Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Надходження готівки
В сучасних умовах можна виділити два значні джерела надходження коштів до каси: надходження з рахунку в банку; готівка, що надходить у вигляді виручки.

Перед тим як утримати кошти з банківського рахунку в бухгалтерії заповнюють касову заявку, в якій вказується календар видачі заробітної плати (дата і сума). Індивідуальні підприємці та фермери отримують кошти на заробітну плату та на виплату дивідендів без попередньої заявки.

У день виплати заробітної плати для того, щоб зняти готівку із свого рахунку бухгалтером заповнюється чек чекової книжки і підписує його разом з керівником. Касир незадовго до дня виплати зарплати замовляє потрібну суму в банку. В день виплати одержує її за чеком в банку.

Проте, найбільш вагомим в сучасних умовах видом надходжень в госпрозрахункових підприємств є надходження коштів від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг.Кошти, які надходять у вигляді виручки від торгівельної діяльності, збираються в операційній касі. Вона знаходиться у салоні магазину, їдальні, кіоску і є максимально наближеною до покупця, в переважній своїй більшості обладнана розрахунково-реєстраційним апаратом (РРО).

При отриманні коштів від покупців їм видається касовий чек, вибитий касиром на РРО.

Надходження готівки безпосередньо у касу підприємства оформляється прибутковим касовим ордером. При прийманні грошей в касу підприємства видається квитанція за підписами головного бухгалтера і касира. На прибутковому касовому ордері і на корінці цього ордеру ставиться штамп підприємства. Приймання і видача грошей за касовими ордерами може проводитися тільки в день їх складання.

Після оформлення прибуткові касові ордери реєструються в Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів. Після реєстрації прибутковий касовий ордер дається до виконання касирові.

Прибуткові касові ордери або видаткові документи одразу ж після одержання або видачі за ними грошей підписуються касиром, а долучені до них документи погашаються штампом або надписом "Оплачено" та “Отримано” із зазначенням дати (число, місяць, рік).

Після отримання коштів в касу і видання квитанції про сплату, касир зобов’язаний здійснити запис у Касову книгу.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 111. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия