Студопедия — Порядок відкриття фінансування капіталовкладень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок відкриття фінансування капіталовкладень






Банки проводять фінансування капітальних вкладень за дорученням інвесторів. Воно починається лише після того, як банк переконається в додержанні інвестором умов, які забезпечу­ють раціональне використання коштів, що виділяються на капітальні вкладення. Такими умовами є:

• забезпечення будов і об'єктів затвердженою проектно-кошто­рисною документацією;

• включення їх у план капітального будівництва, перелік будов і

титульні списки;

• виділення капітальних вкладень і грошових коштів відповідно



ринок фінансових послуг: теорія і практика

до норм тривалості будівництва.

Дотримання кожної вимоги підтверджується відповідни­ми документами, які надходять до установ банків у встановлено­му порядку. Порядок оформлення фінансування залежить від то­го, як здійснюються витрати, - згідно з планом державних цент­ралізованих капітальних вкладень чи за рахунок власних коштів інвесторів.

Для оформлення фінансування державних централізова­них капітальних вкладень у банк надходять такі документи:

• річний план капітальних вкладень, виписка з переліку будов і об'єктів виробничого призначення;

• титульний список;

• копія зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва;

• підрядний контракт.

Крім того, банки можуть запросити від інвесторів і інші документи, зокрема розрахунки джерел фінансування, внутрішньозабудований титульний список тощо. План капіталь­ного будівництва, перелік будов та об'єктів виробничого призна­чення і титульні списки є основними документами для оформлен­ня фінансування державних централізованих капітальних вкла­день. Ці документи надходять до фінансуючих установ банку без­посередньо від їх вищого органу.

План капітального будівництва включає дані про обсяг капітальних вкладень і будівельно-монтажних робіт, виділених на поточний рік, завдання введення в дію виробничих потужнос­тей та основних фондів, строки їх введення та ін. Перелік будов і об'єктів виробничого призначення розробляється в складі пер­спективних прогнозів розвитку економіки. Вони включають ос­новні техніко-економічні показники цих будов і об'єктів (введен­ня в дію виробничих потужностей, обсяги капітальних вкладень і будівельно-монтажних робіт тощо).

Банк ретельно перевіряє документи, що надійшли йому для оформлення фінансування будови. Головна.мета такої перевірки - не допустити фінансування будов і об'єктів, які не включені в план-контракт, не мають затвердженої проектно-кошторисної доку­ментації або яким виділені капітальні вкладення, встановлений обсяг будівельно-монтажних робіт і грошові кошти в розмірах, менших, ніж потрібно для їх завершення в нормативні строки, що призводить до розпорошування коштів, зростання незавершено­го будівництва, що завдає величезних збитків суспільству."


Ходаківська В. II., Беляєв В. В

Оформлення фінансування будов, що споруджуються за планом державних централізованих капітальних вкладень, завер­шується складанням банківськими працівниками висновку про відповідність наданих ним документів встановленим вимогам. Керівник установи банку затверджує його і підписує розпоряд­ження бухгалтерії про відкриття фінансування будови. Фінансу­вання витрат на технічне переозброєння, реконструкцію і розши­рення діючих державних підприємств, а також на будівництво об'єктів соціального призначення за рахунок власних коштів проводиться на підставі підрядних контрактів на капітальне будівництво. Питання про надання банку титульних списків та інших документів вирішується на місці інвесторами, підрядними організаціями та установами банку.

Підприємства та організації, засновані на колективній формі власності, при здійсненні капітальних вкладень за рахунок виключно власних коштів ніяких документів для оформлення їх фінансування у банк не подають.

Усі грошові кошти, які виділені на капітальні вкладення, концентруються в банку, що є передумовою забезпечення безпе­рервного і цільового фінансування витрат.

Виділені з відповідних бюджетів та позабюджетних фондів кошти на фінансування капітальних вкладень, а також дозволений на ці цілі довгостроковий кредит зараховуються бан­ками на окремі рахунки.

7.4. Лізингові та селенгові операції як форма організації кредитно-фінансових відносин

Лізинг порівняно нова специфічна форма організації кредитно-фінансових відносин, що поєднує в собі елементи кре­дитування в натуральній і грошовій формі.

Лізинг здійснюється за договором лізингу, який регулює правовідносини між суб'єктами лізингу, і, залежно від особливо­стей здійснення лізингових операцій, може бути двох видів - фінансовий чи оперативний. Залежно від форми здійснення лізинг може бути зворотним, пайовим, міжнародним тощо.

Фінансовий лізинг - - це договір лізингу, в результаті укла­дення якого лізингоодержувач на своє замовлення отримує в платне користування від лізингодавця об'єкт лізингу на строк, не


ринок фінансових послуг: теорія і практика


 


менший строку, за який амортизується 60 відсотків вартості об'єкта лізингу, визначеної в день укладення договору.

Сума відшкодування вартості об'єкта лізингу в складі лізингових платежів за період дії договору фінансового лізингу повинна включати не менше 60 відсотків вартості об'єкта лізин­гу, визначеної в день укладення договору.

Майно, передане за договором фінансового лізингу, зара­ховується на баланс лізингоодержувача з зазначенням, що це майно взято у фінансовий лізинг. Після закінчення строку дого­вору фінансового лізингу об'єкт лізингу, переданий лізингоодер-жувачу згідно з договором, переходить у власність лізингоодер­жувача або викуповується ним за залишковою вартістю.

При фінансовому лізингу всі витрати на утримання об'єкта лізингу, пов'язані з його страхуванням, експлуатацією, технічним обслуговуванням та ремонтом, несе лізингоодержу­вач, якщо інше не передбачено договором лізингу.

Оперативний лізинг — це договір лізингу, в результаті ук­ладення якого лізингоодержувач на своє замовлення отримує у платне користування від лізингодавця об'єкт лізингу на строк, менший строку, за який амортизується 90 відсотків вартості об'єкта лізингу, визначеної в день укладення договору.

Майно, передане за договором оперативного лізингу, за­лишається на балансі лізингодавця із зазначенням, що це майно передано у лізинг, та зараховується на позабалансовий рахунок лізингоодержувача із зазначенням, що це майно одержано у лізинг. При оперативному лізингу всі витрати на утримання об'єкта лізингу, крім витрат, пов'язаних з його експлуатацією та поновленням використаних матеріалів, несе лізингодавець, якщо інше не передбачено договором лізингу. Після закінчення строку договору оперативного лізингу він може бути продовжений або об'єкт лізингу підлягає поверненню лізингодавцю і може бути повторно переданий у користування іншому лізингоодержувачу за договором лізингу. Форми лізингу:

зворотний лізинг — це договір лізингу, який передбачає набуття лізингодавцем майна у власника і передачу цього майна йому у лізинг;

пайовий лізинг — це здійснення лізингу за участю суб'єктів лізингу на основі укладення багатостороннього договору та за­лучення одного або кількох кредиторів, які беруть участь у


 


Ходаківська В. II., Беляєв В. В

здійсненні лізингу, інвестуючи свої кошти. При цьому сума інве­стованих кредиторами коштів не може становити більше 80 відсотків вартості набутого для лізингу майна;

міжнародний лізинг — це договір лізингу, що здійснюється суб'єктами лізингу, які перебувають під юрисдикцією різних дер­жав, або в разі якщо майно чи платежі перетинають державні кордони. Міжнародний лізинг здійснюється відповідно до цього Закону, законодавства України, міжнародних договорів, в яких бер& участь Україна, та договорів, укладених суб'єктами лізингу. При здійсненні операцій міжнародного лізингу сплачу­ються мито, податок на додану вартість та акцизний збір відповідно до законодавства України.

Лізингоодержувач за користування об'єктом лізингу вносить періодичні лізингові платежі. Лізингові платежі відповідно до за­конодавства України відносяться на валові витрати виробництва та обігу лізингоодержувача.

Лізингові платежі включають:

• суму, яка відшкодовує при кожному платежі частину вартості об'єкта лізингу, що амортизується за строк, за який вноситься лізинговий платіж;

• суму, що сплачується лізингодавцю як процент за залучений ним кредит для придбання майна за договором лізингу;

• платіж як винагороду лізингодавцю за отримане у лізинг-майно;

• відшкодування страхових платежів за договором страхуван­ня об'єкта лізингу, якщо об'єкт застрахований лізингодавцем;

• інші витрати лізингодавця, передбачені договором лізингу (Стаття 16).

Селенг

Селенг - це одна із різновидностей лізингу. Тому його фунщії регламентуються Об 'єднанням європейських лізингових товариств із штаб-квартирою в Брюсселі. Сьогодні селенг активно викорис­товується у всіх економічно розвинених країнах. Так, у СИТА об'єм селенгових операцій перевищує 10 млрд. дол., у Західній Європі - 20 млрд.дол.

Селенг - це двосторонній процес, який є специфічною формою зобов'язання, що регламентується угодою майнового найму і полягає в передачі власником своїх прав у користуванні та розпорядженні його майном селенг-компанії за визначену пла­ту. При цьому власник залишається володарем переданого май-


ринок фінансових нослуі\' теорія і практика

на і може при першій вимозі повернути його. Селенг-компанія за­лучає і вільно використовує на свій розсуд майно та окремі май­нові права громадян і господарчих суб'єктів. Майном можуть бу­ти різні об'єкти права власності: гроші, цінні папери, земельні ділянки, підприємства, будівлі, обладнання і т. п.

За формою фінансування селенгова діяльність наближена до банківської діяльності. Вона може здійснюватися будь-якими торгово-промисловими підприємствами як побічна операція. Од­нак економічно доцільно створювати селенг-компанії.

Громадяни в найм здають, головним чином, гроші. Різниця між грошима позиченими (кредит) і грошима, взятими в найм, така:

1. При кредиті відбувається зміна прав власності. При селенгу власник грошей, зданих у найм, не втрачає свого права на них.

2. Коли господарчий суб'єкт, що отримав гроші від селенг-ком­панії, збанкрутує, то за законом про банкрутство із його влас­ності спочатку повертається істинним власником все те, що йому не належить (у тому числі і гроші, передані в найм), інше майно продається на аукціоні та ділиться між кредиторами.

3. При передачі грошей у найм податком обкладається тільки прибуток, отриманий від операції, а не вся сума. При кредиті податок береться з усієї суми кредиту.

Практика показує, що використання селенгу вигідно при гнучкій системі господарювання. Селенг є ефективним інстру­ментом фінансування різних сфер підприємництва в умовах ризи­ку. У сучасних умовах для розвитку селенгу відкриваються хо­роші перспективи. До них можна віднести:

• скорочення об'ємів ліквідних коштів з причини постійно ви­никаючих труднощів на грошовому ринку;

• загострення конкуренції, що потребує оптимізації вкладення капіталу;

• зменшення прибутку господарчих суб'єктів, що обмежує їх можливість вкласти достатню суму коштів у розвиток нової технології та розширення виробництва.

Селенг загострює конкуренту боротьбу на грошовому ринку і направляє її на зниження ціни послуг, наприклад, про­центів за кредит. Селенг - це реальний механізм втягнення гро­шей населення у виробничу сферу зокрема та в економіку країни в цілому.


 


Ходаківська В. II-, Беляєв В. В







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 412. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Хронометражно-табличная методика определения суточного расхода энергии студента Цель: познакомиться с хронометражно-табличным методом опреде­ления суточного расхода энергии...

ОЧАГОВЫЕ ТЕНИ В ЛЕГКОМ Очаговыми легочными инфильтратами проявляют себя различные по этиологии заболевания, в основе которых лежит бронхо-нодулярный процесс, который при рентгенологическом исследовании дает очагового характера тень, размерами не более 1 см в диаметре...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия