Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Метод середнього відсотка
Суть цього методу полягає у визначенні відсоткового співвідношення між сумою залишку ТЗВ на початок місяця і ТЗВ, що пов’язані з придбанням товарів протягом звітного періоду, та сумою залишку запасів на початок звітного періоду і придбаними у цьому ж періоді запасами.

Метод розподілу ТЗВ за середнім відсотком на відміну від прямого розрахунку не застосовується безпосередньо при одержані запасів. Згідно з П(С)БО 9 при використанні розподілу за середнім відсотком, ТЗВ загальною сумою відображаються на окремому субрахунку обліку запасів. Сума цих ТЗВ щомісяця розподіляється між сумою залишку запасів на кінець звітного періоду і сумою запасів, що вибули.

Сума ТЗВ, яка припадає на запаси, що вибули визначається за формулою:

,

ТЗВвиб — сума транспортно-заготівельних витрат (ТЗВ), що припадає на запаси, які вибули у звітному кварталі;

Звиб — вартість запасів, що вибули;

% ТЗВ — середній відсоток ТЗВ.

,

ТЗВгрн. — сума ТЗВ на початок звітного періоду;

ТЗВпост — сума ТЗВ за звітний період;

Зпоч — вартість залишку запасів на початок звітного періоду;

Зпост — вартість запасів що надійшли за квартал.

Списання ТЗВ, які припадають на вартість запасів, що вибули, здійснюються наприкінці звітного місяця на ті ж рахунки, на які списувалися самі ж запаси. При використанні методу розподілу ТЗВ за середнім відсотком розподіл проводиться не між одиницями запасів, а між запасами що вибули, та запасами, які залишилися на кінець звітного періоду. Іншими словами, відбувається формування собівартості товарів, які вибули та вартості запасів, що залишилися.

Фактична собівартість вибулих запасів являє собою суму вартості запасів за цінами постачальників та сумою транспортно-заготівельних витрат.

У регістрах бухгалтерського обліку буде зроблено такі записи:Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 182. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия