очі, а Катруся сховає частину посуду. Потім ви повинні відгадати, чого на столі не вистачає. Діти називають: «Не вистачає глибокої тарілки і т.д». Що потрібно зробити з посудом після обіду?

«Заходилася бабуся

Мити посуд кип 'ятком

Я миски на кухні буду

Витирати рушником»

Вихователь наголошує на тому, що мамі завжди потрібно допомагати.

 

В.р. Самостійно називає і класифікує посуд,правильно сервірує СТІЛ.

С.р. Виконує завдання за вказівками вихователя.

П.Р. Виконує завдання з допомогою вихователя.

«ДЕ ДЗВЕНИЬ ДЗВІНОЧОК?»

 

МЕТА Продовжити розвивати у дітей слухову чутливість, фонетичний слух. Розвивати мовний апарат, учити регулювати висоту голосу, силу дихання, чути та розрізняти на слух усі звуки рідної мови. Уважно слухати товариша, наслідувати правильну вимову вихователя та товаришів. Прислухатись до звучання різних предметів (машин на вулиці, дверей тощо), визначати віддаленість та напрям звуку.

МАТЕРІАЛ: дзвіночок.

Правила 1. Дзвонити в різних місцях майданчика.

2. Уважно прислухатись до дзвіночка.

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 563. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия