Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розділ 2.3. Облік готової продукції
До готової продукції належить продукція, обробка якої закінчена та яка пройшла випробування, приймання, укомплектування згідно з умовами договорів із замовниками і відповідає технічним умовам і стандартам.

Обілк готової продукції на підприємстві ведеться на активному одноіменному рахунку 26. Цей рахунок призначено для узагальнення інформації про наявність та рух готової продукції підприємства. За дебетом рахунку 26 “Готова продукція” відображається надходження готової продукції власного виробництва за фактичною виробничою собівартістю.

В аналітичному обліку можливе відображення готової продукції за обліковими цінами. При списанні готової продукції з рахунку 26 “Готова продукція” сума відхилень фактичної виробничої собівартості готової продукції від вартості готової продукції за обліковими цінами (далі – відхилення) визначається як добуток рівня (відсотку) відхилень і вартості відпущеної зі складу готової продукції за обліковими цінами. Рівень (відсоток) відхилень визначається діленням суми відхилень на початок місяця з сумою відхилень з продукції, що надійшла на склад із виробництва за звітний місяць, на суму вартості залишку готової продукції за обліковими цінами на початок місяця та вартості оприбуткованої за звітний місяць з виробництва на склад готової продукції за обліковими цінами. Сума відхилень фактичної виробничої собівартості готової продукції від її вартості за обліковими цінами, що відноситься до реалізованої продукції, відображається за кредитом рахунку 26 “Готова продукція” і дебетом відповідних рахунків, на яких відображено вибуття готової продукції.

На практиці в бухгалтерському обліку мають місце наступні типові проведення

№ п/п Зміст господарської операції Кореспонденція рахунки
Дебет Кредит
Надійшла готова продукція із виробництва
Надійшли на склад готової продукції напівфабрикати, призначені для продажу
Надійшла готова продукція від засновників понад розмір їх вкладу до статутного капіталу
Обутковано виявлену під час інвентаризації готову продукцію
Віднесення готової продукції до складу виробничих запасів та МШП для виробництва іншої продукції 20, 22
Відпуск готової продукції у подальшу переробку
Списана собівартість реалізованої готової продукції
  Витрати готової продукції на адміністративні потреби
  Використання готової продукції, пов’язаної із збутом

При реалізації готової продукції, одночасно з відображенням доходу, по дебету 90 рахунку відображається собівартість реалізованої готової продукції, яка в свою чергу складається із:

· виробничої собівартості;

· нерозподілених постійних агально виробничі витрат;

· понаднормативних виробничих витрат.

Узагальнюючи вищенаведене, собівартість реалізованої продукції можна подати у вигляді схеми (див. Рис. 2.2.)

 

 


Рис. 3.2. Структура собівартості реалізованої готової продукціїДата добавления: 2015-09-04; просмотров: 188. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия