Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Охорона та оборона об’єктів. Внутрішній порядок у варті. Пароль.
Для безпосередньої охорони та оборони об’єктів із складу варти виставляються чатові(ст.102).

Чатовий– озброєний вартовий, який виконує бойове завдання щодо охорони та оборони дорученого йому поста.

Постом називається все доручене для охорони та оборони чатовому, а також місце або ділянка місцевості, на якій він виконує свої обов’язки.

Пости залежно від тривалості несення служби на них, поділяються на постійні (тризмінні) та тимчасові (двозмінні).

       
 
 
Охорона об’єктів чатовими здійснюється шляхом патрулювання в середині огорожі або за периметром між внутрішньою і зовнішньою огорожами, а також стеженням з вишок. Окремі об’єкти охороняються нерухомими чатовими. Порядок несення служби чатовими на посту визначається в табелі постів (особливі обов’язки чатового).  
 

 


 

Чатовому залежно від огородження об’єкта і особливостей місцевості призначається для охорони і оборони ділянка смуги завдовжки: вдень – до 2 км, у ночі – до 1 км, а для об’єктів, які обладнані технічними засобами охорони (ТЗО) вдень – до 3 км, уночі – до 2 км.

Чатові пересуваються за маршрутами руху пішки із швидкістю, що забезпечує надійну охорону об’єкта, роблячи короткі зупинки для огляду місцевості, ТЗО і огорожі, а також для доповіді за допомогою засобів зв’язку начальникові варти про несення служби або подачі визначеного сигналу.

З числа змін вартових створюються резервні групи, які у разі сигналу тривоги за командою начальника варти, його помічника або розвідного прибувають на місце події і діють залежно від обставин.

У випадку відсутності доповіді з поста у встановлений термін начальник варти особисто або через розвідного повинен вияснити причину.

Дисциплінарні стягнення на осіб варти можуть накладатись лише після зміни варти або заміни їх іншими військовослужбовцями .

Якщо за характером вчиненого правопорушення військовослужбовець не може бути допущений до подальшого несення служби, то він розпорядженням чергового частини направляється у підрозділ без зброї та боєприпасів у супроводі свого командира підрозділу.

Внутрішній порядок у варті.( ст..ст.168-179)

Склад варти розміщується у вартовому приміщенні (приблизне обладнання вартового приміщення визначено у додатку 3 для цього Статуту).

Ніхто із складу варти не може залишати вартове приміщення без дозволу начальника варти. У вартовому приміщенні додержується порядок і тиша. Особовому складові варти дозволяється писати, читати, грати в шахи та шашки, дивитися телепередачі та слухати радіо, перебувати без головних уборів і польових утеплених курток, але в спорядженні.  

 

Куріння та чищення взуття провадиться у спеціально обладнаних місцях.

Дозволяється відпочивати лежачі (спати), не знімаючи спорядження та не роздягаючись:

Начальникові варти – не більш 4 годин у денний час (у варті на гауптвахті – вночі);

Помічникові начальника варти з технічних засобів охорони (операторові з технічних засобів охорони) – не більше 4 годин з дозволу начальника варти; розвідними, вивідним і водіям транспортних засобів – у вільний час з дозволу начальника варти;

Вартовим тризмінних постів – перед заступанням на пости (після того, як повернеться зміна з постів та буде проведено у варті бойовій розподіл);

Вартовим двозмінних постів – після повернення з постів до відправлення на пости.

Вартовим і розвідним, які відпочивають, дозволяється знімати для просушування взуття й онучі.

Особовому складові варт, за винятком начальника варти ті його помічника, забороняється вступати в розмову з особами, які прибули до вартового приміщення. Дозволяється тільки відповідати на запитання осіб, що перевіряють варту.

Автомати та кулемети ставляться у ставниці без магазинів, із затворами в передньому положенні (карабіни – із закритими затворами і спущеними курками). Автомати (карабіни) чатових, які несуть службу з багнетами, зберігаються у ставницях, а боєприпаси – у металевому ящику в кімнаті начальника варти. Магазини до кулеметів зберігаються у металевому ящику, зачиненому на замок, опечатаному сургучевою печаткою військового коменданта гарнізону (начальника штабу військової частини), ключі від ящиків із боєприпасами зберігає начальник варти.

 

Ставниці мають бути обладнанні світловою та звуковою сигналізацією, виведеною на пульт начальника варти.

Зброю із ставниць беруть лише з дозволу начальника варти.

Під час виклику варти «За зброю» весь особовий склад варти одягається, бере зброю й вишиковується всередині вартового приміщення за своїми номерами. Бронежилети, каски використовуються за рішенням командирів військових частин тільки у випадках загострення суспільно-політичної та криміногенної ситуації у місцях дислокації військових частин, а також з отриманням інформації про спроби проникнення окремих угруповань на військові об’єкти, які охороняються.

Під час виведення варти з вартового приміщення (крім пожежі чи стихійного лиха) у ньому залишається помічник начальника варти або розвідний, а де їх немає – один із вартових.

 

Їжа особовому складові варти, яка перебуває поза розташуванням військової частини, постачається за розпорядженням командира частини, від якої вона споряджена, або чергового військової частини. Кожна варта забезпечується додатковим харчуванням.  

 

Якщо варта розташована на території військової частини, постачання їжі організується начальником варти.

Їжа за потреби підігрівається у вартовому приміщенні.

Гарячий чай має бути у наявності протягом доби.

Підтримання чистоти та порядку у вартовому приміщенні та біля нього покладається на особовий склад варти. Прибиранням приміщення та території керує помічник начальника варти, а де його немає – начальник варти. Крім цього, раз на місяць має проводитись дезінфекція вартового приміщення в дні, встановлені військовим комендантом гарнізону (командиром військової частини).

У вартовому приміщені в холодний період температура повітря підтримується не нижче +18 град. С. Узимку і влітку приміщення провітрюють, не допускаючи протягу. У кімнаті відпочинку має бути постійне освітлення (неяскраве темно-синє).

У разі відключення електромережі передбачається аварійне живлення електромережі для освітлення, сигналізації та зв’язку. Крім того, у вартовому приміщені за кількістю кімнат мають бути гасові лампи. У вартовому приміщенні вікна в нічний час зачиняються віконцями з середини.

Для гасіння пожежі вартове приміщення забезпечується вогнегасниками, ящиком з піском, бочкою з водою, відрами, лопатами, сокирами, лопатами та гаками.

Перед вартовим приміщенням обладнується захисна стінка із щілинами для стрільби, майданчик для шикування варти, місце для зарядження та розрядження зброї, а у разі потреби – також обладнується місце стоянки транспортних засобів варти.

Вхід до вартового приміщення обладнується тамбуром, призначеним для перевірки документів у осіб, які прибули для розпечатування та здавання під охорону об’єктів.

Для охорони вартового приміщення біля входу виставляється чатовий з вартової зміни, яка не спить. У вартах, які охороняють особливо важливі об’єкти, може призначатися спеціальний пост охорони вартового приміщення та встановлюватися технічні засоби охорони.  

 

Чатовий біля входу у вартове приміщення, розташоване всередині об’єкта або на території військової частини, як правило, не виставляється, але вхідні двері обладнуються оглядовим вікном, вони завжди мають бути зачинені зсередини.

Чатові, які виставляються біля входу до вартового приміщення зі складу зміни що не спить, несуть службу по 30 хв.

Якщо варта розташована на території військового містечка, чатовий біля входу не виставляється.

 
 
До вартового приміщення допускаютьсяособи (ст.180, 181, 182): - які прибувають для зміни (на підставі паролю). - перевірки варт (на підставі посвідчення на право перевірки варт та посвідчення особи); - розпечатування та зняття об’єктів з-під охорони (на підставі допуску для розпечатування, документу що посвідчує особу та печатки) Ці особи не проходять далі тамбура.  


Безперешкодно до вартового приміщення допускаються (ст.209):

- командир частини;

- черговий частини;

- помічник чергового частини, якщо варта йому підпорядкована;

- командир роти, від якої віднаряджено варту та його прямі начальники;

У вартах перевіряються (ст.189):

- наявність особового складу, зброї та боєприпасів;

- бойова готовність варти, внутрішній порядок, знання обов’язків та їх практичне виконання;

- відповідність обладнання вартового приміщення і постів вимогам, справність ТЗО.

       
 
  РАЗОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ НА ПРАВО ПЕРЕВІРКИ ВАРТИ   Видане ____________________________________________________ (військове звання прізвище й ініціали) для перевірки ______________________________________________ (назва варти) з ____________до __________ години ___________________ _____р.   Дійсне тільки з посвідченням особи     «___» __________ _____ р.  
 
   
ФОРМА ДОПУСКУ ДЛЯ РОЗПЕЧАТУВАННЯ ОБ’ЄКТА     ДОПУСК № _______ Начальникові варти № _________ Допустити до розпечатування (запечатування) ___________ _______________________________________ (назва об’єкта, що охороняється) ____________з _____ до ______ години такого-то числа, місяця, року _____________________________________________________________ (військове звання, прізвище, ім’я, по батькові)    

 

 


Парольдобирається за назвою якогось міста та призначається на кожен день.

Пароль є засобом переконання, що варта яка прибула для зміни, справді призначена з цією метою чи особа що прибула з розпорядженням від командира частини чи чергового частини, дійсно уповноважена на те відповідним начальником.

 

Третє навчальне питання:Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 2409. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2019 год . (0.004 сек.) русская версия | украинская версия