Завдання 2. Тема 2. Фінансові активи, їх види, емісія та властивості
Тема 2. Фінансові активи, їх види, емісія та властивості Практичне заняття 1
Тема. Ознайомлення зі складом фінансових активів Мета заняття: виробити вміння та навички щодо визначення складу фінансових ресурсів підприємств, розрахунку власних і залучених ресурсів, аналізу ефективності їхнього використання.
Дайте відповіді на запитання 1. Дайте визначення поняттю «фінансових ресурсів». 2. Укажіть джерела фінансових ресурсів підприємства. 3. Наведіть приклади власних фінансових ресурсів. 4. Які фінансові ресурси відносяться до залучених, а які до позичених?
Завдання 1 На основі даних пасиву балансу на початок на кінець звітного періоду визначити загальний обсяг фінансових ресурсів:
Завдання 2 На підставі розв’язання завдання 1 визначити питому вагу кожного виду фінансових ресурсів у загальній їх сумі. Розв’язок оформити в такій таблиці:
Методичні рекомендації Фінансові ресурси підприємства — це грошові кошти, що перебувають у розпорядженні підприємства. До фінансових ресурсів належить : 1. власний капітал сформований за рахунок власних джерел: а) статутний капітал утворюється за рахунок сукупності внесків власників у майно підприємства для забезпечення його діяльності, передбаченої установчими документами; б) пайовий капітал утворюється за рахунок пайових внесків членів спілок та інших підприємств, що передбачені установчими документами для здійснення господарсько-фінансової діяльності. в) додатковий капітал утворюється за рахунок дооцінки необоротних активів, вартості безоплатно одержаних від інших юридичних і фізичних осіб активів. г) резервний капітал створюється для усунення можливих в майбутньому тимчасових фінансових забруднень і забезпечення нормальної роботи підприємства. д) нерозподілений прибуток – сума чистого прибутку, яка залишалася в обороті підприємства після сплати податків до бюджету та інших обов’язкових платежів і розподілу прибутку між власниками підприємства. 2. залучений капітал – зобов’язання по розрахунках, які виникають у підприємства у процесі господарської діяльності. Під зобов’язаннями розуміють заборгованість підприємства, яка виникла в результаті минулих подій і погашення якої як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди: - кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги – сума заборгованості постачальникам і підрядникам за одержані матеріальні цінності та надані послуги; - поточні зобов’язання по розрахунках з бюджетом та позабюджетних платежах, по оплаті праці, по страхуванню, пенсійному забезпеченню, страхуванню майна, з учасниками по нарахованих дивідендах та інших операціях; - інші поточні зобов’язання (по векселях виданих, одержаних авансах, внутрішньовідомчих та інших розрахунках). 3. позиковий капітал: - короткострокові кредити банків – сума поточних зобов’язань перед банками за отримані від них короткострокові кредити (до 1 року); - довгострокові кредити банків – заборгованість підприємства банкам по отриманих від них кредитах, строк погашення яких не припадає на звітний період (понад 1 років); - довгострокові фінансові зобов’язання – сума довгострокової заборгованості підприємства щодо зобов’язання із залученням позикових коштів, на які нараховуються відсотки.
|